INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Sdružení podnikatelů v prostorách vizovického Distillery Landu společnosti Rudolf Jelínek vyhlásilo již 11. ročník ankety Podnikatel a Podnikatelka roku Zlínského kraje. Titul Podnikatel roku Zlínského kraje získal generální ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK a.s., Pavel Dvořáček, podnikatelkou roku se stala Dagmar Kubátová z D.P.K. s r.o.

„Velice si tohoto ocenění vážím. Stojí za ním roky usilovné práce všech našich zaměstnanců a nepochybně i tradice naší společnost, kterou se snažíme s úctou nadále rozvíjet. Je to velká výzva navazovat na 400 letou tradici výroby destilátů na tomto místě. Tato cena je pro mě i mé kolegy z Jelínka i velkou motivací do budoucna." řekl Pavel Dvořáček, generální ředitel společnosti RUDOLF JELÍNEK.

Ocenění Podnikatel a Podnikatelka roku vyhlašuje 15 členná pracovní skupina, která své návrhy projednává s představenstvem Sdružení podnikatelů Zlínského Kraje a také s bývalými nositeli cen. Kromě toho probíhají návštěvy nominovaných společností a schůzky se spolupracovníky nominovaného podnikatele (bez jeho vědomí). Tento postup má za cíl objektivním způsobem zjistit, jestli je firma skutečně dynamická.

Dosavadní vítězové mužské kategorie:

Š. Rosina (Matador), M. Lukšík (Pozemní stavitelství), J. Rosenfeld (Slovácké strojírny), R. Zatloukal (Promens), S. Hanák (nábytek), J. Krůžela (Luhačovice), L. Novotný (Hamé), R. Lapčík (Moravský peněžní ústav), M. Mahdalík (Voma, Uh. Brod), A. Samohýl (Samohýl motor), P. Dvořáček (RUDOLF JELÍNEK a.s.)

Dosavadní vítězové ženské kategorie:

J. Kasalová (Valašské frgály), Z. Balajková (Módní ateliér), V. Záhorská (hotel Miramare, Luhačovice, nadace Korunka), D. Kubátová (D.P.K., spol. s r.o.)

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3