INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

visuelforcp 1 63a1f76c2a63eHolčičkám panenky a klukům autíčka… stereotyp, který platí po staletí. Někdy ale není na škodu se od zažitých stereotypů odvrátit.

Je totiž známo, že způsob, jakým si děti hrají, ovlivňuje jejich vnímání společnosti a budoucího života. To, co děti získaly hrou, se v dospělosti projevuje v různých oblastech života a při různých činnostech, třeba i při řízení auta.
Studie provedená francouzskou organizací HAL Open-Science ukazuje, že ženy si myslí, že jsou špatné řidičky, přestože statistiky dokazují opak. Ve skutečnosti ženy způsobují mnohem méně dopravních nehod než muži. Nedůvěra žen ve své řidičské schopnosti je dle výsledků studie způsobena i tím, že ženy si v dětství nehrály s autíčky, nebyly k tomu nijak povzbuzovány a jejich přání mít autíčko se setkávalo s údivem či dokonce s posměchem. Dívkám se na rozdíl od chlapců podsouvají klidné hry s důrazem na starostlivost, trpělivost a opatrnost. Chlapecké hry jsou naopak rizikovější, odvážnější a bojovnější. V důsledku toho se dívky v dospělosti mohou cítit za volantem méně jisté, přitom pro řízení auta je důvěra v sebe sama a ve své schopnosti naprosto klíčová.
Peugeot tvrdí, že přání děvčátek hrát si s autíčky má být vyslyšeno. Proto přišel s originálním nápadem. Nabídl dětem ve Francii možnost vyměnit jakýkoli vánoční dárek, který nechtějí, za autíčka z limitované edice Peugeot. Nechtěné vánoční dárky dostane jedna z nejvýznamnějších francouzských charitativních organizací Secours Populaire, aby je mohla přerozdělit těm, kterým udělají radost. Akce potrvá do 30. ledna a dívky, které si chtějí hrát s autíčky, dostanou možnost nejen dostat vytoužený dárek, ale taky začít pracovat na posílení svého budoucího řidičského sebevědomí.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE