INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

M. WinterDlouholetý předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter poskytl tento týden rozhovor státnímu Vietnamskému rozhlasu VOV. V upravené podobě přetiskujeme ho jeho podstatnou část.

Do roku 2020 dosáhl Vietnam „dvojího cíle“ jak proti epidemii Covid-19 tak v hospodářském rozvoji. Vietnamský HDP vzrostl o téměř tři procenta, což je jeden z nejvyšších růstů na světě. Jak hodnotíte tento výsledek?

Vnímám to jako vynikající výsledek v roce 2020, který byl poznamenán koronavirovou pandemií. Světová banka uvedla, že roční růst HDP o 2,9 procenta v období krize zařazuje Vietnam mezi nejvíce rostoucí ekonomiky na světě. Cíl Vietnamu dosáhnout v tomto roce 2021 růst HDP o 6,1 až 6,71 procenta je skvělý a úžasný. Gratuluji z celého srdce Vietnamu

Jaká jsou vaše další očekávání? Známe vás jako člověka, který mnohokrát přispěl ke vzájemným úspěšným vztahům obou zemí, k další podpoře trvalého přátelství Vietnam - Česká republika...

Nejvíce si přeji, abychom zvítězili nad koronavirem Covid-19 a začalo se od nás opět létat do Vietnamu. Zejména je potřebné, aby se uskutečnila první přímá letecká linka Praha-Hanoj s Bamboo Airways. Snažíme se také zvýšit informovanost v České republice o podnikatelských a investičních možnostech ve Vietnamu i o obrovských možnostech cestovního ruchu v této překrásné zemi, v níž žije mnoha našich přátel.

Třináctý Sjezd strany bude pro Vietnam v tomto roce významnou politickou událostí. Máte k této významné společenské události nějaké přání a pozdravy?

Za 48 svých návštěv Vietnamu jsem poznal mnoho Vietnamců a mnozí jsou navždy v mém srdci. Přeji všem lidem ve Vietnamu, aby se celý Vietnam stále rozvíjel k jejich spokojenosti a ke spokojenosti jejich rodin, zejména vietnamských dětí. Všem z celého srdce vzkazuji: Mám Vietnamce moc rád a miluji překrásný Vietnnam!

V roce 2020 čelila Česká republika mnoha výzvám, když byla zasažena epidemií Covid-19. Vietnamský lid projevil svou solidaritu, v duchu tradic účinné vzájemné pomoci v nouzi. Pomáhají i naši lidé žijící v této hostitelské zemi, což česká vláda velmi ocenila. Jak hodnotíte podporu Vietnamců při zdolávání epidemie?

Vietnamci v České republice pomohli lidem, nemocnicím, lékařům, zdravotnímu personálu a jsme jim za to všichni moc vděčni. Naši Vietnamci jsou prostě borci! Proto jsem jim také i veřejně v tisku poděkoval. Vážím si jich a mám je rád. 

 

Slovo ke dni

  • Stát proti soukromé osobě: opět prohrává

    I když vládě Andreje Babiše nelze upřít velkou snahu ochránit Českou republiku před důsledky nákazy koronavirem a co nejméně poškodit ekonomiku, výsledek není uspokojivý. Právnické a fyzické osoby ukazují, že mohou jednat lépe, rychleji, operativněji, účinněji. To jsem si znovu uvědomil, když jsem četl zprávu o webové aplikaci s přehledem volných míst na očkování proti COVID-19. Vytvořil ji programátor Marek Sušický s kolegou poté, co dlouho sledoval nečinnost a nemohoucnost státu. Platforma slouží veřejnosti už měsíc a sklízí zasloužený potlesk. Uvádím jen jeden konkrétní příklad, ale člověk by jich jistě našel víc. Prostě platí, že soukromá iniciativa lidí tvoří obrovskou sílu, kterou by měla naše společnost lépe využívat. Jsem přesvěčen, že méně restrikcí, omezování  a zasahování do běžného života občanů nepředstavuje správou cestu k...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2021

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

EON EG 2017 107  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 2

Rozhodčí řízení jako efektivní způsob řešení sporů o doménová jména 4. únor 2021

Stálý Rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky působí jako nezávislý orgán pro rozhodování sporů nezávislými rozhodci podle předpisů o rozhodčím řízení (dále jen „Rozhodčí soud“). Tento Rozhodčí soud je mimo jiné také sudištěm pro spory o doménová jména .cz, přičemž řešení těchto sporů Rozhodčím soudem probíhá v současné době na základě Pravidel registrace doménových jmen v ccTLD .cz a Pravidel alternativního řešení sporů, která jsou v platnosti od 25. 5. 2018.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE