INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Osobnost_maloobchodu_2011_Andrew_North-smallV úterý 20. března 2012 byly v hotelu Ambassador slavnostně vyhlášeny výsledky devátého ročníku ocenění GE Money Bank Obchodník roku. Součástí gala večera byla i volba Osobnosti maloobchodu roku 2011 formou přímého hlasování hostů v sále. Nejvíce hlasů získal a vítězem této kategorie se stal Andrew North, generální ředitel společnosti IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovenská republika.

„Osobnost maloobchodu je jediná z kategorií ocenění GE Money Bank Obchodník roku, o jejímž vítězi se rozhoduje až v průběhu slavnostního večera. Volba je tak každoročně velice napínavá a šance nominovaných do poslední chvíle vyrovnané. Srdečně proto gratuluji Andrew Northovi k získání této ceny," komentoval volbu Osobnosti roku Josef Jehlík, manažer pro rozvoj obchodu GE Money Bank.

Cenu Osobnost maloobchodu roku 2011 získal Andrew North. Při jeho nominaci porota ocenila především kvalitní péči o zákazníky, bezproblémový servis a příjemnou obsluhu. Dále vyzdvihla jednoduchou marketingovou koncepci cílenou na zákazníka. Porotce zaujal také program udržitelnosti a pozitivní vztah k životnímu prostředí. IKEA navíc působí jako přitažlivý zaměstnavatel pro mladé.

Na cenu Osobnost maloobchodu roku 2011 byli dále nominováni:

• Pavel Sláma, výkonný ředitel DATART INTERNATIONAL

• Jaroslav Froulík, generální ředitel Jednoty s.d. České Budějovice

• Axel Hluchy, generální ředitel společností MAKRO Cash&Carry ČR

• Ondřej Fryc, předseda dozorčí rady Mall.cz a CEO mateřské společnosti Netretail Holding, B.V.

O nominacích na titul Osobnost maloobchodu rozhodovala porota složená z odborníků z řad akademické obce a odborných institucí, zástupců GE Money Bank a mediálních partnerů. Porota nominovala pět osobností českého maloobchodu. Pětice byla o svých nominacích informována koncem února a následně s nimi byl natočen krátký medailonek, ve kterém každý zodpověděl otázku „Co považujete za svůj největší pracovní úspěch v roce 2011?". Tyto medailonky byly promítány během slavnostního večera. Vítěze pak vybrali hosté slavnostního gala večera Obchodníka roku prostřednictvím hlasování přímo v sále.

Odbornou porotu tvořili: Dana Zadražilová, vedoucí katedry obchodního podnikání a komerčních komunikací VŠE v Praze, Petr Hříbal, šéfredaktor časopisu Zboží&Prodej, Radka Mozgová, marketing a PR manažer Český rozhlas – Radiožurnál, Josef Jehlík, manažer pro rozvoj obchodu GE Money Bank, Marie Petrovová, ředitelka komunikace GE Money Bank, Zdeněk Juračka, prezident SOCR ČR, Tomáš Skřivánek, šéfredaktor E15 a Michael Kavín, místopředseda Sdružení obrany spotřebitelů.

Porota posuzovala osobnostní kritéria nominovaných se zaměřením na manažerský přístup, řídící schopnosti, strategické myšlení, předvídavost, schopnost určovat trendy a vůdcovství. Dále porota posuzovala inovativní přínos v oblasti nákupu, prodeje, distribuce, marketingu či vztahu se zákazníky. Důraz byl také kladen na úspěšně realizovaný projekt/výkon v loňském roce.

Více informací na www.obchodnik-roku.cz.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3