INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Aféra s nebezpečnou bakterií E.coli, která zabíjela v Německu, přivedla spotřebitele k většímu zájmu o původ a složení potravin. Češi při nákupech začali číst údaje na obalech potravin a více rozvažují nad jejich výběrem. Uvedl to na tiskové konferenci v Praze prezident Agrární komory ČR Ing. Jan Veleba.

„Čeští spotřebitelé se začínají dívat na to, co kupují – a to je bezesporu pozitivní jev," konstatoval J. Veleba. Podle jeho slov mají důvěru především k domácím potravinářským produktům, ať jsou získány z bio farem nebo z konvečního zemědělství. Agrární komora chce tento příklon k domácím výrobkům ještě víc podporovat a připravuje pro spotřebitele demonstrační akci, jež by měla české výrobky přiblížit veřejnosti.

Prezident AK Jan Veleba v této souvislosti hovořil o výsledcích rozborů na zbytky pesticidů v zemědělských výpěstcích z tzv. integrovaného hospodaření, který zveřejnil Výzkumný ústav rostlinné výroby. Uvedl, že ho překvapilo, jak nízké hodnoty byly naměřeny, což opět svědčí o vysoké kvalitě a nezávadnosti tuzemských potravin.

Ing. Jiří Urban (ÚKZUZ) upozornil na dezinformace o biopotravinách, které se v souvislosti s aférou E.coli objevily v tisku. Vyvrátil nepravdivá tvrzení, že statková hnojiva byla nositelem bakteriální infekce a také, že pěstování rostlin bez fungicidů podporuje vznik mykotoxinů. „Statková hnojiva se u nás aplikují do půdy, nikoli na list. Také se nepotvrdilo, že by odklon od chemické ochrany plodin v bio zemědělství vedl k množení nebezpečných plísní," uvedl Urban.

(kčr)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3