INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Sdružení podnikatelů v prostorách vizovického Distillery Landu společnosti Rudolf Jelínek vyhlásilo již 11. ročník ankety Podnikatel a Podnikatelka roku Zlínského kraje. Titul Podnikatel roku Zlínského kraje získal generální ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK a.s., Pavel Dvořáček, podnikatelkou roku se stala Dagmar Kubátová z D.P.K. s r.o.

„Velice si tohoto ocenění vážím. Stojí za ním roky usilovné práce všech našich zaměstnanců a nepochybně i tradice naší společnost, kterou se snažíme s úctou nadále rozvíjet. Je to velká výzva navazovat na 400 letou tradici výroby destilátů na tomto místě. Tato cena je pro mě i mé kolegy z Jelínka i velkou motivací do budoucna." řekl Pavel Dvořáček, generální ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Ocenění Podnikatel a Podnikatelka roku vyhlašuje 15 členná pracovní skupina, která své návrhy projednává s představenstvem Sdružení podnikatelů Zlínského Kraje a také s bývalými nositeli cen. Kromě toho probíhají návštěvy nominovaných společností a schůzky se spolupracovníky nominovaného podnikatele (bez jeho vědomí). Tento postup má za cíl objektivním způsobem zjistit, jestli je firma skutečně dynamická.

Dosavadní vítězové mužské kategorie:

Š. Rosina (Matador), M. Lukšík (Pozemní stavitelství), J. Rosenfeld (Slovácké strojírny), R. Zatloukal (Promens), S. Hanák (nábytek), J. Krůžela (Luhačovice), L. Novotný (Hamé), R. Lapčík (Moravský peněžní ústav), M. Mahdalík (Voma, Uh. Brod), A. Samohýl (Samohýl motor), P. Dvořáček (RUDOLF JELÍNEK a.s.)

Dosavadní vítězové ženské kategorie:

J. Kasalová (Valašské frgály), Z. Balajková (Módní ateliér), V. Záhorská (hotel Miramare, Luhačovice, nadace Korunka), D. Kubátová (D.P.K., spol. s r.o.)

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE