INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

02 kzúsKonfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR doporučila vládě ČR testovat zaměstnance nestátních neziskových organizací zaměstnávající alespoň 1 osobu. Vláda doporučení přijala a upřesněné opatření bude jedním z bodů jednání vlády ČR. Povinné testování by se mělo nově týkat i zhruba 70 000 osob z neziskového sektoru.

„V pátek jsme při schůzce přišli s návrhem, že při rozšiřování spektra firem, které testují a budou testovat své zaměstnance směrem ke stále menším zaměstnavatelům, je nutné zahrnou také nestátní neziskové organizace, které zaměstnávají alespoň 1 osobu. Ty ze současného povinného testování vypadly,“ říká Jan Wiesner, prezident KZPS ČR. Tito zaměstnavatelé doposud propadli sítem všech dosavadních opatření a bylo nutné zjednat nápravu. Ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví a ministerstvem průmyslu a obchodu již v průběhu soboty spatřilo světlo světa mimořádné opatření, které bude v pondělí projednával vláda ČR.

„Jsme rádi, že vláda při možnosti testování nezapomněla na neziskový sektor, který stál zatím mimo aktuální opatření. Zejména obecně prospěšné společnosti a ústavy poskytují často veřejně prospěšné služby, volnočasové aktivity pro děti a mládež, ale řada z nich i některé sociální služby, které doposud nemají povinnost testovat své zaměstnance“, uvádí viceprezident KZPS ČR a prezident UZS ČR, Jiří Horecký.

Pro je potřeba uvést, že nové mimořádné opatření se dotkne spolků, obecně prospěšných společností, ústavů, nadací apod, které mají minimum zaměstnanců, ale celkem zahrnují přes 70 000 osob, které jsou většinou sdruženy v Unii zaměstnavatelských svazů ČR.

„Potvrdilo se, jak jsou tato jednání důležitá a všestranně užitečná, když se na odborné linii řeší věcné problémy a rádi bychom tento trend udrželi i do budoucna. Děkujeme všem, kteří se na tom podíleli“, komentovat dosavadní výsledek prezident KZPS ČR Jan Wiesner.

Více na www.kzps.cz 

(tz)

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE