INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Blanka Beranová ČSOB1V rámci nového nastavení kompetencí jednotlivých členů vedení skupiny ČSOB, které je platné od 1. ledna 2019, dochází nyní k několika personálním změnám, které reagují na toto nastavení a ještě více tak podpoří jednotlivé kompetence členů vedení skupiny a společnou strategii založenou na unikátním bankopojišťovacím modelu s důrazem na inovace, digitalizaci a flexibilitu.

Denisa Parkosová ČSOBDenisa Parkosová Aleš Blažek (46), současný výkonný ředitel pro oblast Právní služby, se nově přesune do útvaru Data a strategie. Ve své nové pozici bude zodpovědný za management a analýzu dat a strategii ve skupině ČSOB. Útvar Data a strategie podporuje představenstvo a jednotlivé byznysy skupiny ČSOB při tvorbě a plnění strategických záměrů, simplifikaci a také agendě M&A. Změna je platná od 1. dubna 2019. Aleš pracuje ve skupině ČSOB již od roku 2014. Před nástupem do ČSOB pracoval v různých manažerských pozicích například v GE Capital, Citigroup nebo White & Case. Nástupce na pozici výkonného ředitele pro útvar Právní služby bude oznámen v nejbližší době.

Denisa Parkosová, současná ředitelka pro oblast zpracování operací se posune na pozici výkonné ředitelky pro celou oblast Operations. Ve své roli se zaměří zejména na klientský servis, budování Group Operations v ČSOB, zavádění bezpapírových procesů, digitalizaci, biometrii a robotizaci. V rámci celého Operations bude zodpovědná za definování strategie a její implementaci. Změna je platná od 1. března 2019. Denisa přišla do ČSOB před třemi roky z finanční skupiny Generali/Česká pojišťovna, kde pracovala taktéž v oblasti Operations. Denisa vystudovala magisterský a doktorský program na Filosofické fakultě UK v Praze a následně MBA na University of Pittsburgh.

Podpiera RichardPodpiera RichardRichard Podpiera (45) bude od 1. března zodpovědný za útvar Group Segment management v Retailu. Ve své nové pozici se zaměří zejména na posílení orientace na klienta a transformaci obchodního modelu včetně efektivního využití technologických inovací. Richard pracuje v ČSOB od roku 2011, kdy se stal ředitelem útvaru Strategie a rozvoj. Od roku 2013 pokračoval v ČSOB jako výkonný ředitel Řízení aktiv a pasiv a od roku 2015 vede útvar Data, analýzy, zpracování operací a nákup. Před příchodem do ČSOB pracoval v McKinsey&Co. a v Mezinárodním měnovém fondu. V útvaru Group Segment management nahradí Blanku Beranovou, která bude nově zodpovědná za oblast projektů v rámci skupinové integrace. Blanka získala dlouholeté zkušenosti z oblasti bankovnictví na různých projektech ve společnosti Accenture, ve které jedenáct let pracovala. Ve skupině ČSOB pracuje od roku 2015. V ČMSS vedla projekt implementace nové obchodní strategie, jejímž cílem je zajistit dominantní postavení ČMSS na trhu v oblasti stavebního spoření.

Blažek AlešBlažek Aleš„Jsem velmi rád, že do nových pozic nastupují kolegové, kteří jsou opravdovými odborníky v jednotlivých oblastech, s mnohaletými zkušenostmi a vizemi, kteří dokáží inspirovat nejen své kolegy. Čeká je řada zajímavých a náročných výzev, ke kterým jím přeji mnoho úspěchu,“ říká John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE