INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

213 amspAsociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) nepovažuje poslanecký návrh poslanců ČSSD Ondřeje Veselého, Kateřiny Valachové, Jana Chvojky a Aleny Gajdůškové za vhodný v současné ekonomické a pandemické situaci.

AMSP ČR sleduje s neklidem zprávy o návrhu na zkrácení stanovené týdenní pracovní doby ze 40 hodin na 37,5 hodiny a nové úpravě minimální mzdy, zaručené mzdy a mzdy a příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí. AMSP ČR nepovažuje tento poslanecký návrh některých poslanců ČSSD za vhodný v současné ekonomické a pandemické situaci. Vnímáme tento návrh jako nesystémové gesto, které zatíží české podnikatele při vypořádání se s krizí.

Zvýšení minimální mzdy navíc ohrozí skupinu pracujících s nejnižší mzdou, neboť dojde ze strany zaměstnavatelů k jejich propouštění.

Zejména odsuzujeme snahu poslanců, kteří chtějí využít prosazení tohoto návrhu bez řádného projednání se zaměstnavateli či sociálními partnery.

Zákoník práce je velmi zásadní dokument, který ovlivňuje tisíce podnikatelů a miliony jejich zaměstnanců. AMSP ČR proto nepovažuje za seriózní snahy některých poslanců ČSSD o zásahy do této normy právě v době, kdy se celá země potýká se životy-ohrožující situací. Jde o nesystémové gesto hraničící se zneužitím pandemie pro projednání návrhu ve stavu legislativní nouze, aniž by jej projednala s dotčenými stranami či sociálními partnery, a snažila se najít rozumné řešení pro všechny. Proto jej nemá smysl více komentovat.

(tz)

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE