INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
logo_v_poz_bar_s_och8.10. 2011 od 10:00 do 20:00 hodin na Staroměstském náměstí v Praze

Mezinárodní den kuchařů jako svátek všech kuchařů, den gastronomie a solidarity slavili poprvé v roce 2005 v Jižní Africe. K jeho vzniku dala podnět myšlenka pana Dr. Billa Gallaghera, Honourary Life Presidenta of WACS, celosvětové Asociace, která sdružuje 93 členských států a přes 10 milionů členů, mimo jiné i Českou republiku. Tento den představuje možnost spojit příležitost k setkání a zábavě všem příznivcům gastronomie a široké veřejnosti s jeho hlavním posláním, kterým je zapojení členů Asociací a jejich partnerů do iniciativ sociální zodpovědnosti ve svých zemích, za masivní podpory partnerů, příznivců gastronomie a médií.

Výsledkem jsou charitativní akce ve spojení s jídlem a v tento den se většinou také zdůrazňuje problematika hladovění ve světě. Je to zároveň den, kdy vzdáváme hold rodinám kuchařů a kuchařům, kteří dělají čest své profesi. Na této akci - gastronomického a kulturně společenského zaměření - budou prodávány speciality partnerů Asociací, restaurací z Prahy i mimo Prahu. Výtěžek z akce bude jako vždy věnován na charitativní účely.

Asociace kuchařů a cukrářů ČR připravuje za podpory magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, ve spolupráci s CzechTourism, Makro Cash&Carry ČR a dalšími partnery již jubilejní – 5. ročník oslav Mezinárodního dne kuchařů – International Chefs Day.

Záštitu nad akcí převzala paní Livia Klausová, manželka prezidenta ČR, Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1, Rostislav Vondruška, generální ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, Mgr. Lukáš Kaucký, radní pro kulturu a cestovní ruch hl.m. Prahy a Miroslav Kubec, Kontinentální ředitel Světové asociace kuchařských spolků pro Centrální Evropu.

Mediální partner: Český rozhlas 2 - Praha

Přijďte slavit a bavte se s námi!

Kromě pestré nabídky kulinářských dobrot od gastronomických společností, restaurací a hotelů – podrobnou nabídku z připravované nabídky jídel jednotlivých restaurací najdete již teď na www.akc.cz – Mezinárodní den kuchařů – pro Vás připravujeme i zajímavý doprovodný program...

Moderátor dne Petr Martinák uvede na podium například Petra Bendeho, Slow Fingers, tradičně kapelu Strahov, K Band a Květovanku, Ametyst, Janu Štromskou a další umělce...

Upečte dort a přineste ho na Staroměstské náměstí !!!

Všichni se můžete opět přihlásit do soutěže pro cukráře a milovníky sladkého – profesionály i amatéry bez rozdílu věku „Ochutnejte Českou republiku"

(přihlášky na www.akc.cz) a odnést si pěknou cenu.

Profesionálové se utkají na podiu již podruhé v Mistrovství ČR ve filetování čerstvých lososů. Soutěž připravujeme ve spolupráci s velkoobchodní společností Makro Cash & Carry ČR.

Oslavy Dne českého výrobku jsou poprvé součástí Mezinárodní dne kuchařů – můžete je oslavit s námi na několika stáncích se speciální nabídkou.

Finále soutěže Food Cup – 5 restaurací se utká o vítězství v této soutěži projektu Czech Specials !

Přijďte v profesním oblečení! Budeme překonávat loňský rekord o nejvyšší počet osob v kuchařském.

Namalujte obrázek kuchaře !!! – soutěž pro všechny děti

každé dítě, které donese 8.10. mezi 10:00-14:00hod. do stánku ERA Poštovní spořitelny obrázek kuchaře, dostane dárek!

Putovní pohár Mezinárodního dne kuchařů předá na závěr oslav prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Miroslav Kubec vyhodnoceným účastníkům.

Podrobné informace a přihlášky na: www.akc.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3