INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

peugeot ecorally kveten spo odpoRůzné studie ukazují, že mladí lidé, konkrétně mileniálové (narození v 80. a 90. letech) a příslušníci generace Z (narození od 2. poloviny 90. let) kladou velký důraz na udržitelný přístup a zodpovědnost vůči životnímu prostředí. To je dobrá zpráva pro planetu i budoucnost lidstva. V tomto směru mladá generace také mění přístup k mobilitě.

Podporuje bezemisní pohony a snaží se prosazovat opatření a aktivity vedoucí ke snížení emisí CO2. Jednou z takových aktivit je ecorally, jejímž cílem je zvýšit všeobecné povědomí o elektromobilech a seznámit spotřebitele s přednostmi těchto vozů. Není překvapením, že značná část účastníků ecorally věkově spadá právě do generace Z.


Názornou ukázkou jsou tři mladé posádky, které v národním šampionátu PHOENIX CONTACT Česká Trophy v ecorally reprezentují značku Peugeot a jejího hlavního partnera, společnost TotalEnergies Česká republika. Šampionát se skládá ze sedmi soutěží jízdy pravidelnosti, které se konají na různých místech Česka. Na každý z těchto závodů vyráží „trikolóra“, tvořená červeným, modrým a bílým elektromobilem Peugeot e-208. Mladí závodníci prostřednictvím těchto vozů ukazují veřejnosti potenciál a mimořádné schopnosti elektromobilů.


Nejde ale jen o prostředí závodů, snahou je ukázat i každodenní život s elektromobilem, který si stále mnoho motoristů nedokáže představit, jak vysvětluje ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini: „Naši mladí závodníci mají vozy e-208 zapůjčeny dlouhodobě. Chceme, aby s elektromobily žili každý den, aby objevovali přednosti těchto vozů, cestovali, bořili předsudky o elektromobilitě a předávali své zkušenosti s každodenním používáním elektromobilu těm, kteří mají zatím k elektrickému pohonu nedůvěru.“

 

***

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3