INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

WEBPotravinová sbírka 2023 makroLetošní podzimní kolo Sbírky potravin se uskuteční už druhý listopadový víkend. V celé síti velkoobchodů makro ČR budou moci zákazníci darovat potřebným potraviny či drogistické zboží nejen v sobotu 11., ale i v neděli 12. listopadu.

Organizaci, jež pod sebou sdružuje potravinové banky v celé České republice, vyhledává stále více lidí. I přes loňský silný ročník Sbírky potravin se zásoby ve skladech pomalu tenčí. Potravinové banky proto vkládají naději do letošního podzimního kola a věří, že se díky ní ve skladech znovu doplní zásoby trvanlivého zboží. Do sbírky se každoročně zapojí stovky prodejen obchodních řetězců po celé České republice.

Sbírka potravin proběhne ve všech 13 prodejnách makro ČR po celé České republice. „Nárůst poptávky po potravinách jde ruku v ruce s rostoucím počtem lidí, kteří potřebují potravinovou pomoc. Tato situace ještě více zdůrazňuje, jak je důležité potravinové banky pravidelně podporovat,“ uvádí vedoucí komunikace makro ČR Martin Čivrný s tím, že ty nejdůležitější položky najdou zákazníci přehledně na jednom označeném místě, přímo v pokladních zónách. Bude je tak možné do nákupního košíku jednoduše přidat až na konci nákupu. Půjde hlavně o trvanlivé potraviny jako mléko, konzervy, těstoviny či drogistické zboží.

Makro ČR se angažuje nejen v aktivitách v rámci Potravinové sbírky – s Českou federací potravinových bank spolupracuje velkoobchod dlouhodobě. Jen za fiskální rok 2023 darovalo makro ČR 790 tun potravin, což je oproti minulému roku o 185 tun potravin více. Velké procento z celkového objemu darovaných potravin tvoří potraviny čerstvé jako ovoce, zelenina a mléčné výrobky. „Jsme rádi, že můžeme být hrdým partnerem České federace potravinových bank. Každý rok se celonárodní sbírky účastníme v jarním i podzimním kole a ani letos tomu není jinak. Dělá mi velkou radost, že můžeme touto cestou pomoci potřebným,“ doplňuje Martin Čivrný.

Většinu sortimentu darovaného do potravinových bank tvoří nezávadné neprodané zboží jako ovoce, zelenina či pečivo, nebo také neprodejné sladkosti a nápoje. Potravinové banky díky tomu mohou snáze zprostředkovat pomoc pro všechny typy organizací, od dětských domovů a stacionářů až po domovy pro seniory nebo pečovatelské služby. Dlouhodobá spolupráce s potravinovými bankami tak mimo jiné pomáhá omezovat plýtvání jídlem.

(tz)

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE