INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 20. rokem

Blanka Beranová ČSOB1V rámci nového nastavení kompetencí jednotlivých členů vedení skupiny ČSOB, které je platné od 1. ledna 2019, dochází nyní k několika personálním změnám, které reagují na toto nastavení a ještě více tak podpoří jednotlivé kompetence členů vedení skupiny a společnou strategii založenou na unikátním bankopojišťovacím modelu s důrazem na inovace, digitalizaci a flexibilitu.

Denisa Parkosová ČSOBDenisa Parkosová Aleš Blažek (46), současný výkonný ředitel pro oblast Právní služby, se nově přesune do útvaru Data a strategie. Ve své nové pozici bude zodpovědný za management a analýzu dat a strategii ve skupině ČSOB. Útvar Data a strategie podporuje představenstvo a jednotlivé byznysy skupiny ČSOB při tvorbě a plnění strategických záměrů, simplifikaci a také agendě M&A. Změna je platná od 1. dubna 2019. Aleš pracuje ve skupině ČSOB již od roku 2014. Před nástupem do ČSOB pracoval v různých manažerských pozicích například v GE Capital, Citigroup nebo White & Case. Nástupce na pozici výkonného ředitele pro útvar Právní služby bude oznámen v nejbližší době.

Denisa Parkosová, současná ředitelka pro oblast zpracování operací se posune na pozici výkonné ředitelky pro celou oblast Operations. Ve své roli se zaměří zejména na klientský servis, budování Group Operations v ČSOB, zavádění bezpapírových procesů, digitalizaci, biometrii a robotizaci. V rámci celého Operations bude zodpovědná za definování strategie a její implementaci. Změna je platná od 1. března 2019. Denisa přišla do ČSOB před třemi roky z finanční skupiny Generali/Česká pojišťovna, kde pracovala taktéž v oblasti Operations. Denisa vystudovala magisterský a doktorský program na Filosofické fakultě UK v Praze a následně MBA na University of Pittsburgh.

Podpiera RichardPodpiera RichardRichard Podpiera (45) bude od 1. března zodpovědný za útvar Group Segment management v Retailu. Ve své nové pozici se zaměří zejména na posílení orientace na klienta a transformaci obchodního modelu včetně efektivního využití technologických inovací. Richard pracuje v ČSOB od roku 2011, kdy se stal ředitelem útvaru Strategie a rozvoj. Od roku 2013 pokračoval v ČSOB jako výkonný ředitel Řízení aktiv a pasiv a od roku 2015 vede útvar Data, analýzy, zpracování operací a nákup. Před příchodem do ČSOB pracoval v McKinsey&Co. a v Mezinárodním měnovém fondu. V útvaru Group Segment management nahradí Blanku Beranovou, která bude nově zodpovědná za oblast projektů v rámci skupinové integrace. Blanka získala dlouholeté zkušenosti z oblasti bankovnictví na různých projektech ve společnosti Accenture, ve které jedenáct let pracovala. Ve skupině ČSOB pracuje od roku 2015. V ČMSS vedla projekt implementace nové obchodní strategie, jejímž cílem je zajistit dominantní postavení ČMSS na trhu v oblasti stavebního spoření.

Blažek AlešBlažek Aleš„Jsem velmi rád, že do nových pozic nastupují kolegové, kteří jsou opravdovými odborníky v jednotlivých oblastech, s mnohaletými zkušenostmi a vizemi, kteří dokáží inspirovat nejen své kolegy. Čeká je řada zajímavých a náročných výzev, ke kterým jím přeji mnoho úspěchu,“ říká John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

(tz)

Slovo ke dni

  • Železnice na křižovatce

    O vstupu konkurence na české koleje se mluví už hodně dlouho. Uběhly tři desetiletí a situace stále stejná. Na dálkových i regionálních tratích stále vládne národní dopravce, ostatní jen paběrkují. Nejde o to, aby České dráhy nahradil někdo jiný. Změnit se má úroveň železniční dopravy, která stále pokulhává za silniční. S příchodem Student Agency dostaly autobusy lepší vybavení a přeprava cestujících vyšší kvalitu. Nejen u Radima Jančury, ale postupně také u konkurenčních dopravců. Nyní Jančura slibuje, že zlepší úroveň dopravy také na regionální úrovni, všude tam, kde budou jezdit jeho vlaky. Internetem to má začít a dalšími přidanými službami pokračovat. Věřme, že ani ostatní se nebudu chtít nechat zahanbit a nabídnou cestující veřejnosti železnici hodnou 21. století. Čekání už bylo dlouhé dost a mělo by konečně skončit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

Jak je to dnes s výukou základů ochrany duševního vlastnictví v České republice? 16. duben 2019

Výuka základů ochrany duševního vlastnictví, zejména se zaměřením na ochranu průmyslového vlastnictví, není ve vzdělávacím systému v ČR až na výjimky pevně a systematicky zakotvena. V tomto smyslu je třeba vyzdvihnout iniciativu představitelů škol a vyučujících na všech úrovních, kteří v rámci možností tuto výuku realizují a seznamují žáky, studenty a posluchače se základními principy ochrany duševního vlastnictví. Snahou Úřadu průmyslového vlastnictví je všemi dostupnými prostředky podpořit každou aktivitu v tomto směru formou konzultací, kurzů i výukovými materiály.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE