INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Absolutním vítězem loňského ročníku se stala obec Hostětín na ZlínskuDvanáct vítězů už je známých. Letos se hledá třináctý. V lednu se rozběhlo další kolo hledání nejlepšího ekologického projektu ČR v rámci soutěže E.ON Energy Globe. Kdo doplní předloňské vítěze Nesnězeno nebo loňského absolutního šampiona obec Hostětín? Přihlašování projektů pořadatelé prodlužují do 21. března a hlásí jednu novinku.

Od února si může veřejnost poslechnout nový E.ON podcast Ekotoulky se zástupci projektů, které v uplynulých letech uspěly.

Foto: Absolutním vítězem loňského ročníku se stala obec Hostětín na Zlínsku

Za předchozích dvanáct ročníků se do soutěže přihlásilo na tři tisíce ekologických projektů. Jen v loňském roce se jednalo o více než tři stovky nominovaných. „Projekty se mění ve třech oblastech. Z hlediska kvantity nám jejich počet ročně hodně narostl. Výrazně se zvyšuje i jejich kvalita a je také krásně vidět, jak se do nich promítá technologie,“ říká Martin Záklasník, generální ředitel společnosti E.ON v České republice. Upozorňuje také na fakt, že i malé projekty a jednotlivci mohou dokázat velké věci a výrazně přispět k lepšímu životnímu prostředí nám všem.

Uspět může kdokoliv, proto nikdo nemusí nad přihláškou váhat. Nominace se třídí do hlavních kategorií Firma, Produkt, Vzdělávání, Obec, Stavba a nově Nápad. „Ne každý revoluční nápad musí být hned dotažený až do konce. Proto hodnotíme i nerealizované inovace, které s využíváním obnovitelných zdrojů a ochrany životního prostředí přímo souvisejí,“ dodává Vladimíra Gláserová ze společnosti E.ON, která tuto soutěž v České republice pořádá. A těší jí fakt, že díky množství přihlášených projektů je vidět, že Češi na témata spojená s ekologií nepřestávají myslet ani v této nelehké době.

Nominovat svůj vlastní projekt může veřejnost na webových stránkách www.energyglobe.cz pomocí online formuláře nebo může své tipy zaslat mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to až do 21. března, kdy se nominace uzavřou. Poté vybere odborná porota finalisty, kteří se utkají o přízeň veřejnosti. „Na vítěze pak nečekají jen ceny od partnerů, ale se všemi se v rámci E.ONu snažíme dál smysluplně spolupracovat tak, jako se nám to povedlo s předloňskými vítězi, aplikací Nesnězeno, a to i v této složité době,“ připomíná Vladimíra Gláserová projekt, kdy dostali zdravotníci z brněnské a českobudějovické nemocnice jídlo zdarma.

Ekotoulky – první E.ON podcast připomíná vítězné projekty

V roce 2018 se stal absolutním vítězem soutěže Jan Chvátal se svým domem ze slámy. A jak se mu po třech letech od vítězství v jeho slamáčku žije? To se lidé mohou dozvědět díky novému E.ON podcastu Ekotoulky. Ten představuje v rozhovorech vítěze jednotlivých ročníků a ukazuje osudy jejich projektů za roky, co soutěží prošli. Už teď si lidé mohou poslechnout vyprávění například Radka Janouška, který uspěl s projektem Ukliďme Česko nebo Martina Šperlinga, který v pražském vnitrobloku vybudoval pasivní dům s květinou střechou. Mezi nimi bude i rozhovor s generálním ředitelem E.ONu Martinem Záklasníkem, který zase vysvětlí, proč E.ON vůbec Energy Globe pořádá. Veřejnost Ekotoulky najde na všech důležitých aplikacích Spotify, Anchor, Breaker, Pocket Casts a záznamy rozhovorů i na youtube.

(tz)

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3