INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Ve středu 23. března 2011 byly na slavnostním gala večeru rozdány ceny osmého ročníku GE Money Bank Obchodník roku 2010. Letos byla poprvé v historii soutěže udělena cena Osobnost maloobchodu, kterou získal Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus. Vítěz byl určen přímo během slavnostního gala večera formou hlasování hostů přítomných v sále. Generálními partnery soutěže o nejlepšího obchodníka jsou GE Money Bank a věrnostní program bene+.

O nominacích na titul Osobnost maloobchodu rozhodovala odborná porota složená ze zástupců GE Money Bank a Českého a slovenského odborného nakladatelství, partnera ocenění. Porota dopředu vybrala pět osobností z oblasti maloobchodu. Mezi těmito nominovanými obchodníky vybrali hosté vítěze této kategorie přímo v sále během slavnostního gala večera. Osobností maloobchodu se stal Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus. Nominováni byli:

• Philip James Clarke, generální ředitel Tesco Stores Česká republika

• Petr Hendrych, ředitel a spolumajitel pietro filipi

• Zdeněk Juračka, předseda představenstva nákupních družstevních aliancí COOP Centrum, předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky

• Anna Motlíková, ředitelka společnosti Steilmann

• Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus

Při nominaci Petra Vyhnálka ocenila porota zpracovávání a nabídku čerstvých masných a pekárenských výrobků v každém z hypermarketů Globus. Petr Vyhnálek je navíc nejvýraznějším obhájcem a neformálním mluvčím obchodních řetězců. Patří k nejvýznamnějším kritikům zákona o tržní síle, který má být kvůli svým nedostatkům letos zrušen.

Odbornou porotu tvořil Štefan Weber, šéfredaktor měsíčníku Moderní obchod, Petra Švecová, šéfredaktorka magazínu Textil Journal, Vladimír Plachý, jednatel a generální ředitel Českého a slovenského odborného nakladatelství, Josef Jehlík, Business Development Manager, GE Money Bank a Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank. „Rozhodování o titulu Osobnost maloobchodu bylo napínavé až do poslední chvíle. Trofej pro Osobnost maloobchodu roku 2010 si odnesl Petr Vyhnálek. Právem mu tento titul náleží, neboť se již několik let zasluhuje o rozvoj českého maloobchodu," říká Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank.

Porota vybírala nominované osobnosti podle celé řady parametrů. Důležitou váhu měla osobnostní kritéria, kde se porota zaměřila na manažerský přístup, řídící schopnosti, strategické myšlení, předvídavost, schopnost určovat trendy a vůdčí osobnost. Dále se posuzoval inovativní přínos v oblasti nákupu, prodeje, distribuce, marketingu či vztahu se zákazníky. Důraz byl také kladen na úspěšně realizovaný projekt/výkon v loňském roce. Pětice nominovaných osobností byla o svých nominacích informována koncem února a následně s nimi byl natočen krátký medailonek, ve kterém každý zodpověděl otázku: Co považujete za svůj největší pracovní úspěch v roce 2010? „Během slavnostního večera byly promítány všechny medailonky a hosté na gala večeru většinou hlasů zvolili Petra Vyhnálka Osobností maloobchodu, který si na pódiu převzal trofej pro vítěze," dodává Roman Frkous.

Více informací na www.obchodnik-roku.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3