INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

2021 kl kopieV pořadí již 9. ročník grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro začínající podnikatele „Nastartujte se“ zná své vítěze. Odborná porota vybrala ze 43 přihlášených podnikatelských záměrů jako nejlepší projekt Mioora, který je zaměřen na výrobu spodního prádla z bambusového vlákna.

I v současné nelehké době koronavirové krize proběhl už 9. ročník soutěže Nastartujte se, který podporuje začínající podnikatele. Své projekty mohli účastníci přihlásit v období od 3. května do 6. září 2021. Podmínky, tedy podnikatelský účet u KB a IČO staré maximálně dvacet čtyři měsíců, splnilo 43 projektů. Jejich představitelé se tak utkali o hlavní výhru 300 000 Kč a dále o služby partnerů v hodnotě 217 500 Kč. Na českém trhu je to nejvyšší výhra, kterou mohou začínající podnikatelé získat.

Kromě tří nejlepších projektů, které vybrala odborná porota, získal jeden, jemuž se podařilo nasbírat nejvíce hlasů od lidí, cenu veřejnosti. Celková hodnota výher je více než 1 milion Kč.

1. místo: Mioora

Výhercem první ceny odborné poroty se stal projekt Mioora, za jejichž založením stojí Radmila Novosadová. Jedná se o české spodní prádlo, které sluší každé ženské postavě a zároveň je vyrobeno z prémiového bambusu, díky kterému je velmi komfortní. Produkty se vyrábějí lokálně v šicí dílně v Beskydech z přírodního bambusu, protože má bezkonkurenční vlastnosti – je měkoučký, vysoce prodyšný, absorbuje vlhkost, pohlcuje zápach, v létě chladí a v zimě hřeje. Poskytuje tak skvělé funkční vlastnosti a zároveň je maximálně příjemný pro každodenní nošení.

2. místo: Lunchbox – jídlo, které na vás počká!

Na druhé příčce se umístil projekt Lunchbox Jana Stejskala. Jde o unikátní řešení chlazeného plně automatizovaného odběrného místa na hotové pokrmy, které posouvá obor gastronomie dál! Jedná se o chutné jídlo v krabičce připravené týmem kuchařů s rukopisem Zdeňka Pohlreicha, které šetří Váš čas a čeká na Vás. Můžete tak investovat svůj čas lépe a věnovat se svým aktivitám. Lunchbox je také přístupný celý den, takže pokud pracujete pozdě do noci, není to vůbec žádný problém! Pro jídlo se můžete stavit až budete mít cestu kolem.

3. místo: Vegan box

Třetí místo přiřadila porota projektu Vegan box Barbory Oudesové. Jedná se o první český 100% veganský box doručovaný až k vám domů. S Vegan boxem můžete objevovat zajímavosti a novinky na trhu každý měsíc! Jako první firma v Česku nabízí unikátní a v zahraničí velmi oblíbenou formu boxů s překvapením, ale bez živočišných produktů. Vegan box je plný produktů (cca 5-8 ks), který́ může zákazník odebírat jako měsíční předplatné, ale lze jej zakoupit i jednorázově. V krabičce objevíte každý měsíc jiné překvapení, vždy se ale jedná o 100 % veganské produkty.

Cena veřejnosti:

Projektem s nejvíce hlasy od fanoušků, a tím pádem vítězem Ceny veřejnosti, je projekt Jana Dezorta Lampa ze dřeva a pryskyřice. Jedná se o výrobu dekorační lampy za použití křišťálové pryskyřice. Tyto originální lampy jsou dostupné v několika základních modelech, které si může klient ještě sám upravit dle své představy. Lampy jsou v několika typech a další podoby se připravují. Lampy jsou momentálně jen v interiérovém provedení od velikostí 30 cm po 200 cm a každá lampa je originál. Částečně se jedná o ruční výrobu.

„Jsem rád, že i v tomto roce se do projektu Nastartujte se přihlásila řada zajímavých projektů. Vítězům gratuluji a všem ostatním bych rád vzkázal, ať nepolevují ve vynaloženém úsilí a jdou za svými sny. V Komerční bance jsme vždy připraveni podpořit všechny začínající podnikatele, kteří to myslí vážně. A to nejen na samém počátku, ale i v letech jejich dalšího rozvoje,“ říká Jan Kubálek, manažer pro strategii retailového bankovnictví v Komerční bance.

„Upřímnou radost máme z toho, že zvítězil výrobní projekt. Dnes se často nestává, že by se začínající podnikatelé pouštěli právě do výrobní sféry se svými záměry, protože to vyžaduje znalost procesů, logistiky, ale také více financí včetně správného výběru a řízení zaměstnanců,“ uvádí k výsledkům letošního klání Eva Svobodová, generální ředitelka AMSP ČR.

Vyhlašovatelem soutěže je Komerční banka, garantem je AMSP ČR. Podporovateli soutěže jsou společnosti Performia, Fakturoid, Stable.cz, Technologické centrum Hradec Králové, advokátní kancelář CEE Attorneys, projekt AMSP ČR Svou cestou-Young Business, Webmium, portál pro podnikatele iPodnikatel.cz a Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink. Mediálními partnery jsou E15 a magazín AMSP ČR TRADE News.

Více detailů o soutěži naleznete na www.nastartujtese.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3