INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

ČSOB ve spolupráci s Nadací VIA má za sebou první část letošního, v pořadí již sedmého ročníku programu pro podporu regionů, tzv. Velké komunitní granty ČSOB. V jejich rámci byly podpořeny tři nejlepší projekty. Prostřednictvím tohoto programu je podporována obnova kulturní krajiny a přímá péče o životní prostředí, přičemž jednou z hlavních podmínek úspěchu projektu je aktivní zapojení místní komunity do jeho příprav a realizace.

Žadatelé se mohli ucházet o částku ve výši 200 až 300 tisíc korun. Z 23 přihlášených záměrů jich do ostré soutěže postoupilo 15. Odborná komise navštívila 8 nejlépe hodnocených. Ve finále uspěla trojice projektů.

V letošním ročníku Velkých komunitních grantů ČSOB uspěly Česká společnost ornitologická s projektem Josefovské louky (Jaroměř, Královéhradecký kraj, grant ve výši 299 tisíc korun), Obec Nečín s projektem Lesní zahrada s herním mobiliářem v přírodním stylu a pobytovými plácky pro zážitkovou pedagogiku (okres Příbram, Středočeský kraj, grant ve výši 290 tisíc korun) a Český svaz ochránců přírody, Regionální sdružení Iris s projektem Obnova ovocných sadů na Kosíři (Prostějov, Olomoucký kraj, grant ve výši 300 tisíc korun). ČSOB tak rozdělila celkem 889 tisíc korun.

Všechny podpořené projekty budou realizovány do července 2014.

Letos poprvé mohli žadatelé o grant zároveň čerpat příspěvek na posílení projektu v rámci nově zřízeného Fondu odborné podpory, a to například na odborné konzultace či školení za účelem zvýšení úspěšnosti projektu. Příspěvek v maximální hodnotě 15 tisíc korun nakonec získalo 7 žadatelů, mezi kterými nechyběly ani 3 vítězné projekty. Celkem tak bylo rozděleno dalších 70,5 tisíc korun.

„Velké komunitní granty se staly již stálicí programu ČSOB a Era pro podporu regionů. Všechny nás potěšilo navýšení počtu kvalitních projektů. Vybrat mezi nimi tři nejlepší bylo opravdu náročné. Věříme, že jsme vybrali projekty, jejichž realizace zvýší kvalitu života lidí v regionu a potěší nejen lidi z dané obce, ale všechny, kteří tato jedinečná místa někdy navštíví,“ komentovala letošní ročník Velkých komunitních grantů Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Druhá část grantového programu bude vyhlášena 2. září 2013 a jejím cílem bude podpořit menší komunitní projekty, které budou moci získat grant do výše 70 tisíc korun. V rámci Menších komunitních grantů věnuje Grantový fond ČSOB částku 1 milion korun na projekty, které se svou podstatou zaměřují na péči o přírodní a kulturní dědictví na místní úrovni. A Grantový fond Era věnuje další 1 milion korun na podporu projektů zaměřených na rozvoj komunitního života prostřednictvím spolkové činnosti a místní kultury.

Více informací o podmínkách grantového kola je k dispozici na webových stránkách csob.cz a www.nadacevia.cz.

O ČSOB

Skupina ČSOB je vedoucím hráčem na trhu finančních služeb v České republice. Skupina ČSOB je součástí mezinárodní bankopojišťovací Skupiny KBC, která aktivně působí v Belgii a v regionu střední a východní Evropy. Kombinujíc sílu svých značek ČSOB (pro bankovnictví, pojištění, správu aktiv, penzijní fondy, leasing a factoring), Poštovní spořitelna (bankovnictví v síti pošt), Hypoteční banka (hypotéky) a ČMSS (financování bydlení), zaujímá Skupina ČSOB silné pozice ve všech segmentech českého finančního trhu. Skupina ČSOB staví na pevném a dlouhodobém partnerství s každým klientem, ať už v oblasti osobních a rodinných financí, ve financování malých a středních firem nebo v korporátním financování. Skupina ČSOB pečlivě naslouchá potřebám svých klientů a nabízí jim nikoliv produkty, ale nejvhodnější řešení.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Férová práce?

    Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a kandidát do Poslanecké sněmovny, oba ČSSD, se chtěli podívat na to, jak lidé pracují. Navštítili v doprovodu policistů a inpektorů druhého největšího zaměstnavatele na Teplicku. Akce se uskutečnila v rámci projektu Férová práce, který zjišťuje, zda na pracovištích nedocházi k porušování zákoníku práce. Zpovídali manažery firmy i dělníky, dělali si na místě samém obrázek z toho, co viděli. Výsledek kontroly třicetičlenného týmu zatím neznáme. Zato se však zaměstnanci mohli přesvědčit, jak fungují úředníci a orgány státní moci při výkonu služby. Předvedli totiž základní neznalost, například netušili, čím se navštívený podnik zabývá. Navíc se, rozděleni do několika skupin, chaoticky pohybovali po areálu a často „pravá ruka nevěděla, co dělá levá“. Měla-li to být předvolební akce dvou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 1 kopie

IP mediační centrum Praha proškolilo první IP mediátory 12. červenec 2021

V našem IP mediačním centru Praha, zapsaný ústav, jsme proškolili ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví první IP mediátory, kteří jsou nyní odborně připraveni vést náročné spory v oblasti ochrany duševního vlastnictví, zejména průmyslových práv. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE