INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
nsmail-8Pod záštitou starosty Městské části Prahy 2, Ing. Jiřího Palusky, se v sobotu 7. ledna 2012 v 19,00 hodin ve Velkém sále Novoměstské radnice uskuteční slavnostní Tříkrálový koncert. Jaroslav Svěcený, významný český houslový virtuóz, na něm provede skladby autorů Bacha, Beethovena, Smetany, Masseneta, Šostakoviče a dalších. Spolu s ním vystoupí jeho dcera Julie, mladá talentovaná houslistka. O klavírní doprovod se postará vynikající klavírista Václav Mácha.

Starosta Prahy 2 si od této akce slibuje, že vytvoří tradici tříkrálových koncertů, které obohatí kulturní život Prahy 2. I proto byl osloven houslista Jaroslav Svěcený, který si pro své tvůrčí umělecké zázemí vybral pražské Vinohrady.

Prodej vstupenek bude zahájen 16.12.2011 v pokladně Novoměstské radnice. Část výtěžku z koncertu bude věnována obecně prospěšné společnosti ROZMARÝNA, která poskytuje podporu ohroženým dětem a mladým lidem bez rodinného zázemí.

Jaroslav Svěcený

Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších současných českých houslistů a výraznou osobností české hudební scény. Je proslulým popularizátorem houslové hry, zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Nedílnou součástí jeho umělecké práce je dlouhodobá charitativní činnost.

Julie Svěcená

Studentka Pražské konzervatoře v únoru 2010 získala 1. cenu na Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praha. Vystupovala i mnohokrát v zahraničí. Naposledy koncertovala v Německu,ve Vídni, v jordánském Ammánu.

Václav Mácha

Klavírista, který se s úspěchem pravidelně zúčastňuje mezinárodních soutěží. Uskutečnil řadu celovečerních recitálů v nejvýznamnějších koncertních sálech Prahy i dalších měst republiky, a také v evropských městech. Opakovaně vystupoval také v USA, Kanadě, Mexiku, Turecku, Japonsku, Singapuru, Malajsii.

www.rozmaryna-ops.cz

www.nrpraha.cz

www.praha2.cz

Slovo ke dni

  • Voda a veselí

    Tvoří až 80 % lidského těla. V její molekule jsou obsaženy dva atomy vodíku a jeden atom kyslíku. Podle některých studií uspořádáním molekul dokáže reagovat na emoce. Harmonické uspořádání lze dosáhnout tím, když tuto kapalinu udržujeme v prostředí, kde vládne pohoda, pozitivní lidské emoce bez extrémních výkyvů. K opaku stačí vodu vystavit agresi, hněvu a lítosti či smutku. Je to zjištění, které vede k zamyšlení. Voda je základem procesů v lidském těle. A je-li vystavena každodennímu bohatému přísunu negace, jak na to organismus musí reagovat? A co když bychom naopak naše smysly zušlechťovali přísunem optimismu, radosti a naděje? Jak by se naše těla změnila? Dala by se tak třeba zvrátit některá psychosomatická onemocnění… Možná by se dokázaly aktivovat hluboké procesy obnovy a prodloužila by se průměrná délka dožití ve zdraví… Nebylo...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2 audepor

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3