INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Absolutním vítězem loňského ročníku se stala obec Hostětín na ZlínskuDvanáct vítězů už je známých. Letos se hledá třináctý. V lednu se rozběhlo další kolo hledání nejlepšího ekologického projektu ČR v rámci soutěže E.ON Energy Globe. Kdo doplní předloňské vítěze Nesnězeno nebo loňského absolutního šampiona obec Hostětín? Přihlašování projektů pořadatelé prodlužují do 21. března a hlásí jednu novinku.

Od února si může veřejnost poslechnout nový E.ON podcast Ekotoulky se zástupci projektů, které v uplynulých letech uspěly.

Foto: Absolutním vítězem loňského ročníku se stala obec Hostětín na Zlínsku

Za předchozích dvanáct ročníků se do soutěže přihlásilo na tři tisíce ekologických projektů. Jen v loňském roce se jednalo o více než tři stovky nominovaných. „Projekty se mění ve třech oblastech. Z hlediska kvantity nám jejich počet ročně hodně narostl. Výrazně se zvyšuje i jejich kvalita a je také krásně vidět, jak se do nich promítá technologie,“ říká Martin Záklasník, generální ředitel společnosti E.ON v České republice. Upozorňuje také na fakt, že i malé projekty a jednotlivci mohou dokázat velké věci a výrazně přispět k lepšímu životnímu prostředí nám všem.

Uspět může kdokoliv, proto nikdo nemusí nad přihláškou váhat. Nominace se třídí do hlavních kategorií Firma, Produkt, Vzdělávání, Obec, Stavba a nově Nápad. „Ne každý revoluční nápad musí být hned dotažený až do konce. Proto hodnotíme i nerealizované inovace, které s využíváním obnovitelných zdrojů a ochrany životního prostředí přímo souvisejí,“ dodává Vladimíra Gláserová ze společnosti E.ON, která tuto soutěž v České republice pořádá. A těší jí fakt, že díky množství přihlášených projektů je vidět, že Češi na témata spojená s ekologií nepřestávají myslet ani v této nelehké době.

Nominovat svůj vlastní projekt může veřejnost na webových stránkách www.energyglobe.cz pomocí online formuláře nebo může své tipy zaslat mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to až do 21. března, kdy se nominace uzavřou. Poté vybere odborná porota finalisty, kteří se utkají o přízeň veřejnosti. „Na vítěze pak nečekají jen ceny od partnerů, ale se všemi se v rámci E.ONu snažíme dál smysluplně spolupracovat tak, jako se nám to povedlo s předloňskými vítězi, aplikací Nesnězeno, a to i v této složité době,“ připomíná Vladimíra Gláserová projekt, kdy dostali zdravotníci z brněnské a českobudějovické nemocnice jídlo zdarma.

Ekotoulky – první E.ON podcast připomíná vítězné projekty

V roce 2018 se stal absolutním vítězem soutěže Jan Chvátal se svým domem ze slámy. A jak se mu po třech letech od vítězství v jeho slamáčku žije? To se lidé mohou dozvědět díky novému E.ON podcastu Ekotoulky. Ten představuje v rozhovorech vítěze jednotlivých ročníků a ukazuje osudy jejich projektů za roky, co soutěží prošli. Už teď si lidé mohou poslechnout vyprávění například Radka Janouška, který uspěl s projektem Ukliďme Česko nebo Martina Šperlinga, který v pražském vnitrobloku vybudoval pasivní dům s květinou střechou. Mezi nimi bude i rozhovor s generálním ředitelem E.ONu Martinem Záklasníkem, který zase vysvětlí, proč E.ON vůbec Energy Globe pořádá. Veřejnost Ekotoulky najde na všech důležitých aplikacích Spotify, Anchor, Breaker, Pocket Casts a záznamy rozhovorů i na youtube.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3