INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Karel SoukeníkNovým členem představenstva společnosti AKCENTA CZ, platební instituce, která realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace, byl jmenován Karel Soukeník. V nově čtyřčlenném představenstvu bude odpovědný za IT.

Karel Soukeník se tak vrací do finančního světa po téměř třech letech, kdy odešel z představenstva Sberbank CZ, kde se mimo jiné soustředil na problematiku transformace IT. Do bankovního sektoru nicméně zamířil již podstatně dříve. V roce 2005 nastoupil do Citibank jako vedoucí finančního controllingu a CRM týmu. Po dvou letech odešel do Raiffeisenbank nejdříve na pozici integračního manažera zodpovědného za fúzi Raiffeisenbank a eBanky v oblasti retailového bankovnictví, následně potom jako finanční ředitel. V roce 2013 odešel do Sberbank. CZ. Poslední tři roky se Karel Soukeník věnoval především vlastním projektům, stál například za založením startupu dig-it-ally.

Karel Soukeník vystudoval matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a získal doktorát z ekonomie na CERGE UK v Praze. Je ženatý a má jedno dítě.

„Příchod Karla Soukeníka do představenstva AKCENTY jasně ukazuje, jak důležitý je pro nás trend digitalizace. Vývoj v této oblasti se neustále zrychluje a na trh s větší či menší úspěšností vstupuje řada nových, dravých startupových projektů. Karlovým cílem proto bude sestavit a vést IT vývojový tým, který bude naplňovat ambiciózní cíle digitální transformace,“ řekl ke jmenování Milan Cerman, předseda představenstva společnosti AKCENTA CZ.

O společnosti AKCENTA CZ a.s.

AKCENTA CZ je jedním z nejvýznamnějších obchodníků s devizami na českém trhu a ve střední Evropě s více než 22letou tradicí. Kromě výhodných individuálních kurzů pro nákup a prodej deviz a minimálních poplatků za platební styk, nabízí i zajištění proti kurzovým rizikům (forwardové obchody a opce). Společnost aktivně působí také v Polsku, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku, Maďarsku, Německu a Francii. Klientské portfolio tvoří přes 40 tisíc subjektů, převážně malých a středně velkých firem orientovaných na export nebo import. AKCENTA CZ je čistě českou společností.

(tz)

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE