INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
KomoraSNSVe dnech 16. - 19. května 2011 se uskutečnila historicky první návštěva prezidenta ČR v Ázerbájdžánské republice, jejímž cílem bylo prohoubení všestranného rozvoje spolupráce České republiky s touto zemí. Setkání prezidenta Václava Klause se svým prezidentským protějškem I. Alijevem a dalšími představiteli vyústilo v podepsání mezivládní dohody o podpoře a vzájemné ochraně investic.

Vzhledem k tomu, že prezidentův doprovod tvořilo 37 zástupců české podnikatelské sféry z oblasti ropného a plynárenského průmyslu, energetiky, strojírenství, zemědělství, z oblasti farmacie a dalších, v rámci fóra svolaného tamním Ministerstvem ekonomického průmyslu se uskutečnila řada schůzek našich zástupců s významnými ázerbájdžánskými podnikateli. Podnikatelé se po návratu shodli na tom, že současný Ázerbájdžán je překvapivě vyspělou, rychle se rozvíjející zemí, která má díky ropným přímům velký ekonomický potenciál. Podle prezidenta Klause Česká republika vyslala velmi silný signál ázerbájdžánské podnikatelské elitě, že naše země je kvalitním a respektovaným parterem a jeho osobní účast na Fóru je signálem podpory vedení státu oboustranným hospodářských stykům.

Z nejbližších akcí připravovaných Komorou SNS

Komora Sdružení nezávislých států (SNS) dokončuje přípravy svého vrcholného jednání – sněmu, který se uskuteční 1. června 2011 od 14 hodin na Žofíně. Kromě bilance uplynulého období se sněm vysloví k dalším záměrům činnosti. Výčet akcí uskutečněných v průběhu uplynulého ročního období bude poměrně dlouhý, a protože mezi nimi nechyběla řada velmi úspěšných obchodních misí, byznys dnů, konferencí a kontaktních jednání, bude to zřejmě úspěšná rekapitulace. Volba nových orgánů Komory se však uskuteční až za rok, tedy v květnu 2012.

A jaké nejbližší akce Komora SNS uskuteční? Podle jejího výkonného ředitele Ing. Františka Masopusta se některé české firmy zúčastní mezinárodního veletrhu METALOBRABOTKA, který se koná v Moskvě 23. - 27. května. Na 13. červen je připraven seminář Obchodování s Ruskem s akcentem na zobecnění praktických zkušeností. O tři dny později se ve spolupráci s Honorárním konzulátem Ruské federace v Ostravě uskuteční Ruský business den v Ostravě. Ve dnech 16. - 18. června se v Sankt Petěrburgu koná Mezinárodní ekonomické fórum. Na 30. červen se v Praze připravuje konfertence na téma Česko-kazachstánská obchodním spolupráce, která se uskuteční při příležitosti zasedání Smíšené pracovní skupiny ČR – Kazachstán.

(no)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3