INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Shromáždění delegátů Hospodářské komory hlavního města Prahy zvolilo dnes na svém jednání nové představenstvo. Předsedou představenstva HKP se stal dosavadní člen představenstva Ing. Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.

M.Dvorak_volbaIng. Martin Dvořák je dlouholetým členem představenstva a s pražskou Hospodářskou komorou vždy úzce spolupracoval. O své představě dalšího fungování Hospodářské komory hl. m. Prahy bezprostředně po volbě řekl:

„Je nutné, aby pražská Hospodářská komora získala větší prestiž nejen vůči podnikatelům, ale i vůči veřejnosti a zejména vůči tzv. decision makerům, tedy politikům, aby se stala častějším partnerem pro vyjednávání a naopak tlačila politiky do intenzivnějšího vytyčování cílů, strategií a koncepcí. Naším zájmem je vytvářet nová pole působení fungování malých, středních a velkých podnikatelů. Druhou prioritou je samozřejmě edukace a kultivace celkového podnikatelského prostředí zejména v Praze. Třetím cílem, který bych nechtěl opomenout, je tlak na úřady, aby skutečně podnikatelé mohli podnikat a netrávili svůj čas obíháním kanceláří a neefektivní korespondencí s nejrůznějšími typy úřadů, které stále častěji vymýšlejí nové obstrukce jakýmkoli formám podnikání. Tím neříkám, že není potřeba kontrola, ale stejně, jako se očekává od podnikatelů, že budou plnit svou úlohu vůči státu, i stát by měl nešikanózním způsobem plnit svou funkci směrem k podnikatelům a živnostníkům."

Dosavadní předseda představenstva Ing. Vladimír Srp z představenstva odchází.

Představenstvo Hospodářské komory hl. m. Prahy bude pracovat v následujícím složení:

Předseda představenstva: Ing. Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy, a.s.

Místopředsedové představenstva: Ing. Petr Kuchár (Prominecon Grup, a.s.), Ing. Bohumil Mach (Centra a.s.), Ing. Václav Okleštěk (Euro – Trend, s.r.o.) a Otakar Čapek (Kolektory Praha, a.s.)

Členové představenstva: Ing. Jitka Albrechtová (daňový poradce), Petr Kužel (Naxon, s.r.o.), Ing. Petr Knapp (ČSOB, a.s.), Ing. Jindřich Hess (Eltodo, a.s.), Josef Šindelář (SP, s.r.o.), Ing. Zdeněk Chrdle (AŽD Praha, s.r.o.), Ing. Filip Dvořák (Castullus, s.r.o.), Ing. Milan Fafejta (Pražská plynárenská, a.s.), Ing. Vlastimil Navrátil (Total Brokers, a.s.) a Ing. Richard Motyčka (M-Nemovitosti)

Dozorčí rada: Ing. Zdenka Vostrovská, CSc. (1. VOX a.s.), Gabriel Lukač (NeXa s.r.o.), Ing. Radek Lanč (soukromý konzultant)

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3