INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Měsíc květen byl pro Komerční banku významný z hlediska společensky odpovědných aktivit. Do nejrůznějších činností se zapojili zaměstnanci Skupiny KB i její Nadace Jistota. Svým chováním a činy pomohli ulehčit životnímu prostředí, rozzářit dětské úsměvy a výtěžkem z akcí přispěli na nejrůznější charitativní účely.

Společensky odpovědné chování není pro Skupinu Komerční banky něčím mimořádným. Přesto je květen výjimečný – každoročně si každá společnost skupiny Société Générale vybere v této oblasti aktivitu, do které se zapojí.

116 zaměstnanců Skupiny KB se například zúčastnilo třetího ročníku celorepublikové akce pořádané společností Auto*Mat Do práce na kole. Jezdili celkem ve 29 týmech. Během jednoho měsíce se tak zaměstnancům podařilo snížit produkci CO2 o2,81 tuny. „I když tato akce upozorňuje především na problém environmentální zátěže z dopravy, kladný dopad měla také na zaměstnance Skupiny KB.,“ uvedl Charles-Pierre Serain, výkonný ředitel pro Marketing, Komunikaci a Business Development.

Ze Staroměstského náměstí také vyběhly 12. května desítky zaměstnanců Skupiny KB, aby podpořili některou z partnerských charitativních organizací jednoho z nejprestižnějších maratonů světa – Volkswagen Prague Marathon.

Komerční pojišťovna přispěla svým dílem a finančně podpořila sbírkovou akci Pomněnkový den, který připomíná Mezinárodní den pohřešovaných dětí, a který organizuje Linka bezpečí. Pojišťovna také uspořádala sběr šatstva v Praze a Jihlavě, a v rámci příprav dětského dne nakoupila sladkosti pro děti z dětských domovů v Jihlavě.

Modrá pyramida dlouhodobě patří mezi podporovatele Modrého klíče a je patronem týdenního stacionáře lidí s těžkým kombinovaným postižením. I letos navštívili pracovníci Modrého klíče centrálu MP a nabízeli výrobky chráněných pracovních míst. Zaměstnanci nakoupili výrobky v hodnotě 8030 Kč.

V rámci druhého ročníku charitativního golfového turnaje Nadace KB Jistota spojili golfisté z řad zaměstnanců a partnerů Komerční banky příjemné s užitečným: výtěžek v celkové výši 235 319 Kč rozdělí Jistota mezi projekty Hospicové péče sv. Zdislavy, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a týmu vozíčkářů – ragbistů na jejich účast na Mistrovství Evropy.

 (tz)

 

Slovo ke dni

  • Férová práce?

    Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a kandidát do Poslanecké sněmovny, oba ČSSD, se chtěli podívat na to, jak lidé pracují. Navštítili v doprovodu policistů a inpektorů druhého největšího zaměstnavatele na Teplicku. Akce se uskutečnila v rámci projektu Férová práce, který zjišťuje, zda na pracovištích nedocházi k porušování zákoníku práce. Zpovídali manažery firmy i dělníky, dělali si na místě samém obrázek z toho, co viděli. Výsledek kontroly třicetičlenného týmu zatím neznáme. Zato se však zaměstnanci mohli přesvědčit, jak fungují úředníci a orgány státní moci při výkonu služby. Předvedli totiž základní neznalost, například netušili, čím se navštívený podnik zabývá. Navíc se, rozděleni do několika skupin, chaoticky pohybovali po areálu a často „pravá ruka nevěděla, co dělá levá“. Měla-li to být předvolební akce dvou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

karabec 1 kopie

IP mediační centrum Praha proškolilo první IP mediátory 12. červenec 2021

V našem IP mediačním centru Praha, zapsaný ústav, jsme proškolili ve spolupráci s Úřadem průmyslového vlastnictví první IP mediátory, kteří jsou nyní odborně připraveni vést náročné spory v oblasti ochrany duševního vlastnictví, zejména průmyslových práv. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE