INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Alena Rozsypalová EONOd srpna letošního roku došlo ke změnám ve vedení společností ve skupině E.ON v České republice. Christian Leifeld rozšířil představenstvo distribuční společnosti EG.D, kde bude zodpovídat za oblast financí. Nadále bude pokračovat ve funkci finančního ředitele (CFO) E.ONu Česká republika. Jeho dosavadní pozici ve společnosti E.ON Energie převzala Alena Rozsypalová, která se stala její novou finanční ředitelkou. Do E.ONu přichází ze slovenské společnosti Východoslovenská energetika Holding (VSE).

Christian Leifeld přišel do vedení českého E.ONu v dubnu loňského roku na pozici finančního ředitele ve společnosti E.ON Česká republika a ve stejné roli působil také v E.ONu Energie. Ve funkci CFO E.ONu Česká republika zůstává i nadále, ale od srpna bude nově řídit agendu Controllingu a regulace v distribuční společnosti EG.D. Představenstvo distribuční společnosti EG.D tak bude nově čtyřčlenné ve složení Zdeněk Bauer, Pavel Čada, David Šafář a Christian Leifeld.

„Velice se těším na své působení v týmu EG.D. Naše distribuční společnost má vynikající výchozí pozici a je důvěryhodným a spolehlivým partnerem pro naše zákazníky. Jsem velmi rád, že ji mohu podpořit na její cestě stát se inovativním a předním aktérem energetické transformace,“ říká Christian Leifeld.

Alena Rozsypalová přichází do E.ONu ze slovenského VSE Holding, kde byla od roku 2017 finanční ředitelkou. Absolventka Mendelovy univerzity v Brně v minulosti působila v oddělení auditu firmy KPMG, pracovala jako vedoucí controllingu v RWE v České republice a zastávala řadu dalších manažerských pozic v České republice, Chorvatsku a na Slovensku. Tříčlenné představenstvo společnosti E.ON Energie tak s jejím příchodem bude nově fungovat ve složení Claudia Viohl, Alena Rozsypalová a Jan Zápotočný.

„Je mi ctí, že se můžu stát součástí českého E.ON týmu a zároveň se moc těším na výzvy, které moje nová práce přinese. Po několika letech práce mimo Českou republiku jsem ráda, že se můžu věnovat tématům českého energetického trhu, na kterém má E.ON Energie silnou pozici,“ těší se Alena Rozsypalová.

„Těší mě, že se nám podařilo získat Alenu pro pozici CFO ve společnosti E.ON Energie. Díky svým bohatým mezinárodním zkušenostem bude velkou podporou pro růst obchodního byznysu i rozvoj automatizace ve financích. Skvěle tak doplní náš tým jednatelů,“ Claudia Viohl, generální ředitelka E.ONu v ČR a zároveň předsedkyně představenstva E.ON Energie.

(tz)

Slovo ke dni

  • Auta zastavil čip

    Začnu svoji glosu otázkou: Jestlipak víte, která je nejdůležitější součást moderního automobilu? Ne, není to motor, převodovka ani volant. Je jím čip. Který, to mi poněkud uniká, nicméně kvůli němu stojí výroba vozidel po celém světě. Ztráty se počítají v tisících miliard korun, a to ještě nelze dohlédnout světla na konci tunelu. Naše „malá“ škodovka zastaví výrobu na týden, ostatní automobilky jsou na tom podobně, ne-li hůře. A proč chybí čipy, tedy nepostradatelná součást elektronických systémů vozu? Prý za to zas může covid a další překážky. Člověka napadá, že tohle v kapitalizmu není samo sebou a že za tím musí být nějaký záměr. Nedivte se, aut přibývá tolik, že už se ani nevejdou na silnice a víc stojí v kolonách a zácpách než jedou. A ta uhlíková stopa, škoda slov! Někdo upíná své naděje k elektromobilům. Možná, že opravdu...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Malým a středním podnikům chybí strategie v oblasti ochrany duševního vlastnictví Pomůže dotační program COSME FUND? 13. září 2021

O ochraně duševního vlastnictví musí každý malý či střední podnik uvažovat především jako o investici. Měl by proto zahrnout do svých úvah celý proces existence MSP počínaje jeho založením přes rozvoj, včetně případné zahraniční expanze, až po jeho předání následovníkům nebo prodej třetím osobám. To platí i pro rodinné podniky.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE