INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

20180515 074935 kopieEkonomika roste, zaměstnancům se poměrně razantně zvyšují mzdy a tím pádem mají více finančních prostředků, které je možno utratit. Vzhledem k tomu, že lidé jsou v současné době velmi optimističtí, jsou ochotni i více utrácet a to za dražší, luxusnější a zbytnější zboží. Ve velkém se letos chystají na zahraniční dovolené a samozřejmě část volna chtějí strávit i v České republice, což jsou všechno velmi pozitivní informace. Dokonce jsou zájezdy do mnohých oblíbených zahraničních i tuzemských destinací již velmi přebrané, jak hlásí některé cestovní kanceláře. Takže hurá na dovolenou.

Dostáváme k druhému pohledu, který je již mnohem méně pozitivní – tedy, že chybí pracovníci napříč všemi odvětvími a ani o brigády není ze strany studentů, cizinců či dalších možných pracovníků příliš velký zájem. Takže nám chybí mnoho lidí na sezónní práce, ale i případné výpomoci za ty, kteří chtějí čerpat svoji zaslouženou dovolenou. Objevují se stále více problémy jak tyto zaměstnance alespoň na krátkou dobu nahradit. Kolegové tak musí zaskakovat za ty, kteří odpočívají někde u vody a tak je to pro ně mnohem větší nápor. Zákazníci si stěžují, že se například zpožďují zásilky, čekají ve frontách…. Takže to vypadá, že ten vytoužený odpočinek si musíme předem či následně „napracovat“. Na druhou stranu ale stále vidím dost lidí, kteří by dle mého názoru klidně pracovat mohli, ale z nějakého důvodu se jimi nechce a daří se jim „využívat“ stále ještě štědrý sociální systém. Co zbývá? Buďme navzájem shovívaví a pochopme eventuální „prázdninové režimy“, vždyť každý si potřebuje a zaslouží chvíli odpočinout.
Přeji všem krásné léto a hlavně příjemné chvíle volna.

Ing. Irena Vlčková
manager pro cestovní ruch, sociální dialog a PR
Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR 

Slovo ke dni

  • Rok slivovice

    Tak už je to tady! Palírny v České republice běží na plné obrátky – jak ty oficiální a legální, tak jistě i ty ostatní. A to ještě sezona ovoce ani pořádně nezačala. To je velmi dobrá zpráva pro všechny, kdo milují domácí pálenky a kteří v tom mají svůj business. Vždyť loňský rok se naprosto nezdařil, ke zpracování chyběly všechny druhy ovoce. Letošek si všechno chce vynahradit a plodů třešní, rybízu, meruněk a dalších nabízí tolik, že zbude opravdu pro každého. Prázdné sudy se opět začínají plnit a výsledný produkt bude díky dostatku slunce velmi lahodný. Pamětníci si nevzpomínají, že by v posledních dvaceti letech prožili něco podobného. Jistě se jednou bude říkat: Jó rok 2018, to byl rok slivovice!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

gascontrol

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

logo KOBTOSlogo 172

 

Partneři plus:

tsoft   EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300

INZERCE