INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

foto spol odpČtvrtý největší automobilový koncern na světě, skupina Stellantis, se kromě výroby automobilů dlouhodobě a intenzívně věnuje také projektům společenské odpovědnosti. Nejčastěji se jedná o ekologická témata, jako jsou snižování emisí či eliminace uhlíkové stopy. Stellantis se ale zabývá také sociálními otázkami, například rovnoprávností žen v pracovním prostředí či podporou studentů.

Jedním z nejvýznamnějších projektů skupiny je „Stellantis Student Awards“. V rámci této iniciativy jsou finančně oceňováni studenti, kteří pilně studují, rozvíjejí své dovednosti a využívají své nabyté vědomosti pro pokrok lidstva, a to zejména z hlediska udržitelnosti. Program podpory studentů vznikl už v roce 1996, v roce 2019 byl přejmenován na počest italského vrcholového manažera Sergia Marchionneho na „Sergio Marchionne Student Achievement Awards“. V letošním roce získalo finanční podporu 600 dětí zaměstnanců společnosti Stellantis. Celkem za 26 let existence programu získalo peněžní podporu 14 tisíc studentů.

Podobné aktivity vyvíjejí ale i samotné značky skupiny Stellantis. Například nejvýznamnější koncernová značka Peugeot spustila v roce 1999 projekt nazvaný „Uhlíkový rezervoár“. Jde o projekt znovuzalesnění amazonského pralesa za účelem odbourávání uhlíku v atmosféře. Tato iniciativa je významná jak z hlediska ochrany životního prostředí, tak i z pohledu podpory a vzdělávání studentů. V letech 2001 až 2008 zajistil projekt „Uhlíkový rezervoár“ enviromentální výchovu 2300 žákům základních škol a poskytl prostor pro výzkumné projekty pro více než 150 studentů z univerzit ve Francii a Brazílii, kteří v terénu prováděli individuální nebo týmové vědecké výzkumné práce z řady oborů, či zpracovávali své doktorandské práce.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE