INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Shromáždění delegátů Hospodářské komory hlavního města Prahy zvolilo dnes na svém jednání nové představenstvo. Předsedou představenstva HKP se stal dosavadní člen představenstva Ing. Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.

M.Dvorak_volbaIng. Martin Dvořák je dlouholetým členem představenstva a s pražskou Hospodářskou komorou vždy úzce spolupracoval. O své představě dalšího fungování Hospodářské komory hl. m. Prahy bezprostředně po volbě řekl:

„Je nutné, aby pražská Hospodářská komora získala větší prestiž nejen vůči podnikatelům, ale i vůči veřejnosti a zejména vůči tzv. decision makerům, tedy politikům, aby se stala častějším partnerem pro vyjednávání a naopak tlačila politiky do intenzivnějšího vytyčování cílů, strategií a koncepcí. Naším zájmem je vytvářet nová pole působení fungování malých, středních a velkých podnikatelů. Druhou prioritou je samozřejmě edukace a kultivace celkového podnikatelského prostředí zejména v Praze. Třetím cílem, který bych nechtěl opomenout, je tlak na úřady, aby skutečně podnikatelé mohli podnikat a netrávili svůj čas obíháním kanceláří a neefektivní korespondencí s nejrůznějšími typy úřadů, které stále častěji vymýšlejí nové obstrukce jakýmkoli formám podnikání. Tím neříkám, že není potřeba kontrola, ale stejně, jako se očekává od podnikatelů, že budou plnit svou úlohu vůči státu, i stát by měl nešikanózním způsobem plnit svou funkci směrem k podnikatelům a živnostníkům."

Dosavadní předseda představenstva Ing. Vladimír Srp z představenstva odchází.

Představenstvo Hospodářské komory hl. m. Prahy bude pracovat v následujícím složení:

Předseda představenstva: Ing. Martin Dvořák, generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy, a.s.

Místopředsedové představenstva: Ing. Petr Kuchár (Prominecon Grup, a.s.), Ing. Bohumil Mach (Centra a.s.), Ing. Václav Okleštěk (Euro – Trend, s.r.o.) a Otakar Čapek (Kolektory Praha, a.s.)

Členové představenstva: Ing. Jitka Albrechtová (daňový poradce), Petr Kužel (Naxon, s.r.o.), Ing. Petr Knapp (ČSOB, a.s.), Ing. Jindřich Hess (Eltodo, a.s.), Josef Šindelář (SP, s.r.o.), Ing. Zdeněk Chrdle (AŽD Praha, s.r.o.), Ing. Filip Dvořák (Castullus, s.r.o.), Ing. Milan Fafejta (Pražská plynárenská, a.s.), Ing. Vlastimil Navrátil (Total Brokers, a.s.) a Ing. Richard Motyčka (M-Nemovitosti)

Dozorčí rada: Ing. Zdenka Vostrovská, CSc. (1. VOX a.s.), Gabriel Lukač (NeXa s.r.o.), Ing. Radek Lanč (soukromý konzultant)

(tz)

Slovo ke dni

  • Velký úklid v e-shopech

    Už dávno jsme si zvykli nakupovat nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Obrat e-shopů neustále roste a v kritických obdobích, například během pandemie, překonával všechny rekordy. Kdo by ostatně neocenil téměř nekonečný výběr zboží, které vlastně ani nezná státní hranice ani prodejní dobu? Samozřejmě že e-commerce s sebou přináší i rizika pro obě strany, pro prodávající i zákazníky. Proto je překvapující, že teprve nyní zpřísnila naše legislativa pravidla obchodování. Už si ani v „anonymním“ cyber prostoru nebude moci každý dělat, co chce, a počítat s tím, že mu vše projde. Například používat e-shop jako bezplatnou půjčovnu nebo sám sobě psát pochvalné recenze a záměrně klamat spotřebitele. Není pochyb, že dodržování přísnějších regulí internetovému businessu jenom prospěje a podpoří jeho další růst.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Arbitrážní a mediační centrum WIPO: zkušenosti ze zahraničí 30. listopad 2022

V tomto vydání zakončíme seriál o IP mediacích a jejich využití při řešení sporů v oblasti ochrany duševního vlastnictví nahlédnutím do zahraničí. Konkrétně se zaměříme na zkušenosti a na mediační případy úspěšně vyřešené v Arbitrážním a mediačním centru Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) v Ženevě a v Singapuru.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3