INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Prodejna KauflandKoncem března se uskutečnilo v Praze slavnostní vyhlášení soutěže Mastercard Obchodník roku, jejíž součástí je také kategorie Zodpovědný obchodník roku. Letošním tématem pro nominace bylo Inovativní energetické řešení. Se dvěma nejlepšími návrhy přišla společnost Kaufland, a stala se tak Zodpovědným obchodníkem roku 2022.

Odborná porota ocenila inovativní řešení společnosti Kaufland, která šetří energie v provozu. Společnost na svých prodejnách zasklila chladicí nábytek a plošně vyměnila osvětlení za LED. Tato opatření přinesla úsporu bezmála 2 % elektrické energie za rok, přičemž výměna osvětlení uspořila zhruba 18 500 MWh. Zasklení chladicích boxů a dalšího nábytku ročně ušetřilo asi 1900 MWh. „Gratuluji společnosti Kaufland k ocenění Zodpovědný obchodník roku 2022. Jasně se potvrzuje, že obchodní řetězce dokázaly rychle a účinně zareagovat na nastalou situaci a přijmout úsporná opatření týkající se snížení energetické náročnosti provozoven. Díky nim se podařilo snížit spotřebu v desítkách procent, a i díky tomu zpomalit tempo růstu cen potravin. Za to jim všem patří velké poděkování,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Právě SOCR ČR je garantem této kategorie.

Prvním oceněným řešením je výměna původního osvětlení lineárními zářivkami za LED svítidla či LED trubice ve více než 60 prodejnách. Společnost také zredukovala nadbytečné vnitřní osvětlení a nadbytečné venkovní osvětlení u prodejen. „Kombinací těchto tří kroků tak bylo na jedné prodejně průměrně uspořeno asi 17 % celkové energie. Všechny naše prodejny jsou nyní modernizované do LED standardu,“ doplnila tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.
Druhým vítězným návrhem bylo zasklení chladicího nábytku, kdy společnost Kaufland instalovala na otevřený chladicí nábytek izolační dveře s dvojsklem a antireflexní nízkoemisní vrstvou. Ta zabrání odleskům z venkovní strany, a zvýší tím odrazivost chladu zpět do nábytku. Tímto opatřením bylo dosaženo průměrné úspory na spotřebě potravinového chlazení jedné prodejny zhruba 10 %, což v průměru odpovídá okolo 3 % celkové spotřeby. V souhrnu to představuje roční úsporu cca 1900 MWh.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3