INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Členům Charty sociálního podnikání (Asociace zaměstnavatelů zdravotně postižených České republiky, Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, Svaz českých a moravských výrobních družstev) se podařilo zvrátit první návrhy připravované změny Zákona o zaměstnanosti a Charta sociálního podnikání byla vyzvána Ministerstvem práce a sociálních věcí k trvalému dialogu a spolupráci při přípravě dlouhodobé koncepce zaměstnávání OZP.

Na základě věcného dialogu MPSV a Charty sociálního podnikání nebude k lednu 2012 zrušeno tzv. náhradní plnění, ani nedojde k absolutnímu zákazu souběhu příspěvků  dle §78 §76 na podporu zaměstnávání OZP. Nadále pokračují jednání o změnách  statutu osoby zdravotně znevýhodněné dle § 67 zákona 435/2004Sb.

Cílem první etapy spolupráce MPSV a Chartou sociálního podnikání bude zvýšení aplikace podporovaného zaměstnávání, zlepšení posudkové služby, důsledné oddělení sociální terapie a zaměstnávání OZP a v neposlední řadě zavedení kontrolingu a další nástrojů, které povedou  k  zamezování zneužívají systému.

V rámci druhé etapy dojde k zavedení kvalitativního hodnocení zaměstnavatelů OZP, nových nástrojů podpory zaměstnávání (například půjčky, daňová zvýhodnění atd.)

Chartě sociálního podnikání se od doby jejího oficiálního vzniku, kterým byl 31. leden 2011, podařilo otevřít důstojný a kvalitní dialog se zákonodárnou i výkonnou mocí státu.  Od data podpisu Charty sociálního podnikání se uskutečnila jednání s:

·         Lenkou Kohoutovou, předsedkyní podvýboru pro osoby se zdravotním postižením a menšiny PSP ČR

·         Vladimírou Lesenskou, předsedkyní podvýboru pro pracovní právo a zaměstnanost PSP ČR

·         Karlem Machotkou, náměstkem Ministra práce a sociálních věcí a jeho týmem

·         Pavlem Ptáčníkem, vedoucím sekretariátu Vládního výboru pro osoby se zdravotním postižením

·         Martinem Vackem, předsedou výboru pro sociální politiku PSP ČR

(řazeno dle abecedy) a s řadou dalších významných představitelů, která vedla k nastolení příprav dlouhodobé koncepce podpory zaměstnávání OZP, která v České republice mnoho let chybí.

Více informací www.socialni-podnikani.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Velký úklid v e-shopech

    Už dávno jsme si zvykli nakupovat nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Obrat e-shopů neustále roste a v kritických obdobích, například během pandemie, překonával všechny rekordy. Kdo by ostatně neocenil téměř nekonečný výběr zboží, které vlastně ani nezná státní hranice ani prodejní dobu? Samozřejmě že e-commerce s sebou přináší i rizika pro obě strany, pro prodávající i zákazníky. Proto je překvapující, že teprve nyní zpřísnila naše legislativa pravidla obchodování. Už si ani v „anonymním“ cyber prostoru nebude moci každý dělat, co chce, a počítat s tím, že mu vše projde. Například používat e-shop jako bezplatnou půjčovnu nebo sám sobě psát pochvalné recenze a záměrně klamat spotřebitele. Není pochyb, že dodržování přísnějších regulí internetovému businessu jenom prospěje a podpoří jeho další růst.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Arbitrážní a mediační centrum WIPO: zkušenosti ze zahraničí 30. listopad 2022

V tomto vydání zakončíme seriál o IP mediacích a jejich využití při řešení sporů v oblasti ochrany duševního vlastnictví nahlédnutím do zahraničí. Konkrétně se zaměříme na zkušenosti a na mediační případy úspěšně vyřešené v Arbitrážním a mediačním centru Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) v Ženevě a v Singapuru.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3