INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Absolutním vítězem loňského ročníku se stala obec Hostětín na ZlínskuDvanáct vítězů už je známých. Letos se hledá třináctý. V lednu se rozběhlo další kolo hledání nejlepšího ekologického projektu ČR v rámci soutěže E.ON Energy Globe. Kdo doplní předloňské vítěze Nesnězeno nebo loňského absolutního šampiona obec Hostětín? Přihlašování projektů pořadatelé prodlužují do 21. března a hlásí jednu novinku.

Od února si může veřejnost poslechnout nový E.ON podcast Ekotoulky se zástupci projektů, které v uplynulých letech uspěly.

Foto: Absolutním vítězem loňského ročníku se stala obec Hostětín na Zlínsku

Za předchozích dvanáct ročníků se do soutěže přihlásilo na tři tisíce ekologických projektů. Jen v loňském roce se jednalo o více než tři stovky nominovaných. „Projekty se mění ve třech oblastech. Z hlediska kvantity nám jejich počet ročně hodně narostl. Výrazně se zvyšuje i jejich kvalita a je také krásně vidět, jak se do nich promítá technologie,“ říká Martin Záklasník, generální ředitel společnosti E.ON v České republice. Upozorňuje také na fakt, že i malé projekty a jednotlivci mohou dokázat velké věci a výrazně přispět k lepšímu životnímu prostředí nám všem.

Uspět může kdokoliv, proto nikdo nemusí nad přihláškou váhat. Nominace se třídí do hlavních kategorií Firma, Produkt, Vzdělávání, Obec, Stavba a nově Nápad. „Ne každý revoluční nápad musí být hned dotažený až do konce. Proto hodnotíme i nerealizované inovace, které s využíváním obnovitelných zdrojů a ochrany životního prostředí přímo souvisejí,“ dodává Vladimíra Gláserová ze společnosti E.ON, která tuto soutěž v České republice pořádá. A těší jí fakt, že díky množství přihlášených projektů je vidět, že Češi na témata spojená s ekologií nepřestávají myslet ani v této nelehké době.

Nominovat svůj vlastní projekt může veřejnost na webových stránkách www.energyglobe.cz pomocí online formuláře nebo může své tipy zaslat mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to až do 21. března, kdy se nominace uzavřou. Poté vybere odborná porota finalisty, kteří se utkají o přízeň veřejnosti. „Na vítěze pak nečekají jen ceny od partnerů, ale se všemi se v rámci E.ONu snažíme dál smysluplně spolupracovat tak, jako se nám to povedlo s předloňskými vítězi, aplikací Nesnězeno, a to i v této složité době,“ připomíná Vladimíra Gláserová projekt, kdy dostali zdravotníci z brněnské a českobudějovické nemocnice jídlo zdarma.

Ekotoulky – první E.ON podcast připomíná vítězné projekty

V roce 2018 se stal absolutním vítězem soutěže Jan Chvátal se svým domem ze slámy. A jak se mu po třech letech od vítězství v jeho slamáčku žije? To se lidé mohou dozvědět díky novému E.ON podcastu Ekotoulky. Ten představuje v rozhovorech vítěze jednotlivých ročníků a ukazuje osudy jejich projektů za roky, co soutěží prošli. Už teď si lidé mohou poslechnout vyprávění například Radka Janouška, který uspěl s projektem Ukliďme Česko nebo Martina Šperlinga, který v pražském vnitrobloku vybudoval pasivní dům s květinou střechou. Mezi nimi bude i rozhovor s generálním ředitelem E.ONu Martinem Záklasníkem, který zase vysvětlí, proč E.ON vůbec Energy Globe pořádá. Veřejnost Ekotoulky najde na všech důležitých aplikacích Spotify, Anchor, Breaker, Pocket Casts a záznamy rozhovorů i na youtube.

(tz)

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE