INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Jaromir Hajek SAFO 3Jaromír Hájek se stal generálním ředitelem středoevropského zastoupení nadnárodní společnosti SAFO, která vyvíjí pokročilá technologická řešení pro správu firemních automobilových flotil. Pokračuje tak v oboru, kterému věnoval podstatnou část své kariéry coby zakladatel a dlouholetý generální ředitel české pobočky společnosti LeasePlan, předního hráče v oblasti péče o podnikové vozové parky.

SAFO působí na evropském trhu více než třicet let. Pracuje pro klienty, jejichž flotily v součtu zahrnují přes jeden milion automobilů. Jejími největšími zákazníky jsou významné leasingové firmy, automobilky, pojišťovny, autopůjčovny, ale i carsharingové společnosti. Ústředí SAFO sídlí v Římě, Praha se stává jedním z regionálních center vedle Paříže a anglického Windsoru.

„Nabídku SAFO jsem zvažoval delší dobu. Přeci jen jsem se léta pohyboval v typickém prostředí etablované korporace, zatímco nyní začínáme jako start-up na zelené louce. Ale právě to mě láká nejvíce,“ říká Jaromír Hájek, „ambice máme veliké, jsme si jistí, že i v našem regionu bude o vyspělé služby zaměřené na bezproblémový provoz automobilových flotil silný zájem.“

Ing. Jaromír Hájek (54) pracuje v manažerských pozicích od roku 1991. Nejprve působil jako ředitel českého zastoupení nizozemské poradenské společnosti Larive Holland. Od roku 1995 do roku 2007 byl generálním ředitelem společnosti LeasePlan ČR. Česká pobočka se pod jeho řízením stala lídrem trhu operativního leasingu a v rámci mateřské skupiny získala ocenění Trophy of Excellence. V roce 1999 byl zároveň ředitelem slovenské pobočky LeasePlanu a v letech 2006 až 2007 se podílel na zahájení činnosti rumunského zastoupení. V letech 2007 až 2011 byl generálním ředitelem společnosti LeasePlan Itálie. V roce 2011 opětovně stanul v čele společnosti LeasePlan ČR, ze které odešel na začátku letošního roku.

Jaromír Hájek je viceprezidentem České manažerské asociace, dlouhá léta byl členem představenstva České leasingové a finanční asociace. V roce 2013 byl zařazen do elitní kategorie TOP 10 prestižní ankety Manažer roku. Vystudoval obchodní fakultu se zaměřením na zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Je ženatý a má dvě děti. Hovoří italsky, anglicky, rusky a francouzsky. Volný čas věnuje hlavně rodině ‒ společnému golfu nebo lyžování, rád řídí sportovní vozy.

(tz)

Slovo ke dni

  • Klid nad zlato

    Priority lidí procházejí velkými proměnami. Cení se to, co je vzácné a navýsost potřebné. A tím se stalo nyní ticho a samota. Někdo je marně hledá, jiný z nich udělal business. Soutěže EY Podnikatel roku, která se konala v Monaku, se zúčastnil i finský podnikatel Samu Hällfors. Vymyslel a vyrábí zvukotěsné buňky, do nichž se zaměstnanci mohou skrýt, když jim kolegové lezou na nervy nebo když si potřebují zavolat. Finsko přitom patří k málo zalidněným zemím a řeklo by se, že tam každý může najít samotu a utéct od hluku. V čínských, amerických nebo evropských metropolích bude situace mnohem dramatičtější a poptávka po budkách podstatně vyšší. Zkrátka to, čeho byl dříve nadbytek, se mění v nedostatkové zboží. I voda, vzduch a mezilidské vztahy. Zůstává otázka, zda i ty půjdou koupit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2018

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Získávání technického know-how z patentových databází 27. květen 2019

Databáze průmyslověprávních informací jsou velice užitečným zdrojem znalostí. Jejich prostřednictvím lze získat údaje, které jen s obtížemi naleznete jinde. V některých případech dokonce platí, že tyto informace z jiných zdrojů vůbec získat nelze. Na následujících řádcích se o těchto poněkud nedoceněných pomocnících dozvíte více.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE