INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

2230505 098 LQTěsně před prázdninami přijela do České republiky zcela mimořádná návštěva. Nejednalo se o nikoho menšího než jednu z nejvýznamnějších žen světového automobilového průmyslu. Linda Jackson je totiž od ledna 2021 generální ředitelkou značky Peugeot. 

V podstatě šéfuje 130 zemím a každé z více než milionu ročně prodaných aut ve světě je tak trochu její zásluhou.

Jak tato veledůležitá návštěva probíhala? Celý první den ze svého dvoudenního pobytu strávila Linda Jackson v sídle importéra Peugeotu na jednáních s českými manažery. Jednalo se hlavně o obchodní politice značky a jejím dalším směřování. Druhý den došlo na návštěvu dealera značky Peugeot, koncesionáře Lenner v Říčanech, a následně i na rozhovory s českými novináři. Nás zajímalo hlavně to, jak se Linda Jackson, jakožto neústupná propagátorka elektromobility, dívá na chabý podíl elektrických vozů v našem vozovém parku.

„Český trh není z hlediska elektromobility ve stejné pozici jako třeba ve Francii, Itálii či Nizozemsku, kde je podíl elektrických vozů vysoký. Dnes už na těchto trzích hovoříme o každém čtvrtém voze, který je poháněn elektromotorem. Rozdíl je hlavně v rychlosti elektrifikace. Výraznější přechod na elektromobilitu v Česku v dohledné době nastane, jakmile dojde k potřebnému vývoji infrastruktury a jakmile se uzákoní vládní pobídky, které jsou k rozvoji elektromobility nezbytné a které tu zatím moc nejsou.“

Podle Lindy Jackson tedy, co se týče přechodu na elektrické vozy, se nejedná o otázku“ jestli k tomu dojde“, ale „kdy k tomu dojde“. A není pochyb o tom, že Peugeot bude u toho. Vždyť už dnes má nejširší nabídku elektromobilů ze všech francouzských značek a od dubna 2024 by měl mít nejširší nabídku elektromobilů i ze všech mainstreamových značek v Evropě.

(red)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE