INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

peugeot ecorally kveten spo odpoRůzné studie ukazují, že mladí lidé, konkrétně mileniálové (narození v 80. a 90. letech) a příslušníci generace Z (narození od 2. poloviny 90. let) kladou velký důraz na udržitelný přístup a zodpovědnost vůči životnímu prostředí. To je dobrá zpráva pro planetu i budoucnost lidstva. V tomto směru mladá generace také mění přístup k mobilitě.

Podporuje bezemisní pohony a snaží se prosazovat opatření a aktivity vedoucí ke snížení emisí CO2. Jednou z takových aktivit je ecorally, jejímž cílem je zvýšit všeobecné povědomí o elektromobilech a seznámit spotřebitele s přednostmi těchto vozů. Není překvapením, že značná část účastníků ecorally věkově spadá právě do generace Z.


Názornou ukázkou jsou tři mladé posádky, které v národním šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally reprezentují značku Peugeot a jejího hlavního partnera, společnost TotalEnergies Česká republika. Šampionát se skládá ze sedmi soutěží jízdy pravidelnosti, které se konají na různých místech Česka. Na každý z těchto závodů vyráží „trikolóra“, tvořená červeným, modrým a bílým elektromobilem Peugeot e-208. Mladí závodníci prostřednictvím těchto vozů ukazují veřejnosti potenciál a mimořádné schopnosti elektromobilů.


Nejde ale jen o prostředí závodů, snahou je ukázat i každodenní život s elektromobilem, který si stále mnoho motoristů nedokáže představit, jak vysvětluje ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini: „Naši mladí závodníci mají vozy e-208 zapůjčeny dlouhodobě. Chceme, aby s elektromobily žili každý den, aby objevovali přednosti těchto vozů, cestovali, bořili předsudky o elektromobilitě a předávali své zkušenosti s každodenním používáním elektromobilu těm, kteří mají zatím k elektrickému pohonu nedůvěru.“

 

***

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3