INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

foto spol odpČtvrtý největší automobilový koncern na světě, skupina Stellantis, se kromě výroby automobilů dlouhodobě a intenzívně věnuje také projektům společenské odpovědnosti. Nejčastěji se jedná o ekologická témata, jako jsou snižování emisí či eliminace uhlíkové stopy. Stellantis se ale zabývá také sociálními otázkami, například rovnoprávností žen v pracovním prostředí či podporou studentů.

Jedním z nejvýznamnějších projektů skupiny je „Stellantis Student Awards“. V rámci této iniciativy jsou finančně oceňováni studenti, kteří pilně studují, rozvíjejí své dovednosti a využívají své nabyté vědomosti pro pokrok lidstva, a to zejména z hlediska udržitelnosti. Program podpory studentů vznikl už v roce 1996, v roce 2019 byl přejmenován na počest italského vrcholového manažera Sergia Marchionneho na „Sergio Marchionne Student Achievement Awards“. V letošním roce získalo finanční podporu 600 dětí zaměstnanců společnosti Stellantis. Celkem za 26 let existence programu získalo peněžní podporu 14 tisíc studentů.

Podobné aktivity vyvíjejí ale i samotné značky skupiny Stellantis. Například nejvýznamnější koncernová značka Peugeot spustila v roce 1999 projekt nazvaný „Uhlíkový rezervoár“. Jde o projekt znovuzalesnění amazonského pralesa za účelem odbourávání uhlíku v atmosféře. Tato iniciativa je významná jak z hlediska ochrany životního prostředí, tak i z pohledu podpory a vzdělávání studentů. V letech 2001 až 2008 zajistil projekt „Uhlíkový rezervoár“ enviromentální výchovu 2300 žákům základních škol a poskytl prostor pro výzkumné projekty pro více než 150 studentů z univerzit ve Francii a Brazílii, kteří v terénu prováděli individuální nebo týmové vědecké výzkumné práce z řady oborů, či zpracovávali své doktorandské práce.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3