INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

OCE gratulujeme vítězům 2020OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ vyzdvihuje, oceňuje a podporuje ryze české firmy, jejichž export činil minimálně 20 % jejich tržeb. Porota vybírala z 213 společností, kdy 129 firem splnilo všechna kritéria soutěže. Tito úspěšní exportéři dohromady zaměstnávají cca 14,5 tisíce lidí a objem jejich exportu činil loni 24,3 miliardy Kč.

OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ je spolu s projekty OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK a OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ součástí Podnikatelské platformy Helas, která od roku 1997 podporuje, propojuje a oceňuje ryze české společnosti. „Díky jednotnému hodnocení napříč všemi projekty naší platformy vznikl prostor, ve kterém jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem. To vše propojuje myšlenka zakladatelky BUDUJEME HRDÉ ČESKO, ke které se přidala řada významných institucí a organizací. Zájem firem o účast v tomto projektu překročil naše očekávání. Ve světle situace, ve které se dnes česká ekonomika nachází, by bylo pochopitelné, kdyby vedení těchto společností odsunulo účast na podobných projektech na druhou kolej. To se však nestalo a jsem velmi ráda, že dnes můžeme vyzdvihnout a ocenit firmy, jimž se daří šířit dobré jméno České republiky v zahraničí. Za zmínku určitě stojí i to, že finalisté naší Podnikatelské platformy zaměstnávali cca 30.400 zaměstnanců a jejich firmy měly obrat 36,5 miliardy korun.“ říká zakladatelka OCE a Podnikatelské platformy Helas Helena Kohoutová.

„Průměrné roční tržby letošních finalistů se pohybují kolem 304 mil. Kč, přičemž nejvíce z nich mí sídlo v Praze, ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Naopak nejméně z nich má sídlo v Libereckém a Karlovarském kraji. Zajímavé je, že nejvíce finalistů působí na trhu více než 26 let, konkrétně až 40 % z nich. Nejmenší část finalistů, kolem 10 %, působí na trhu do 10 let. Z toho je zřejmé, že úspěšnými exportéry jsou spíše tradiční společnosti, které jsou úspěšné dlouhodobě, což může být pozitivním příslibem i v době začínající krize. Věřím, že jejich dlouhodobě stabilní hospodaření jim umožnilo vytvoření finančních rezerv a je i důkazem správného nastavení jejich firemních procesů,“ sdělil Pavel Finger, místopředseda představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, a.s.

Firmy si v rámci OCENĚNÍ ČESKÝCH EXPORTÉRŮ rozdělily ceny ve třech kategoriích, a to podle velikosti. V kategorii MALÁ SPOLEČNOST se o prvenství utkaly firmy s ročním obratem do 100 milionů Kč, do kategorie STŘEDNÍ SPOLEČNOST spadají ty s obratem mezi 100 až 500 miliony Kč. Společnosti s ročním obratem převyšujícím 500 milionů Kč si ceny rozdělily v kategorii VELKÁ SPOLEČNOST.

Vítězem v kategorii MALÁ SPOLEČNOST se stala Gama Pardubice s.r.o., která se zaměřuje zejména na výrobu, servis a prodej mlýnských strojů, děliček těsta nebo granulátorů. Na druhém místě skončil výrobce strojních dílů KOVO Koudelka s.r.o. Třetí příčka pak patří výrobci magnezia pro sportovní účely, společnosti Chalk, spol. s r.o.

Prvenství v kategorii STŘEDNÍ SPOLEČNOST patří společnosti SEMO a.s., která se specializuje na výrobu a prodej osiv nebo šlechtění nových odrůd. Druhé místo připadlo na strojírenskou firmu KOMFI spol. s r.o., třetí pak skončil výrobce kancelářského sezení LD Seating s.r.o.

V kategorii VELKÁ SPOLEČNOST se na první příčce umístila společnost FENIX Trading, s. r. o., která se věnuje výrobě a prodeji podlahového a stropního vytápění Ecofloor a Ecosun. Druhé místo patří společnosti KASKO spol. s r.o., která svým zákazníkům poskytuje komplexní služby v oblasti vývoje a konstrukce, výroby forem a nástrojů, vstřikování plastů, montáže a kompletace dílů. Cenu za třetí místo si odnáší výrobce veterinárních léčiv Bioveta, a.s.

Jedním z partnerů projektu je také společnost Vodafone. „Důležitým nástrojem, který pomáhá současnou náročnou dobu překonat, je digitalizace. Umožňuje pracovat lidem z domova, využívat cloudové služby nebo nastartovat obchody pomocí nových digitálních kanálů. Vodafone nedávno spustil nejrychlejší gigabitové širokopásmové připojení a přinesl novou síťovou službu SD-WAN. Nejen díky těmto službám můžeme všichni zůstat ve spojení,” říká Viktoria Korabelniková, obchodní ředitelka Vodafonu pro oblast internetu věcí v Česku.

„Pandemie Covid-19 rozdělila české exportéry na dvě skupiny. Na společnosti, které nejsou schopny ustát krizi a na společnosti, které naopak mají vysokou poptávku služeb. Ty se ale potýkají s nedostatkem lidského kapitálu. Až čas ukáže, jak byl kdo připravený, finančně silný a měl diversifikované činnosti. Další oblastí, kterou koronakrize výrazně ovlivnila, jsou obchodní jednání, většina se přesunula do virtuálního světa. Jsou ale zahraniční společnosti, které si na osobním kontaktu zakládají a až to situace umožní, já osobně rád vycestuji a potkám se se zákazníky osobně,“ uzavírá Václav Lorenc, jednatel společnosti Lorenc Logistic, která také patří mezi partnery letošního ročníku.

Projekt podporují:

Zakladatel: Agentura Helas s.r.o.

Odborný garant: CRIF – Czech Credit Bureau, a.s.

Partneři: Advanced Medical Solutions s.r.o, Daquas, Fortinet, Kompass Czech, Lorenc Logistic, s.r.o., NSG Morison, Palatinum, Presentigo, Veracomp Česká republika, Vodafone

Více informací o projektu a videozáznam z vyhlášení vítězů naleznete na www.oceneniceskychexporteru.cz 

 

Slovo ke dni

  • Stát proti soukromé osobě: opět prohrává

    I když vládě Andreje Babiše nelze upřít velkou snahu ochránit Českou republiku před důsledky nákazy koronavirem a co nejméně poškodit ekonomiku, výsledek není uspokojivý. Právnické a fyzické osoby ukazují, že mohou jednat lépe, rychleji, operativněji, účinněji. To jsem si znovu uvědomil, když jsem četl zprávu o webové aplikaci s přehledem volných míst na očkování proti COVID-19. Vytvořil ji programátor Marek Sušický s kolegou poté, co dlouho sledoval nečinnost a nemohoucnost státu. Platforma slouží veřejnosti už měsíc a sklízí zasloužený potlesk. Uvádím jen jeden konkrétní příklad, ale člověk by jich jistě našel víc. Prostě platí, že soukromá iniciativa lidí tvoří obrovskou sílu, kterou by měla naše společnost lépe využívat. Jsem přesvěčen, že méně restrikcí, omezování  a zasahování do běžného života občanů nepředstavuje správou cestu k...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

EON EG 2017 107  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 2

Rozhodčí řízení jako efektivní způsob řešení sporů o doménová jména 4. únor 2021

Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE