INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

peugeot ecorally kveten spo odpoRůzné studie ukazují, že mladí lidé, konkrétně mileniálové (narození v 80. a 90. letech) a příslušníci generace Z (narození od 2. poloviny 90. let) kladou velký důraz na udržitelný přístup a zodpovědnost vůči životnímu prostředí. To je dobrá zpráva pro planetu i budoucnost lidstva. V tomto směru mladá generace také mění přístup k mobilitě.

Podporuje bezemisní pohony a snaží se prosazovat opatření a aktivity vedoucí ke snížení emisí CO2. Jednou z takových aktivit je ecorally, jejímž cílem je zvýšit všeobecné povědomí o elektromobilech a seznámit spotřebitele s přednostmi těchto vozů. Není překvapením, že značná část účastníků ecorally věkově spadá právě do generace Z.


Názornou ukázkou jsou tři mladé posádky, které v národním šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally reprezentují značku Peugeot a jejího hlavního partnera, společnost TotalEnergies Česká republika. Šampionát se skládá ze sedmi soutěží jízdy pravidelnosti, které se konají na různých místech Česka. Na každý z těchto závodů vyráží „trikolóra“, tvořená červeným, modrým a bílým elektromobilem Peugeot e-208. Mladí závodníci prostřednictvím těchto vozů ukazují veřejnosti potenciál a mimořádné schopnosti elektromobilů.


Nejde ale jen o prostředí závodů, snahou je ukázat i každodenní život s elektromobilem, který si stále mnoho motoristů nedokáže představit, jak vysvětluje ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini: „Naši mladí závodníci mají vozy e-208 zapůjčeny dlouhodobě. Chceme, aby s elektromobily žili každý den, aby objevovali přednosti těchto vozů, cestovali, bořili předsudky o elektromobilitě a předávali své zkušenosti s každodenním používáním elektromobilu těm, kteří mají zatím k elektrickému pohonu nedůvěru.“

 

***

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE