INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
KomoraSNSVe dnech 16. - 19. května 2011 se uskutečnila historicky první návštěva prezidenta ČR v Ázerbájdžánské republice, jejímž cílem bylo prohoubení všestranného rozvoje spolupráce České republiky s touto zemí. Setkání prezidenta Václava Klause se svým prezidentským protějškem I. Alijevem a dalšími představiteli vyústilo v podepsání mezivládní dohody o podpoře a vzájemné ochraně investic.

Vzhledem k tomu, že prezidentův doprovod tvořilo 37 zástupců české podnikatelské sféry z oblasti ropného a plynárenského průmyslu, energetiky, strojírenství, zemědělství, z oblasti farmacie a dalších, v rámci fóra svolaného tamním Ministerstvem ekonomického průmyslu se uskutečnila řada schůzek našich zástupců s významnými ázerbájdžánskými podnikateli. Podnikatelé se po návratu shodli na tom, že současný Ázerbájdžán je překvapivě vyspělou, rychle se rozvíjející zemí, která má díky ropným přímům velký ekonomický potenciál. Podle prezidenta Klause Česká republika vyslala velmi silný signál ázerbájdžánské podnikatelské elitě, že naše země je kvalitním a respektovaným parterem a jeho osobní účast na Fóru je signálem podpory vedení státu oboustranným hospodářských stykům.

Z nejbližších akcí připravovaných Komorou SNS

Komora Sdružení nezávislých států (SNS) dokončuje přípravy svého vrcholného jednání – sněmu, který se uskuteční 1. června 2011 od 14 hodin na Žofíně. Kromě bilance uplynulého období se sněm vysloví k dalším záměrům činnosti. Výčet akcí uskutečněných v průběhu uplynulého ročního období bude poměrně dlouhý, a protože mezi nimi nechyběla řada velmi úspěšných obchodních misí, byznys dnů, konferencí a kontaktních jednání, bude to zřejmě úspěšná rekapitulace. Volba nových orgánů Komory se však uskuteční až za rok, tedy v květnu 2012.

A jaké nejbližší akce Komora SNS uskuteční? Podle jejího výkonného ředitele Ing. Františka Masopusta se některé české firmy zúčastní mezinárodního veletrhu METALOBRABOTKA, který se koná v Moskvě 23. - 27. května. Na 13. červen je připraven seminář Obchodování s Ruskem s akcentem na zobecnění praktických zkušeností. O tři dny později se ve spolupráci s Honorárním konzulátem Ruské federace v Ostravě uskuteční Ruský business den v Ostravě. Ve dnech 16. - 18. června se v Sankt Petěrburgu koná Mezinárodní ekonomické fórum. Na 30. červen se v Praze připravuje konfertence na téma Česko-kazachstánská obchodním spolupráce, která se uskuteční při příležitosti zasedání Smíšené pracovní skupiny ČR – Kazachstán.

(no)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3