INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

OCL inzerce vítězové kopieLoňský ročník OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ zná své vítěze. Do finále se dostalo 92 firem s nejlepšími ekonomickými výsledky. Ty byly vybrány z 1516 společností, které vyhověly kritériím soutěže. O jejich výběr se postaral odborný garant soutěže společnost CRIF – Czech Credit Bureau.

Celkem 61 % finalistů působí na trhu již od 90. let, firmy založené po roce 2000 tvoří čtvrtinu uchazečů o získání ocenění, na export se alespoň částečně zaměřuje 42 % společností ve finále. Zhruba dvě třetiny firem se soutěže OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ zúčastnilo poprvé.

Více jak polovinu firem (56,5 %), které se loni dostaly do finále OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ, tvoří rodinné firmy, což může v dnešní době poznamenané pandemií COVID-19 představovat určitou výhodu. Z nejrůznějších studií totiž vyplývá, že rodinné podnikání je velmi často stabilnější než podnikání nerodinných společností či korporací. „Z analýzy finalistů OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ dále vychází, že jsou důležitými zaměstnavateli, ve svých regionech patří k těm předním, když celkově zaměstnávají zhruba 15 tisíc lidí. Společně pak finalisté letošního ročníku loni dosáhli obratu ve výši blížící se 10 miliardám Kč,“ řekla Helena Kohoutová, zakladatelka projektu OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ a Podnikatelské platformy Helas, která zde vzniká již od roku 1997.

„Hodnocení ekonomické situace účastníků soutěže jsme prováděli formou využití Indexu Cribis sestaveného pro právnické osoby na základě finančních a nefinančních ukazatelů zpracovaných z údajů aplikace Cribis. To zajistilo, že mezi finalisty byly jen společnosti, jejichž ekonomické výsledky jsou velmi dobré. Nejvíce finalistů podniká v Praze, ve Zlínském a v Moravskoslezském kraji. Nejméně jich působí v Libereckém a Karlovarském kraji. Významnou informací je skutečnost, že nejvyššího podílu mezi finalisty dosáhly společnosti, které na trhu působí nejdéle. Konkrétně 41 % z nich na trhu existuje více než 26 let a jen 3 % pak funguje na trhu do 10 let. Zejména v období začínající krize je velmi dobrou zprávou, že tak veliký podíl úspěšných firem již působí na trhu dlouho, a proto lze předpokládat, že jsou dostatečně kapitálově silné a mají i dobře nastavené potřebné firemní procesy,“ sdělil Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, a.s.

V Praze (zde kritériím soutěže vyhovělo 351 firem) se na první příčce umístil výrobce zkušební techniky, společnost INOVA Praha s.r.o. Druhé místo patří personální agentuře CoolPeople a.s., hned za ní skončila společnost SG Geotechnika a.s. Prvenství ve Středočeském kraji (137 firem) získal prodejce keramických obkladů a dlažeb RAKO, společnost MK, s.r.o. Druhou příčku obsadila společnost INTERACTION s.r.o., která je výhradním distributorem opravárenských autolaků značky Spies Hecker v České republice a dodavatelem vybavení karosáren a lakoven.

První místo v Královéhradeckém kraji (83 firem) patří stavební společnosti S T A K O společnost s ručením omezeným, to druhé pak prodejci automobilů a jiných lehkých motorových vozidel HAVEX-auto s.r.o. V Jihočeském kraji (70 firem) se do čela dostala společnost FLOSMAN a.s., která stojí za sítěmi prodejen potravin a drogerie Flop a Flop Top. Na druhém místě skončila 1. písecká lesní a dřevařská, a.s., třetí příčka pak patří společnosti ZNAKON, a.s., která se zaměřuje na dopravní a pozemní stavitelství.
Vítězem OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ v Jihomoravském kraji (184 firem) se stala STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o., následovaná prodejce dětského zboží BABY DIREKT s.r.o. Na třetím místě se umístily STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o. zabývající se výrobou hydraulických a pneumatických zařízení. Prvenství v Karlovarském kraji (22 firem) patří společnosti Abydos s.r.o., která se zaměřuje na kovoobrábění a povrchové úpravy kovů.

Cenu za první místo si v Libereckém kraji (44 firem) odnesl výrobce zabezpečovací techniky JABLOTRON ALARMS a.s., hned za ním skončila Ještědská stavební společnost spol. s r.o. Třetí příčka náleží společnosti maloobchodní společnosti TRAFICON TOBACCO RETAIL s.r.o. Prvenství v Moravskoslezském kraji (155 firem) náleží stavební společnosti THERM, spol. s r. o., druhá skončila společnost B2B Partner s.r.o., která se zaměřuje na vybavení pro kanceláře, sklady, dílny a další budovy. Třetí místo náleží stavební firmě Tomáš STRAUB s.r.o.

