INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

SO CRSOCR ČR se za téměř tři desetiletí své existence vyprofiloval jako vrcholový reprezentant tuzemského obchodu, cestovního ruchu a sektoru služeb. Do budoucna se chce SOCR ČR zaměřit mimo jiné na další intenzivní podporu kvalitního zboží a služeb pro spotřebitele, stejně jako na modernizaci a digitalizaci podnikatelského prostředí.

Valná hromada Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR), na níž post prezidenta obhájil na následujících pět let Tomáš Prouza, se konala 28. 11. 2019. Dále byli zvoleni viceprezidenti, představenstvo a dozorčí rada.

„Vážím si důvěry členů SOCR ČR a je mi velkou ctí pokračovat v práci prezidenta svazu dalších pět let. Díky velké podpoře našich členů jsme se stali silným svazem, který dokáže úspěšně hájit jejich zájmy. Naši členové významnou měrou přispívají k tvorbě českého HDP, zaměstnávají přes půl milionu lidí v sektorech obchodu a cestovního ruchu, na nichž stojí budoucnost moderní České republiky, a do české ekonomiky každý rok investují přes 15 miliard korun,“ uvedl po svém opětovném zvolení prezidentem SOCR ČR Tomáš Prouza.

SOCR ČR bude mít dva viceprezidenty. Viceprezidentem pro obchod byl zvolen ředitel kvality ve společnosti Albert Česká republika Pavel Mikoška, viceprezidentem pro cestovní ruch se stal prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek. Představenstvo SOCR ČR bude mít celkem 15 členů, dozorčí rada bude tříčlenná (kompletní složení viz samostatný přehled níže).

„Pokud jde o naše priority, budeme i nadále stát na straně spotřebitelů a budeme podporovat naše členy, aby mohli i nadále rozvíjet nabídku kvalitního zboží a služeb zákazníkům. Důraz hodláme položit na zlepšování zákaznické zkušenosti v souvislosti s modernizací a digitalizací nabízených služeb. Rozhodně se chceme věnovat zlepšení nabídky poctivých potravin a dalšímu rozšiřování regionálních výrobků od lokálních producentů. Stranou nebude stát ani podpora rozvoje a financování cestovního ruchu v regionech, o které stát mluví až příliš dlouho, aniž by došlo na činy,“ nastínil další plány T. Prouza.

Letošní Valná hromada SOCR ČR se konala v prostorách centrály členské společnosti AURES Holdings, která provozuje síť autocenter AAA AUTO a Mototechna a je největším tuzemským obchodníkem s ojetými i zánovními automobily.

„Jsem ráda, že se SOCR ČR začal ve větší míře věnovat i sektoru ojetých vozů, který je třikrát větší než sektor nových aut, a přišel s návrhem valorizace emisních poplatků, které by mohly omezit dovoz přestárlých, neekologických a technicky nevyhovujících vozů do naší země,“ sdělila Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, a dodala: „Kromě automotive sektoru vidím také řadu dalších oblastí, v nichž můžeme aktivně spolupracovat. Jsou jimi například ochrana spotřebitele a potírání nekalých obchodních praktik, snižování administrativní zátěže, digitalizace české ekonomiky i v oblasti obchodu a služeb nebo spolupráce na vzdělávání a podpoře současných i budoucích zaměstnanců.“

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR – druhý největší zaměstnavatelský a podnikatelský svaz v ČR, sociální partner a součást řady evropských profesních organizací. Je nezávislým a dobrovolným sdružením svazů, asociací, obchodních aliancí, družstev a firem podnikajících v obchodě, e-commerce, gastronomických, ubytovacích a ostatních službách cestovního ruchu. Svaz zastupuje více než 6 000 podnikatelských subjektů vytvářejících přes 500 000 pracovních příležitostí. Obchod a cestovní ruch se podílí 15 % na HDP i zaměstnanosti ČR.

PŘEDSTAVENSTVO SOCR ČR
ZVOLENÉ NA VALNÉ HROMADĚ 28. 11. 2019

Prezident SOCR ČR Tomáš Prouza

Viceprezidenti SOCR ČR

Albert Česká republika, s. r. o. Pavel Mikoška
Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR ČR) Václav Stárek

Představenstvo SOCR ČR

1. Asociace horských středisek ČR (AHS ČR) Libor Knot
2. Asociace pro elektronickou komerci (APEK) Jan Vetyška
3. GS1 Czech Republic, z. s. p. o. Pavla Cihlářová
4. Makro Cash & Carry s. r. o. Jiří Nehasil
5. Maloobchodní síť Hruška, spol. s r. o. Miroslav Pajonk
6. Penny Market s. r. o. Martin Peffek
7. Rossmann, spol. s r. o. Vladimír Mikel
8. SIKO Koupelny a. s. Jan Dvořák
9. Svaz českých a moravských spotřebních družstev (SČMSD) Pavel Březina
10. Tesco Stores ČR a. s. Patrik Dojčinovič
11. U&Sluno a. s. Patricia Jakešová
12. Vysoká škola ekonomická v Praze Dana Zadražilová

Představenstvo má celkem 15 členů (prezident, 2 viceprezidenti, 12 členů).

DOZORČÍ RADA SOCR ČR
ZVOLENÁ NA VALNÉ HROMADĚ 28. 11. 2019

1. Kaufland Česká republika v. o. s. Jan Stupka
2. Klub českých turistů Oblast Praha Jaroslav Krejzlík
3. Vysoká škola hotelová v Praze 8 Jan Máče

(tz)

Slovo ke dni

  • Konec mentolek

    Tak nám Brusel zakázal mentolové cigarety. Prý svádějí děti a mládež ke kouření. O tom bych si dovolil pochybovat, protože k neřestem vedou spíš nuda, pocit nedospělosti, špatné vzory v rodině a společnosti... Vzpomínám si, že jako kluci jsou si balili do toaletního papíru suché (říkali jsme “mocné”) listí - a jak nám to chutnalo! Babička si zapalovala mentolku, když potřebovala na astma trochu protáhnout plíce. Nemyslím si, že zakazování tabákových výrobků s příchutí je tou pravou cestou k nekouření, když si zájemce může koupit náhradu. Přestaneme snad z podobného důvodu vyrábět vaječný koňak nebo rum, protože lidem chutnají víc než vodka? Zakázané ovoce, jak známo, přitahuje pozornost. A Evropská unie jistě také nechce být chápána jako přísný vychovatel, který nám bere to, co máme rádi.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE