INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Měsíc květen byl pro Komerční banku významný z hlediska společensky odpovědných aktivit. Do nejrůznějších činností se zapojili zaměstnanci Skupiny KB i její Nadace Jistota. Svým chováním a činy pomohli ulehčit životnímu prostředí, rozzářit dětské úsměvy a výtěžkem z akcí přispěli na nejrůznější charitativní účely.

Společensky odpovědné chování není pro Skupinu Komerční banky něčím mimořádným. Přesto je květen výjimečný – každoročně si každá společnost skupiny Société Générale vybere v této oblasti aktivitu, do které se zapojí.

116 zaměstnanců Skupiny KB se například zúčastnilo třetího ročníku celorepublikové akce pořádané společností Auto*Mat Do práce na kole. Jezdili celkem ve 29 týmech. Během jednoho měsíce se tak zaměstnancům podařilo snížit produkci CO2 o2,81 tuny. „I když tato akce upozorňuje především na problém environmentální zátěže z dopravy, kladný dopad měla také na zaměstnance Skupiny KB.,“ uvedl Charles-Pierre Serain, výkonný ředitel pro Marketing, Komunikaci a Business Development.

Ze Staroměstského náměstí také vyběhly 12. května desítky zaměstnanců Skupiny KB, aby podpořili některou z partnerských charitativních organizací jednoho z nejprestižnějších maratonů světa – Volkswagen Prague Marathon.

Komerční pojišťovna přispěla svým dílem a finančně podpořila sbírkovou akci Pomněnkový den, který připomíná Mezinárodní den pohřešovaných dětí, a který organizuje Linka bezpečí. Pojišťovna také uspořádala sběr šatstva v Praze a Jihlavě, a v rámci příprav dětského dne nakoupila sladkosti pro děti z dětských domovů v Jihlavě.

Modrá pyramida dlouhodobě patří mezi podporovatele Modrého klíče a je patronem týdenního stacionáře lidí s těžkým kombinovaným postižením. I letos navštívili pracovníci Modrého klíče centrálu MP a nabízeli výrobky chráněných pracovních míst. Zaměstnanci nakoupili výrobky v hodnotě 8030 Kč.

V rámci druhého ročníku charitativního golfového turnaje Nadace KB Jistota spojili golfisté z řad zaměstnanců a partnerů Komerční banky příjemné s užitečným: výtěžek v celkové výši 235 319 Kč rozdělí Jistota mezi projekty Hospicové péče sv. Zdislavy, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a týmu vozíčkářů – ragbistů na jejich účast na Mistrovství Evropy.

 (tz)

 

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3