INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
DSC_2915
Sportovní silniční motocykl Ducati 1199 Panigale S Tricolore zvítězil v šestnáctém ročníku ankety Motocykl roku a získal titul Motocykl roku 2012 v České republice. Výsledky ankety byly vyhlášeny 19. dubna v Praze na motorkářském večeru.

O zábavu přítomných několika set hostů, kteří se zúčastnili vyhlášení výsledků ankety, se postaral rockový zpěvák Aleš Brichta a moderování se ujal motorkář Standa Berkovec.

Anketu vyhlásila na začátku února sekce Moto při Svazu dovozců automobilů a již pojedenácté ji organizovala agentura Ehrlich63. Nominované motocykly byly rozděleny do šesti kategorií a každá byla hodnocena zvlášť. O to se postarala jednak 24členná odborná porota, jednak veřejnost a jejich hlasy se sčítaly. Motocykl, který získal nejvíce hlasů, se automaticky stal Motocyklem roku 2012 v ČR.

Do ankety bylo zasláno celkem 32 683 hlasů. Hlasování probíhalo jednak klasicky na kuponech z tisku, jednak prostřednictvím internetu. Pro hlasující bylo určeno 15 cen. Hlavní cenu, motocykl Triumph Scrambler, vyhrál R. Becher z Prahy.

Anketa Motocykl roku 2012 v České republice byla provázena rozsáhlou inzertní

kampaní v motocyklových a motoristických titulech, ve společenských časopisech, v

rozhlase a na internetu. Anketu podpořil informační stánek na výstavě Motosalon,

která proběhla v březnu na Výstavišti v Brně, kde byly vystaveny všechny ceny a zájemci tam rovnou mohli vyplnit a odevzdat svůj anketní kupón.

Hlavním partnerem ankety je Castrol Lubricants, Veletrhy Brno s veletrhem Motosalon a www.Yshop.cz. Partnery večera byly Eva Optika, Gakaho, Martina Morávková a Pneuking.cz a Unifleg.

Partnery cen jsou Agados, Bikers Mode, Cardo, Castrol, Garmin, Harley – Davidson, Honda, Pirelli a Triumph a Yshop.cz.

Generálními mediálními partnery jsou České motocyklové noviny a Smoto.cz od Seznam.cz, hlavními mediálními partnery pak Auto7 a Supermoto. Dalšími mediálními partnery jsou Annonce, Annonce-Autohandl, Automakers, Caravan, evo, Flying revue, Grand auto, iČMN.cz, Motoarena.cz, Motocykl, Motocykl-online, Motodeník.cz, Motoráj časopis, Oldies radio, Prosperita, Skutrmania.cz, Střelecká revue, Super-moto.cz, Trucker, Yacht a Yachting revue.

Přehled vítězů kategorií v anketě Motocykl roku 2012 a jejich základní charakteristika:

Skútry a mopedy

BMW C650GT

Dostatečné zkušenosti z výroby sportovních strojů a ještě větší z konstrukce supercestovních motocyklů zúročuje BMW s nezaměnitelným stylem v prvním maxiskútru. Nechybí silný šedesátikoňový dvouválec, koncernové ABS, perfektní inovativní podvozek ani originálně řešený maxiprostor pod sedlem. Komfort na palubě je díky dlouhé řadě nadstandardních prvků srovnatelný s nejlepšími cesťáky BMW.

Endura včetně cestovních

Triumph Explorer 1215 ABS

Explorer přidělá konkurenci jistě pár vrásek na čele, protože Triumph jej pojal opravdu ve velkém stylu. Základem je samozřejmě řadový tříválec v trubkovém rámu, protentokrát s pořádným objemem a s výkonem 137 k. K úspěchu mu pomáhá kloubový hřídel v jednoramenné vidlici, ABS a bohatá výbava nutná k pohodlnému překonávání neomezených vzdáleností.

Sportovní silniční motocykly

Ducati 1199 Panigale S Tricolore

Model Panigale je doslova zlomový nejen pro značku Ducati, ale pro třídu dvouválcových superbiků obecně. Bezrámová konstrukce spoléhá na nosnou funkci zcela nového motoru Superquadro s výkonem 195 k, kterému přirozeně zůstal desmodromický rozvod. Verze Tricolore má v základní výbavě ABS, DDA+ s GPS, kontrolu trakce, rychlořazení DQS, špičkový elektronicky nastavitelný podvozek Öhlins DES, karbonové doplňky a LED osvětlení. Exkluzivní lakování doplňuje titanový výfuk.

Choppery

Harley-Davidson Sportster XL 1200V Seventy Two

Tento sportster je oživlou připomínkou sedmdesátých let plných barevné perletě a technicky úsporných nezaměnitelných amerických chopperů s vysokými řídítky. Designu technicky klasického sportsteru dominuje v několika vrstvách ručně lakovaná a broušená perleťová nádrž. Největší sportsterový motor poskytuje akorát tak dost výkonu k tomu, aby byla jízda za vysokými řídítky pohodlná.

Naked bikes

Honda NC700S

Praktický, moderní, úsporný a ještě elegantní – to všechno umí naplnit jediný stroj, jehož technický základ je společný s modely NC700X a Integra. I zde může být nový moderní dvouválec kombinován s dvouspojkovou převodovkou DCT. V místě nádrže je úložný prostor pro jednu přilbu. Brzdová soustava krotící výkon 48 koní může být vybavena kombinovaným systémem C-ABS.

Cestovní silniční motocykly

Harley Davidson CVO Street Glide

Střízlivě nastrojená Street Glide má v sobě kus cestovního, sportovního i drsného výtržnického biku. Kapotáž „Batwing" s integrovanými zrcátky a boční lakované kufry zvou k dlouhým letním cestám a přitom o 50 kg nižší hmotnost proti modelu Electra Glide jenom prospívá ovladatelnosti. Velký kultivovaný motor 1690 cm3 poskytuje kromě nezaměnitelného zvuku komfort 134 Nm.

Hitparáda vítězů ankety Motocykl roku

1997 – Honda CBR 1100 XX Super Blackbird

1998 – Yamaha YZF-R1

1999 – Suzuki GSX 1300 R Hayabusa

2000 – Kawasaki ZX-12R Ninja

2001 – Suzuki GSX 1000R

2002 – Honda VFR 800

2003 - Honda CBR600RR

2004 – Honda CBR1000RR Fireblade

2005 – BMW R 1200 GS

2006 - BMW R 1200 GS Adventure

2007 – KTM 990 Adventure

2008 – Honda CB1000R

2009 - BMW R 1200 GS Adventure

2010 - BMW S 1000 RR

2011 – BMW K 1600 GTL

2012 – Ducati 1199 Panigale S Tricolore

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE