INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
logo_HKCR_CZ_colorPrestižní soutěž pro všechny podnikatele Český PATRON 2010, kterou v březnu vyhlásila Hospodářská komora České republiky spolu s komunikační agenturou New PIN s.r.o., se blíží do svého finiše. Přihlášené podnikatelské subjekty v průběhu září důkladně posoudila odborná porota, která vybrala vítěze jednotlivých kategorií a také absolutního vítěze soutěže Český PATRON 2010.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru, který se uskuteční v úterý 4. října 2011, od 19:00.

„Podnikatelé produkují bohatství této země, z drtivé většiny finančně zajišťují chod státu a výplaty zaměstnanců. Jsou tak svým způsobem ekonomickými patrony České republiky. Hospodářská komora České republiky jako nejsilnější organizace zastupující podnikatelskou sféru u nás chce prostřednictvím této soutěže vyzdvihnout a veřejně prezentovat alespoň některé z nich, ty podnikatele, kteří jsou špičkami ve svém oboru a mohou se za rok 2010 pochlubit výrazným úspěchem v dané oblasti," vysvětlil motivy vyhlášení soutěže prezident Hospodářské komory ČR Petr Kužel. Zároveň připomíná, že Český PATRON 2010 navazuje na úspěšnou soutěž „Krizi navzdory," kterou Hospodářská komora ČR vyhlásila v loňském roce.

„Čeští podnikatelé v soutěži ukázali, že mají inovativní nápady a nebojí se přijít s netradičním řešením. Z řady zajímavých podnikatelských příběhů bylo mnohdy velmi obtížné vybrat ty nejlepší. Věříme však, že naše volba byla správná a vítězové svou popularitu dokážou zužitkovat. Problémem nejednoho podnikatelského nápadu je totiž právě to, že se o něm neví," uvedl předseda odborné poroty Jiří Moser, řídící partner PwC pro ČR.

„Česká ekonomika si v současnosti vede velmi dobře. Ovšem právě nyní v situaci rostoucí ekonomické nejistoty, turbulencí na světových trzích a prohlubujících se problémech se zadlužením některých států je o to důležitější, abychom povzbudili české podnikatele a firmy. Na pozitivních příkladech chceme ukázat, že v naší zemi je mnoho velmi schopných, odvážných a předvídavých podnikatelů a dobře vedených firem, které se mohou pochlubit jednoznačnými úspěchy a dokážou se rozvíjet," doplnil prezident Kužel.

Soutěž Hospodářské komory ČR – Český PATRON 2010 byla vyhlášena v následujících kategoriích:

• Patron HK ČR - Ekologický přínos (pod záštitou Ministerstva životního prostředí)

• Patron HK ČR – Banka pro podnikatele

• Patron HK ČR – Podpora kultury (pod záštitou Ministerstva kultury)

• Patron HK ČR – Nejlepší zaměstnavatel a zaměstnavatel roku (pod záštitou Ministerstva

práce a sociálních věcí)

• Patron HK ČR – Vzdělávání v oblasti učňovského školství (pod záštitou Ministerstva

školství, mládeže a tělovýchovy

• Patron HK ČR – „Malá" energetika (pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu)

Další informace k projektu Český Patron 2010 jsou k dispozici na www.komora.cz/ceskypatron2010

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3