INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

David Šafář vlevo předStejně jako energetika i medicína postupuje rychlými kroky kupředu. Aby pracovníci ve zdravotnictví mohli využívat moderními trendy, dlouhodobě je podporuje i společnost E.ON. Nemocnicím, záchranářům a Nadačnímu fondu Energetika – pomoc v nouzi poskytla letos v Jihomoravském a Jihočeském kraji finanční podporu ve výši třech milionů korun.

E.ON navíc motivuje i své zaměstnance k podpoře zdravotnictví - například benefity při darování krve.

„Je pro nás velice důležité pomáhat tam, kde je potřeba. Stejně jako energetika patří zdravotnictví do kritické infrastruktury. Sociální odpovědnost je součástí našeho firemního DNA. Proto zdravotníky dlouhodobě podporujeme finančně, nebo jak ukázala pandemie covid-19, tak i spontánně a materiálně. Letos skupina E.ON darovala tři miliony korun sedmi subjektům z Jihomoravského a Jihočeského kraje a Nadačnímu fondu Energetika – pomoc v nouzi, který prostředky využívá k sociální pomoci k překonání tíživých životních situací,“ přibližuje David Šafář, člen představenstva distribuční společnosti EG.D, člena skupiny E.ON.

Na jižní Moravě podpořil E.ON celkovou částkou 1,2 milionu korun Kliniku popálenin a plastické chirurgie a Gynekologicko-porodnickou kliniku na Obilním trhu spadající pod Fakultní nemocnici Brno, Masarykův onkologický ústav, lékařku Věru Přibylovou a naposledy v srpnu I. chirurgickou kliniku Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně pomohou darované prostředky získat moderní videorektoskop.

„Tento přístroj přenáší signál na monitor a zvětšuje tím snímaný obraz. Je přehlednější nejen pro vyšetřujícího, ale může obraz i natáčet, což lze následně využít pro výuku studentů medicíny. Použití videorektoskopu znamená velký pokrok v diagnostice onemocnění zažívacího traktu,“ vysvětlil přínos přístroje profesor Ivan Čapov, emeritní přednosta I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.
Do jižních Čech směřovala podpora především do Nemocnice České Budějovice. Osm jejích oddělení obdržela dohromady 1,15 milionu korun. Největší částky směřovaly do kardiologického, ortopedického a traumatologického oddělení. Dalších 100 tisíc korun získala Jihočeská záchranná služba.

„Finanční prostředky využijeme pro potřeby zajištění vzdělávání lékařů, nákup odborné literatury, zdravotnických potřeb, přístrojů či vybavení na jednotlivá oddělení. Společnost E.ON je již naším dlouholetým partnerem a my si této spolupráce velice vážíme,“ uvedl Michal Šnorek, generální ředitel Nemocnice České Budějovice.

Společnost E.ON mimo cílené finanční podpory motivuje i své zaměstnance. Pracovníci E.ONu získají například zajímavý benefit, pokud chodí darovat krev či plazmu. „Ke standardnímu dni volna, na který má nárok každý dárce ze zákona, poskytujeme našim zaměstnancům ještě druhý den placeného volna navíc,“ uzavírá David Šafář.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3