Lídrem v Olomouckém kraji (73 firem) se stal prodejce ochranných a pracovních oděvů ARDON SAFETY s.r.o. Druhé místo obsadil obchodník s elektronikou EMOS spol. s r.o. Jako třetí skončila logistická společnost EGT Express CZ s.r.o.

V Pardubickém kraji (77 firem) zvítězil GMS velkoobchod, s.r.o., jehož sortiment tvoří především průmyslové hadice, vzduchotechnické hadice, pryže či hydraulika. Druhá příčka patří společnost VELKOOBCHOD ORION, spol. s r.o., která se zaměřuje na export a import domácích potřeb. Na třetím místě skončila společnost SOMA spol. s r. o. vyrábějící flexotiskové stroje a stroje na zpracování flexibilního obalového materiálu.

Vítězem v Plzeňském kraji (66 firem) se stala strojírenská společnost BAUMRUK & BAUMRUK s.r.o., společnost ProCeram a.s., která se zabývá velkoobchodem se dřevem, stavebními materiály a sanitárním vybavením. Třetí místo patří dopravní společnosti CM TRANSPORT TACHOV s.r.o.

V Ústeckém kraji (56 firem) zvítězila společnost SEKO Aerospace, a.s., která se specializuje na výrobu dílů do letadel a parních turbín.

Nejvyšší příčka v Kraji Vysočina (85 firem) patří společnosti ALFA IN a.s., která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem svařovací techniky. Na druhé místo se dostal výrobce zámků a kování TOKOZ a.s., třetí skončil velkoobchodní prodejce železářského, stavebního, zahradního nářadí a nástrojů XTline s.r.o.

Lídrem Zlínského kraje (113 firem) je společnost KASKO spol. s r.o., která svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v oblasti vývoje a konstrukce, výroby forem a nástrojů, vstřikování plastů, montáže a kompletace dílů. Druhé místo obsadila GEMINI oční klinika a.s., třetí příčka patří výrobci parních konvektomatů RETIGO s.r.o.
Generálním partnerem uplynulého ročníku Ocenění Českých Lídrů je společnost Vodafone. „Důležitým nástrojem, který pomáhá současnou náročnou dobu překonat, je digitalizace. Umožňuje pracovat lidem z domova, využívat cloudové služby nebo nastartovat obchody pomocí nových digitálních kanálů. Vodafone nedávno spustil nejrychlejší gigabitové širokopásmové připojení a přinesl novou síťovou službu SD-WAN. Nejen díky těmto službám můžeme všichni zůstat ve spojení,” podotlka Viktoria Korabelniková, obchodní ředitelka Vodafonu pro oblast internetu věcí v Česku.

Jedním z partnerů tgohoto ročníku je JŠK, advokátní kancelář. „Setkání se skutečnými lídry ve svých oborech je vždy velkým zážitkem. Letos je sice „potkávání“ jen virtuální, ale o to více impresivní. I na dálku totiž z českých lídrů čiší pozitivní energie, odhodlání a vytrvalost. Silně jsme vnímali elán a nebojácnost, které jim pomáhají překonávat mnohdy složitou situaci způsobenou epidemií a vládními opatřeními,“ sdělil partner advokátní kanceláře JŠK Tomáš Doležil a doplnil: „Jsem si jistý, že čeští lídři vyjdou ze stávající situace posílení.“

Do projektu OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ je společnost nominovaná na základě analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České republice zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní mezinárodní společnost, specialista na rating a scoring firem, CRIF – Czech Credit Bureau, a. s.  Předpokladem je dostupnost závěrek za rok 2017 a 2018 a iRating ve stupních 1 - 11.  Součástí registrace je zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledků posledního období (tj. rok 2019). Společnosti dále musí splňovat pravidlo 100% českého vlastnictví a českého občanství majitelů, pravidlo ročního obratu 200 milionů korun aspoň a výše bez omezení, minimálního počtu 50 a více zaměstnanců a v neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let.

V projektu nesoutěží společnosti, jejichž předmětem podnikání je vývoz surovin, starožitných předmětů, zbraní a služby finanční povahy. Více informací o projektu a videozáznam z vyhlášení naleznete na www.oceneniceskychlidru.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3