INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Starosta_P8_ing.Janku_trpelive_odpovidaPůvodně měl být dominantou těchto trhů chřest. Ale chladná rána a sníh na polích organizátory upozornily na to, jak těžké je něco plánovat pokud vrtkavé aprílové počasí pokračuje i v květnu. Ohroženy jsou na některých místech i jahody, třešně a meruňky.

Přesto bude na trzích k dostání celý sortiment ranné zeleniny, bylinky, pažitka a kromě čerstvých ředkviček bude už první mlaďounký květák a zelí. Několik farem zde bude prodávat mléko, mléčné výrobky a letošní premiéru budou mít i výrobky z kozího mléka.Velký výběr bude jako obvykle v nabídce uzenářských produktů a pekařských výrobků. Kontinuálně se budou nabízet mošty a šťávy, med, v nabídce budou vajíčka, ryby, drůbež, sušené plody, koření a spousta dalšího.

Pro děti tentokrát program organizuje pražská televize Metropol ve spolupráci s občanským sdružením Art Prometheus a bude se chodit na chůdách, žonglovat, bude tady výtvarná dílna s malováním na obličej, budou soutěže o ceny a pro nejmenší uvede Malé vinohradské divadlo v 10:30h. přímo na trhu hru s názvem Beruščina detektivní kancelář. Celý program bude TV Metropol natáčet a vysílat.

Vzhledem k tomu, že barometr nabízí slunečno i když po ránu chladno, doufají organizátoři, že přijdou návštěvníci z celé Prahy, protože Karlínský trh je výborně dostupný jak MHD tak i autem (vzhledem k tomu, že v Karlíně nejsou modré zóny je prakticky jediným místem v širším centru, kde se dá bez problémů zaparkovat).

Karlínské farmářské trhy se konají na Karlínském náměstí, Praha 8, okolí kostela sv.Cyrila a Metoděje,

Vždy v sobotu 8:30 – 14:30 h.

Metro B /Křižíkova/, metro C,B /Florenc/, tram 8, 24, tunel pro pěší v Thámově ulici mezi Karlínem a Žižkovem, dostatek parkovacích míst.

Pořadatel trhů: Mětská část Praha 8, správce trhů: občanské sdružení Pod platany

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420603468810

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE