INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

2230505 098 LQTěsně před prázdninami přijela do České republiky zcela mimořádná návštěva. Nejednalo se o nikoho menšího než jednu z nejvýznamnějších žen světového automobilového průmyslu. Linda Jackson je totiž od ledna 2021 generální ředitelkou značky Peugeot. 

V podstatě šéfuje 130 zemím a každé z více než milionu ročně prodaných aut ve světě je tak trochu její zásluhou.

Jak tato veledůležitá návštěva probíhala? Celý první den ze svého dvoudenního pobytu strávila Linda Jackson v sídle importéra Peugeotu na jednáních s českými manažery. Jednalo se hlavně o obchodní politice značky a jejím dalším směřování. Druhý den došlo na návštěvu dealera značky Peugeot, koncesionáře Lenner v Říčanech, a následně i na rozhovory s českými novináři. Nás zajímalo hlavně to, jak se Linda Jackson, jakožto neústupná propagátorka elektromobility, dívá na chabý podíl elektrických vozů v našem vozovém parku.

„Český trh není z hlediska elektromobility ve stejné pozici jako třeba ve Francii, Itálii či Nizozemsku, kde je podíl elektrických vozů vysoký. Dnes už na těchto trzích hovoříme o každém čtvrtém voze, který je poháněn elektromotorem. Rozdíl je hlavně v rychlosti elektrifikace. Výraznější přechod na elektromobilitu v Česku v dohledné době nastane, jakmile dojde k potřebnému vývoji infrastruktury a jakmile se uzákoní vládní pobídky, které jsou k rozvoji elektromobility nezbytné a které tu zatím moc nejsou.“

Podle Lindy Jackson tedy, co se týče přechodu na elektrické vozy, se nejedná o otázku“ jestli k tomu dojde“, ale „kdy k tomu dojde“. A není pochyb o tom, že Peugeot bude u toho. Vždyť už dnes má nejširší nabídku elektromobilů ze všech francouzských značek a od dubna 2024 by měl mít nejširší nabídku elektromobilů i ze všech mainstreamových značek v Evropě.

(red)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE