INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Marian_ramko-new_sMotorola Solutions sjednocuje řízení a odpovědnost za projekty vládních a komerčních mobilních sítí. Společnost Motorola Solutions, Inc. (NYSE: MSI), která je předním poskytovatelem komunikačních produktů a služeb nezbytných pro plnění pracovních úkolů zákazníky z řad podniků a státních organizací, dnes oznámila personální změnu v nejvyšším evropském vedení.

Marian Šramko, který dříve zastával pozici Regional Sales Manager pro oblast Enterprise, byl povýšen na pozici Regional Sales Manager pro oblast Government & Public Safety. Změnil se i rozsah jeho pravomocí a v současnosti je odpovědný za řízení a rozvoj spolupráce s vládami a státními správami v 29 zemích východní Evropy.

„Cílem společnosti Motorola Solutions je posílit svou pozici v oblasti státních zakázek na dodávky nezávislých mobilních telekomunikačních systémů. Proto došlo k integraci odpovědnosti řízení za oblast státní správy pod jednu pozici, která koordinuje postupy ve všech 29 zemích," řekl Marian Šramko, Regional Sales Manager, Eastern Europe, Government & Public Safety - Systems, ze společnosti Motorola Solutions. „Mým cílem je přenést do sféry státní správy úspěchy z komerční oblasti Enterprise, které jsem se v Motorole věnoval na pozici Regional Sales Manager dvanáct let a za tu dobu zaznamenala významný rozvoj," dodal M. Šramko.

Řešení Motorola Solutions pro oblast státní správy představuje vytvoření nezávislé mobilní telekomunikační sítě postavené na evropském standardu TETRA, která zajišťuje okamžitou spolehlivou komunikaci stisknutím jednoho tlačítka. Zásadním rozdílem oproti GSM jsou požadavky na její 100% spolehlivost. Mobilní síť se staví plně redundantně, má schopnosti se sama obnovit, a je tak prakticky nezničitelným bezpečným komunikačním řešením. Koncová zařízení (vysílačky) jsou oproti mobilním telefonům v odolném provedení, tedy odolné proti nárazu, prachu, vodě, vhodné i do výbušného prostředí a jejich životní cyklus je minimálně 10 let. Kromě přenosu hlasu zajišťují tyto sítě i vysokorychlostní přenos dat a videa.

Nezávislé mobilní sítě jsou primárně určené pro bezpečnostní a záchranné složky státu organizované pod ministerstvy vnitra a obrany, jako jsou armáda, policie, hasiči, nebo záchranné služby. Ve veřejném sektoru to jsou letiště, průmyslové komplexy, rafinerie, plynárny, elektrárny, vodárny a další průmyslové a výrobní komplexy, které vyžadují okamžitou a spolehlivou komunikaci.

V ČR tato řešení využívá hlavně komerční sektor. Státní správa ČR vybrala v roce 1997 konkurenční systém dnes již neexistující francouzské firmy MATRA, který si kromě Francie vybrali už jen ve Švýcarsku, v Rumunsku a na Slovensku. Ostatní státy Evropy využívají standardizované systémy na bázi TETRA (neplést s TETRAPOL), které umožňují mezinárodní kooperaci při koordinaci společných zásahů. Česká republika tak patří v této oblasti k výjimkám, které si vybrali proprietární řešení bez schopnosti nativního propojení. Modernější systém sítě tak využívají i v Turkmenistánu.

O Motorola Solutions

Společnost Motorola Solutions je předním poskytovatelem inovativních komunikačních řešení a služeb nezbytných pro obchodování a plnění pracovních úkolů zákazníků z řad komerčních podniků a státních organizací po celém světě. Díky svým vynikajícím inovativním a komunikačním technologiím je globálním lídrem, který umožňuje svým zákazníkům být nejlepšími v okamžicích, na kterých záleží. Společnost Motorola Solutions se obchoduje na New York Stock Exchange pod zkratkou „MSI". Pro více informací, navštivte www.motorolasolutions.com. Pokud máte zájem o stálé novinky, navštivte, prosím, naše mediální centrum nebo požádejte o zasílání novinek.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3