INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Soutěže Děčínské kotvy se konají již od roku 1971 a v letošním roce slavíme 40 let konání Mistrovství floristů ČR. 40 let ve společném životě dvou lidí vyjadřuje Rubínová svatba, která se spolu s Děčínskou kotvou stala inspirací pro soutěžní témata letošního ročníku.

Soutěž probíhala v rámci Děčínských slavností a konala se pod záštitou ministra zemědělství pana Ivana Fuksy, předsedy Asociace krajů ČR pana Michala Haška a prezidenta Agrární komory pana Jana Veleby.

Soutěž se konala: 18. – 19. 5. 2011 výstava pro veřejnost : 20. – 22. 5. 2011.

Navštívilo ji přes 9 500 lidí.

Místo konání: Děčínský zámek

Vyhlašovatelé: Svaz květinářů a floristů ČR a Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse, Děčín-Libverda

40. ročník Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva 2010 zahájil již tradičně ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě pan Ing. Libor Kunte a primátor statutárního města Děčín pan František Pelant a předseda SKF ČR pan Ing. Jiří Horák.

Letošního ročníku se zúčastnilo 29 floristů – 14 juniorů, studentů zahradnických škol; a 15 seniorů, profesionálních aranžérů květin. Hodnocení soutěže proběhlo dle 100 bodového systému organizace Florint, na které dohlížel komisař Ing. Jiří Martinek a Bc. Marie Mikanová.

Členy hodnotících komisí byli přední floristé České republiky a Slovenské republiky.

Juniorští floristé tvořili své práce v prostorách zámeckých koníren a utkali se v následujících disciplínách: kulatá svatební kytice pro nevěstu Rubínové svatby, překvapení (aranžmá se slunečnicí), kytice vyjadřující 40. výročí Děčínské kotvy a slavnostní stůl k výročí Rubínové svatby. Senioři změřili své síly v reprezentačních sálech samotného zámku: svatební kytice/dekorace pro nevěstu Rubínové svatby, překvapení (harmonie květin a skla) a kytice k výročí Rubínové svatby. S posledním úkolem se floristé přesunuli do Růžové zahrady, kde vznikaly volné květinové práce na téma Děčínská kotva. Letošní Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva vyvrcholilo ve čtvrtek 19. května 2011 večer slavnostním předáváním cen vítězům v hlavním sále DĚČÍNSKÉHO ZÁMKU. Soutěž juniorů vyhrál Ondřej Čerňák ze Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse Děčín-Libverda a stal se tak ve své kategorii MISTREM ČR ve floristice. Vítězství v seniorské kategorii obhájil a MISTREM ČR ve floristice se stal Jaromír Kokeš ze Studia AMMI v Brně. Tradiční součástí slavnostního večera byla přehlídka květinových „modelů", letos se jednalo o květinové kabelky. Vítěznou květinovou kabelku vytvořil Petr Kopáč.

Obohacením slavnostního vyhlášení vítězů byl křest nové učebnice FLORISTIKY nakladatelství PROFI PRESS a

představili jsme nové logo Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva.

Krásným vyvrcholením večera bylo uvedení pana Ing. Antonína Kubíčka, paní Ing. Dagmar Kubíčkové a paní Jitky Dvořáčkové do floristické síně slávy.

Soutěž se mohla uskutečnit díky finanční podpoře statutárního města Děčín, krajského úřadu Ústeckého kraje a Asociace krajů ČR.

Zpracoval: Svaz květinářů a floristů ČR, www.svazkvetinaruafloristu.cz

Slovo ke dni

  • Velký úklid v e-shopech

    Už dávno jsme si zvykli nakupovat nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Obrat e-shopů neustále roste a v kritických obdobích, například během pandemie, překonával všechny rekordy. Kdo by ostatně neocenil téměř nekonečný výběr zboží, které vlastně ani nezná státní hranice ani prodejní dobu? Samozřejmě že e-commerce s sebou přináší i rizika pro obě strany, pro prodávající i zákazníky. Proto je překvapující, že teprve nyní zpřísnila naše legislativa pravidla obchodování. Už si ani v „anonymním“ cyber prostoru nebude moci každý dělat, co chce, a počítat s tím, že mu vše projde. Například používat e-shop jako bezplatnou půjčovnu nebo sám sobě psát pochvalné recenze a záměrně klamat spotřebitele. Není pochyb, že dodržování přísnějších regulí internetovému businessu jenom prospěje a podpoří jeho další růst.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Arbitrážní a mediační centrum WIPO: zkušenosti ze zahraničí 30. listopad 2022

V tomto vydání zakončíme seriál o IP mediacích a jejich využití při řešení sporů v oblasti ochrany duševního vlastnictví nahlédnutím do zahraničí. Konkrétně se zaměříme na zkušenosti a na mediační případy úspěšně vyřešené v Arbitrážním a mediačním centru Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) v Ženevě a v Singapuru.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3