INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

20180515 074935 kopieEkonomika roste, zaměstnancům se poměrně razantně zvyšují mzdy a tím pádem mají více finančních prostředků, které je možno utratit. Vzhledem k tomu, že lidé jsou v současné době velmi optimističtí, jsou ochotni i více utrácet a to za dražší, luxusnější a zbytnější zboží. Ve velkém se letos chystají na zahraniční dovolené a samozřejmě část volna chtějí strávit i v České republice, což jsou všechno velmi pozitivní informace. Dokonce jsou zájezdy do mnohých oblíbených zahraničních i tuzemských destinací již velmi přebrané, jak hlásí některé cestovní kanceláře. Takže hurá na dovolenou.

Dostáváme k druhému pohledu, který je již mnohem méně pozitivní – tedy, že chybí pracovníci napříč všemi odvětvími a ani o brigády není ze strany studentů, cizinců či dalších možných pracovníků příliš velký zájem. Takže nám chybí mnoho lidí na sezónní práce, ale i případné výpomoci za ty, kteří chtějí čerpat svoji zaslouženou dovolenou. Objevují se stále více problémy jak tyto zaměstnance alespoň na krátkou dobu nahradit. Kolegové tak musí zaskakovat za ty, kteří odpočívají někde u vody a tak je to pro ně mnohem větší nápor. Zákazníci si stěžují, že se například zpožďují zásilky, čekají ve frontách…. Takže to vypadá, že ten vytoužený odpočinek si musíme předem či následně „napracovat“. Na druhou stranu ale stále vidím dost lidí, kteří by dle mého názoru klidně pracovat mohli, ale z nějakého důvodu se jimi nechce a daří se jim „využívat“ stále ještě štědrý sociální systém. Co zbývá? Buďme navzájem shovívaví a pochopme eventuální „prázdninové režimy“, vždyť každý si potřebuje a zaslouží chvíli odpočinout.
Přeji všem krásné léto a hlavně příjemné chvíle volna.

Ing. Irena Vlčková
manager pro cestovní ruch, sociální dialog a PR
Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR 

Slovo ke dni

  • Roboti zatím nepomohou

    Politici přišli se skvělým nápadem zkrátit lidem pracovní dobu. Čekali, že jim to přinese tolik potřebné volební preference a nic je to nebude stát. Jenže narazili na nepochopení. Jen 18 procent firem na tento návrh odpovědělo, že jim nevadí. Ostatním by to v době, kdy sehnat další zaměstnance na pacovním trhu je téměř nemožné, přineslo větší či menší problém. Zvýšením produktivity práce by to řešit nešlo, roboti připravení zaskočit za lidský faktor rovněž nejsou k dispozici. A samotní pracovníci rovněž nejsou nadšeni z toho, že by se jim zkrátila mzda. Zdá se, že Česká republika ještě není na 35 hodinový týden připravena. Jedině, že by navrhovatelé přišli s nějakým převratným nápadem, o němž by dokázali společnost přesvědčit. Nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Pro lepší budoucnost České republiky: připravena je inovační strategie na období 2019–2030 19. únor 2019

Ekonomika České republiky a v rámci toho šance na jistoty života od vzdělanostní úrovně až po příležitost k důstojnému stáří by se měla rozvíjet strmějším tempem, pokud se máme dostat mezi několik nejvyspělejších zemí starého kontinentu. Hledají se cesty, jak umocnit potenciál lidského kapitálu, jak s ním hospodařit, aby se zúročily například možnosti podnikání, vědy, výzkumu, jak vnímat a podpořit inovační aktivity napříč obory, a tak, aby technologické ambice, které historie nazve další revolucí, pozvedly v konečném důsledku životní úroveň lidí zase o stupeň výše. Na vládní úrovni je připravena nová strategie.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300

INZERCE