INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

visuelforcp 1 63a1f76c2a63eHolčičkám panenky a klukům autíčka… stereotyp, který platí po staletí. Někdy ale není na škodu se od zažitých stereotypů odvrátit.

Je totiž známo, že způsob, jakým si děti hrají, ovlivňuje jejich vnímání společnosti a budoucího života. To, co děti získaly hrou, se v dospělosti projevuje v různých oblastech života a při různých činnostech, třeba i při řízení auta.
Studie provedená francouzskou organizací HAL Open-Science ukazuje, že ženy si myslí, že jsou špatné řidičky, přestože statistiky dokazují opak. Ve skutečnosti ženy způsobují mnohem méně dopravních nehod než muži. Nedůvěra žen ve své řidičské schopnosti je dle výsledků studie způsobena i tím, že ženy si v dětství nehrály s autíčky, nebyly k tomu nijak povzbuzovány a jejich přání mít autíčko se setkávalo s údivem či dokonce s posměchem. Dívkám se na rozdíl od chlapců podsouvají klidné hry s důrazem na starostlivost, trpělivost a opatrnost. Chlapecké hry jsou naopak rizikovější, odvážnější a bojovnější. V důsledku toho se dívky v dospělosti mohou cítit za volantem méně jisté, přitom pro řízení auta je důvěra v sebe sama a ve své schopnosti naprosto klíčová.
Peugeot tvrdí, že přání děvčátek hrát si s autíčky má být vyslyšeno. Proto přišel s originálním nápadem. Nabídl dětem ve Francii možnost vyměnit jakýkoli vánoční dárek, který nechtějí, za autíčka z limitované edice Peugeot. Nechtěné vánoční dárky dostane jedna z nejvýznamnějších francouzských charitativních organizací Secours Populaire, aby je mohla přerozdělit těm, kterým udělají radost. Akce potrvá do 30. ledna a dívky, které si chtějí hrát s autíčky, dostanou možnost nejen dostat vytoužený dárek, ale taky začít pracovat na posílení svého budoucího řidičského sebevědomí.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE