INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

O jaké uchazeče nejvíc stáli v roce 2014 zaměstnavatelé v sektoru bankovnictví, ekonomika, finance, účetnictví a manažmentu? Setkala se nabídka s poptávkou ze strany uchazečů o práci? O jaké odbornosti roste nebo naopak klesá zájem?

Na trhu chybí vrcholoví manažeři

„Souhrnné statistiky pracovního portálu Profesia.cz ukazují, že na trhu chybí zkušení šéfové. V roce 2014 v segmentu vrcholového manažmentu počet nabídek (731) výrazně převýšil počet životopisů (497),“ řekla Kateřina Jaroňová ze společnosti Profesia.cz.

Společnosti v roce 2014 hledaly meziročně o 5% méně středních manažerů, konkrétně 4417. V oboru bankovnictví jsme sledovali mírný meziroční nárůst +2,3% volných pozic (1702). Segment ekonomika, finance a účetnictví zaznamenal nárůst v poptávce po zaměstnancích o 9,7% na 3589 nabídek práce.

Práci nejčastěji hledají fakturanti, pokladníci a účetní

V životopisech u daných oborů byly nejčastěji uváděny pozice fakturant (1449), pokladník (1272), účetní (1000), klientský pracovník (804) a ekonom (597).

“Připravenost absolventů ekonomických směrů vstoupit hned po ukončení studia na trh práce, bez dřívější praxe, je složité. Firmy si vybírají kromě zkušeností i na základě povahy, přístupu a zejména proaktivnosti uchazečů – absolventů. Vědí, že je snazší změnit jejich tzv. tvrdé dovednosti než změnit jejich postoj,” uvedla Kateřina Kochová, PR a Média manažer veletrhu Career Days.

Zaměříme-li se na počty nabízených pozic v absolutním vyjádření, největší počet volných pozic v roce 2014 byl pro finanční poradce (1395), účetní (1011) a klientské pracovníky (974), projektové manažery (813) a finanční analytiky (664).

Největší konkurence je na pozici pokladník

Podíváme-li se na zájem ze strany uchazečů verzus volné pozice, největší boj je o 1 volnou pozici pokladníka, na kterou připadá 26 životopisů. 20 referentů platebních karet připadá na 1 inzerát. O 1 volné místo soupeří 16 interních auditorů, 9 hypotéčních specialistů a 9 koordinátorů EU projektů.

(tz)

 

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3