INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Soutěže Děčínské kotvy se konají již od roku 1971 a v letošním roce slavíme 40 let konání Mistrovství floristů ČR. 40 let ve společném životě dvou lidí vyjadřuje Rubínová svatba, která se spolu s Děčínskou kotvou stala inspirací pro soutěžní témata letošního ročníku.

Soutěž probíhala v rámci Děčínských slavností a konala se pod záštitou ministra zemědělství pana Ivana Fuksy, předsedy Asociace krajů ČR pana Michala Haška a prezidenta Agrární komory pana Jana Veleby.

Soutěž se konala: 18. – 19. 5. 2011 výstava pro veřejnost : 20. – 22. 5. 2011.

Navštívilo ji přes 9 500 lidí.

Místo konání: Děčínský zámek

Vyhlašovatelé: Svaz květinářů a floristů ČR a Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse, Děčín-Libverda

40. ročník Mistrovství floristů České republiky - Děčínská kotva 2010 zahájil již tradičně ředitel Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse v Děčíně – Libverdě pan Ing. Libor Kunte a primátor statutárního města Děčín pan František Pelant a předseda SKF ČR pan Ing. Jiří Horák.

Letošního ročníku se zúčastnilo 29 floristů – 14 juniorů, studentů zahradnických škol; a 15 seniorů, profesionálních aranžérů květin. Hodnocení soutěže proběhlo dle 100 bodového systému organizace Florint, na které dohlížel komisař Ing. Jiří Martinek a Bc. Marie Mikanová.

Členy hodnotících komisí byli přední floristé České republiky a Slovenské republiky.

Juniorští floristé tvořili své práce v prostorách zámeckých koníren a utkali se v následujících disciplínách: kulatá svatební kytice pro nevěstu Rubínové svatby, překvapení (aranžmá se slunečnicí), kytice vyjadřující 40. výročí Děčínské kotvy a slavnostní stůl k výročí Rubínové svatby. Senioři změřili své síly v reprezentačních sálech samotného zámku: svatební kytice/dekorace pro nevěstu Rubínové svatby, překvapení (harmonie květin a skla) a kytice k výročí Rubínové svatby. S posledním úkolem se floristé přesunuli do Růžové zahrady, kde vznikaly volné květinové práce na téma Děčínská kotva. Letošní Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva vyvrcholilo ve čtvrtek 19. května 2011 večer slavnostním předáváním cen vítězům v hlavním sále DĚČÍNSKÉHO ZÁMKU. Soutěž juniorů vyhrál Ondřej Čerňák ze Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse Děčín-Libverda a stal se tak ve své kategorii MISTREM ČR ve floristice. Vítězství v seniorské kategorii obhájil a MISTREM ČR ve floristice se stal Jaromír Kokeš ze Studia AMMI v Brně. Tradiční součástí slavnostního večera byla přehlídka květinových „modelů", letos se jednalo o květinové kabelky. Vítěznou květinovou kabelku vytvořil Petr Kopáč.

Obohacením slavnostního vyhlášení vítězů byl křest nové učebnice FLORISTIKY nakladatelství PROFI PRESS a

představili jsme nové logo Mistrovství floristů ČR – Děčínská kotva.

Krásným vyvrcholením večera bylo uvedení pana Ing. Antonína Kubíčka, paní Ing. Dagmar Kubíčkové a paní Jitky Dvořáčkové do floristické síně slávy.

Soutěž se mohla uskutečnit díky finanční podpoře statutárního města Děčín, krajského úřadu Ústeckého kraje a Asociace krajů ČR.

Zpracoval: Svaz květinářů a floristů ČR, www.svazkvetinaruafloristu.cz

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3