INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
Členům Charty sociálního podnikání (Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených České republiky, Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, Svaz českých a moravských výrobních družstev) se podařilo zvrátit první návrhy připravované změny Zákona o zaměstnanosti a Charta sociálního podnikání byla vyzvána Ministerstvem práce a sociálních věcí k trvalému dialogu a spolupráci při přípravě dlouhodobé koncepce zaměstnávání OZP.

Na základě věcného dialogu MPSV a Charty sociálního podnikání nebude k lednu 2012 zrušeno tzv. náhradní plnění, ani nedojde k absolutnímu zákazu souběhu příspěvků  dle §78 §76 na podporu zaměstnávání OZP. Nadále pokračují jednání o změnách  statutu osoby zdravotně znevýhodněné dle § 67 zákona 435/2004Sb.

Cílem první etapy spolupráce MPSV a Chartou sociálního podnikání bude zvýšení aplikace podporovaného zaměstnávání, zlepšení posudkové služby, důsledné oddělení sociální terapie a zaměstnávání OZP a v neposlední řadě zavedení kontrolingu a další nástrojů, které povedou  k  zamezování zneužívají systému.

V rámci druhé etapy dojde k zavedení kvalitativního hodnocení zaměstnavatelů OZP, nových nástrojů podpory zaměstnávání (například půjčky, daňová zvýhodnění atd.)

Chartě sociálního podnikání se od doby jejího oficiálního vzniku, kterým byl 31. leden 2011, podařilo otevřít důstojný a kvalitní dialog se zákonodárnou i výkonnou mocí státu.  Od data podpisu Charty sociálního podnikání se uskutečnila jednání s:

·         Lenkou Kohoutovou, předsedkyní podvýboru pro osoby se zdravotním postižením a menšiny PSP ČR

·         Vladimírou Lesenskou, předsedkyní podvýboru pro pracovní právo a zaměstnanost PSP ČR

·         Karlem Machotkou, náměstkem Ministra práce a sociálních věcí a jeho týmem

·         Pavlem Ptáčníkem, vedoucím sekretariátu Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením

·         Martinem Vackem, předsedou výboru pro sociální politiku PSP ČR

(řazeno dle abecedy) a s řadou dalších významných představitelů, která vedla k nastolení příprav dlouhodobé koncepce podpory zaměstnávání OZP, která v České republice mnoho let chybí.

Více informací www.socialni-podnikani.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3