INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
SijiV rámci našeho projektu "Vy pomůžete nám a my pomůžeme vám", který jsme letos 5. března zveřejnili na našem webu www.cvs-praha.cz, se již konaly v Hanoji praktické zkoušky zájemců o práci v ČR, které nutně potřebují naši kolektivní členové. Výběr vietnamských pracovníků a kontrolu potřebných dokladů provádí v rámci uzavřených dohod o spolupráci vietnamské státní orgány, například jednotlivé provincie. Realizaci zkoušek ve Vietnamu zajišťuje náš kolektivní člen firma Katan Job z Ostravy.
Za pomoci Skype na internetu, například zástupci firem Triola a Svitap, sledovali průběh praktických zkoušek, na kterých je v Hanoji vždy přítomen i česko-vietnamský tlumočník. Ve středu 20. dubna si firma Triola vybrala z vyhledaných a nabídnutých uchazeček prvních deset švadlen a projevila zájem o dalších třicet. Do konce dubna ještě proběhnou za pomoci Skype i pětiminutové pohovory s vybranými vietnamskými švadlenami. Ve čtvrtek 21. dubna za pomoci Skype si z nabídnutých uchazečů vybrala firma Svitap sedm mužů - šičů. Do konce dubna si prohlédne za pomoci Skype praktické zkoušky dalších zájemců na látkách, které sama nyní doporučila. Naši kolektivní členové "nekupují zajíce v pytli", ale vždy mají možnost si vietnamské uchazeče předem před podpisem pracovních smluv přezkoušet přímo ve Vietnamu, nebo pokud je to možné zde za pomocí Skype, a z nabízených zájemců si vybrat.
 
České firmy si většinou neumí zajistit kvalitní nábor pracovníků ve Vietnamu, zahrnující zajištění i kontrolu kvalitního zdravotního vyšetření, výpisu z vietnamského rejstříku trestů (vydává se Vietnamci pouze v jeho rodné provincii, nikoliv v místě nynějšího bydliště), zkontrolování pravosti výučních listů, nebo potvrzení o praxi. Protože naší ekonomice - firmám v ČR - schází 116 000 pracovníků, zahájili jsme výhradně pouze pro naše kolektivní členy tento velmi aktuální celospolečensky i národohospodářsky potřebný projekt. 
Navazujeme v něm na obrovskou tradici, neboť Vietnamci u nás v minulosti mnoho let úspěšně pracovali v mnoha podnicích a nyní mají zde velké zázemí v 67 tisícové velmi dobře integrované vietnamské komunitě i možnost nákupu vietnamských potravin ve vietnamských tržnicích i obchodech. Proto není problém, aby si firmy v ČR, které mají zájem o vietnamské pracovníky, našly ve svém regionu dobře česky hovořící Vietnamce, které zaměstnají jako tlumočníky a kteří navíc mohou vést pro kmenové vietnamské zaměstnance firem v ČR i výuku češtiny. Navíc ve vietnamských tržnicích po celé ČR je možné si koupit česko-vietnamský a vietnamsko-český slovník.
Zájemci o pracovníky z Vietnamu musí mít povolení regionálního úřadu práce a předat nám návrhy svých pracovních smluv a smluv o ubytování v češtině i ve vietnamštině. Musí také Vietnamce zaměstnat na zaměstnanecké průkazy jako své kmenové zaměstnance na dobu 2 let. Svým kolektivním členům poradíme, předáváme zkušenosti (sám jsem 47krát navštívil Vietnam a osm měsíců jsem bydlel v Hanoji) i kontakt na zde žijící úřední překladatele z češtiny do vietnamštiny, pro zajištění překladu jejich pracovních smluv i smluv na ubytování do vietnamštiny. Prostě kolektivní členové ČVS na základě celostátní potřeby aktivně pomáhají kolektivním členům ČVS. 
 
Mnozí, co jsou státem dotovaní, jen slibují, my konkrétně pomáháme, i když od státu na svoji činnost nedostáváme ani korunu. Přitom naši čelní představitelé se v Bruselu i při jiných jednáních v zahraničí chlubí velmi dobrou integrací vietnamské komunity u nás. Podpoří a ocení konečně v 19. roce naší činnosti státní orgány naši další novou iniciativu, která konkrétně pomáhá firmám v ČR, naší ekonomice?
 
Marcel Winter
Předseda Česko-vietnamské společnosti
Autor projektu ČVS "Vy pomůžete nám a my pomůžeme vám"

Slovo ke dni

  • Nefoukalo, tak se přiložilo pod kotlem

    Zelená energie prý dostala ránu. V Německu totiž letos museli opět sáhnout ke spalování uhlí, protože větrné elektrárny nemohly dodat potřebné množství energie do sítě. Smutné číslo 27 představuje procento elektřiny z tepelných elektráren, tedy nejvyšší podíl z energetického mixu. Loni, kdy foukalo dostatečně, vítězily lopatky větrných elektráren. Ještě štěstí, že si naši severní sousedé nechali uhlí v rezervě, protože jinak by odsávali elektriku od nás a výpadky by nás neminuly. Co se bude dít, až bude odstaveno i jádro, si každý dokáže domyslet. Obnovitelné zdroje jsou sice IN, ale jejich slabinou je nevyrovnanost a nespolehlivost. EU tlačí na elektrifikaci individuální osobní dopravy, ale až dojde elektromobilům „šťáva“, bude šlapat jen na bicyklech a nebo prostě sedět doma. No, nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Malým a středním podnikům chybí strategie v oblasti ochrany duševního vlastnictví Pomůže dotační program COSME FUND? 13. září 2021

O ochraně duševního vlastnictví musí každý malý či střední podnik uvažovat především jako o investici. Měl by proto zahrnout do svých úvah celý proces existence MSP počínaje jeho založením přes rozvoj, včetně případné zahraniční expanze, až po jeho předání následovníkům nebo prodej třetím osobám. To platí i pro rodinné podniky.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE