INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

Soutěže Děčínské kotvy se konají již od roku 1971 a v letošním roce slavíme 40 let konání Mistrovství floristů ČR. 40 let ve společném životě dvou lidí vyjadřuje Rubínová svatba, která se spolu s Děčínskou kotvou stala inspirací pro soutěžní témata letošního ročníku.

Soutěž probíhala v rámci Děčínských slavností a konala se pod záštitou ministra zemědělství pana Ivana Fuksy, předsedy Asociace krajů ČR pana Michala Haška a prezidenta Agrární komory pana Jana Veleby.

Soutěž se konala: 18. – 19. 5. 2011 výstava pro veřejnost : 20. – 22. 5. 2011.

Navštívilo ji přes 9 500 lidí.

Místo konání: Děčínský zámek

Vyhlašovatelé: Svaz květinářů a floristů ČR a Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse, Děčín-Libverda

40. ročník Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva 2010 zahájil již tradičně ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě pan Ing. Libor Kunte a primátor statutárního města Děčín pan František Pelant a předseda SKF ČR pan Ing. Jiří Horák.

Letošního ročníku se zúčastnilo 29 floristů – 14 juniorů, studentů zahradnických škol; a 15 seniorů, profesionálních aranžérů květin. Hodnocení soutěže proběhlo dle 100 bodového systému organizace Florint, na které dohlížel komisař Ing. Jiří Martinek a Bc. Marie Mikanová.

Členy hodnotících komisí byli přední floristé České republiky a Slovenské republiky.

Juniorští floristé tvořili své práce v prostorách zámeckých koníren a utkali se v následujících disciplínách: kulatá svatební kytice pro nevěstu Rubínové svatby, překvapení (aranžmá se slunečnicí), kytice vyjadřující 40. výročí Děčínské kotvy a slavnostní stůl k výročí Rubínové svatby. Senioři změřili své síly v reprezentačních sálech samotného zámku: svatební kytice/dekorace pro nevěstu Rubínové svatby, překvapení (harmonie květin a skla) a kytice k výročí Rubínové svatby. S posledním úkolem se floristé přesunuli do Růžové zahrady, kde vznikaly volné květinové práce na téma Děčínská kotva. Letošní Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva vyvrcholilo ve čtvrtek 19. května 2011 večer slavnostním předáváním cen vítězům v hlavním sále DĚČÍNSKÉHO ZÁMKU. Soutěž juniorů vyhrál Ondřej Čerňák ze Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse Děčín-Libverda a stal se tak ve své kategorii MISTREM ČR ve floristice. Vítězství v seniorské kategorii obhájil a MISTREM ČR ve floristice se stal Jaromír Kokeš ze Studia AMMI v Brně. Tradiční součástí slavnostního večera byla přehlídka květinových „modelů", letos se jednalo o květinové kabelky. Vítěznou květinovou kabelku vytvořil Petr Kopáč.

Obohacením slavnostního vyhlášení vítězů byl křest nové učebnice FLORISTIKY nakladatelství PROFI PRESS a

představili jsme nové logo Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva.

Krásným vyvrcholením večera bylo uvedení pana Ing. Antonína Kubíčka, paní Ing. Dagmar Kubíčkové a paní Jitky Dvořáčkové do floristické síně slávy.

Soutěž se mohla uskutečnit díky finanční podpoře statutárního města Děčín, krajského úřadu Ústeckého kraje a Asociace krajů ČR.

Zpracoval: Svaz květinářů a floristů ČR, www.svazkvetinaruafloristu.cz

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE