INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Ve středu 23. března 2011 byly na slavnostním gala večeru rozdány ceny osmého ročníku GE Money Bank Obchodník roku 2010. Letos byla poprvé v historii soutěže udělena cena Osobnost maloobchodu, kterou získal Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus. Vítěz byl určen přímo během slavnostního gala večera formou hlasování hostů přítomných v sále. Generálními partnery soutěže o nejlepšího obchodníka jsou GE Money Bank a věrnostní program bene+.

O nominacích na titul Osobnost maloobchodu rozhodovala odborná porota složená ze zástupců GE Money Bank a Českého a slovenského odborného nakladatelství, partnera ocenění. Porota dopředu vybrala pět osobností z oblasti maloobchodu. Mezi těmito nominovanými obchodníky vybrali hosté vítěze této kategorie přímo v sále během slavnostního gala večera. Osobností maloobchodu se stal Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus. Nominováni byli:

• Philip James Clarke, generální ředitel Tesco Stores Česká republika

• Petr Hendrych, ředitel a spolumajitel pietro filipi

• Zdeněk Juračka, předseda představenstva nákupních družstevních aliancí COOP Centrum, předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky

• Anna Motlíková, ředitelka společnosti Steilmann

• Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus

Při nominaci Petra Vyhnálka ocenila porota zpracovávání a nabídku čerstvých masných a pekárenských výrobků v každém z hypermarketů Globus. Petr Vyhnálek je navíc nejvýraznějším obhájcem a neformálním mluvčím obchodních řetězců. Patří k nejvýznamnějším kritikům zákona o tržní síle, který má být kvůli svým nedostatkům letos zrušen.

Odbornou porotu tvořil Štefan Weber, šéfredaktor měsíčníku Moderní obchod, Petra Švecová, šéfredaktorka magazínu Textil Journal, Vladimír Plachý, jednatel a generální ředitel Českého a slovenského odborného nakladatelství, Josef Jehlík, Business Development Manager, GE Money Bank a Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank. „Rozhodování o titulu Osobnost maloobchodu bylo napínavé až do poslední chvíle. Trofej pro Osobnost maloobchodu roku 2010 si odnesl Petr Vyhnálek. Právem mu tento titul náleží, neboť se již několik let zasluhuje o rozvoj českého maloobchodu," říká Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank.

Porota vybírala nominované osobnosti podle celé řady parametrů. Důležitou váhu měla osobnostní kritéria, kde se porota zaměřila na manažerský přístup, řídící schopnosti, strategické myšlení, předvídavost, schopnost určovat trendy a vůdčí osobnost. Dále se posuzoval inovativní přínos v oblasti nákupu, prodeje, distribuce, marketingu či vztahu se zákazníky. Důraz byl také kladen na úspěšně realizovaný projekt/výkon v loňském roce. Pětice nominovaných osobností byla o svých nominacích informována koncem února a následně s nimi byl natočen krátký medailonek, ve kterém každý zodpověděl otázku: Co považujete za svůj největší pracovní úspěch v roce 2010? „Během slavnostního večera byly promítány všechny medailonky a hosté na gala večeru většinou hlasů zvolili Petra Vyhnálka Osobností maloobchodu, který si na pódiu převzal trofej pro vítěze," dodává Roman Frkous.

Více informací na www.obchodnik-roku.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE