INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Měsíc květen byl pro Komerční banku významný z hlediska společensky odpovědných aktivit. Do nejrůznějších činností se zapojili zaměstnanci Skupiny KB i její Nadace Jistota. Svým chováním a činy pomohli ulehčit životnímu prostředí, rozzářit dětské úsměvy a výtěžkem z akcí přispěli na nejrůznější charitativní účely.

Společensky odpovědné chování není pro Skupinu Komerční banky něčím mimořádným. Přesto je květen výjimečný – každoročně si každá společnost skupiny Société Générale vybere v této oblasti aktivitu, do které se zapojí.

116 zaměstnanců Skupiny KB se například zúčastnilo třetího ročníku celorepublikové akce pořádané společností Auto*Mat Do práce na kole. Jezdili celkem ve 29 týmech. Během jednoho měsíce se tak zaměstnancům podařilo snížit produkci CO2 o2,81 tuny. „I když tato akce upozorňuje především na problém environmentální zátěže z dopravy, kladný dopad měla také na zaměstnance Skupiny KB.,“ uvedl Charles-Pierre Serain, výkonný ředitel pro Marketing, Komunikaci a Business Development.

Ze Staroměstského náměstí také vyběhly 12. května desítky zaměstnanců Skupiny KB, aby podpořili některou z partnerských charitativních organizací jednoho z nejprestižnějších maratonů světa – Volkswagen Prague Marathon.

Komerční pojišťovna přispěla svým dílem a finančně podpořila sbírkovou akci Pomněnkový den, který připomíná Mezinárodní den pohřešovaných dětí, a který organizuje Linka bezpečí. Pojišťovna také uspořádala sběr šatstva v Praze a Jihlavě, a v rámci příprav dětského dne nakoupila sladkosti pro děti z dětských domovů v Jihlavě.

Modrá pyramida dlouhodobě patří mezi podporovatele Modrého klíče a je patronem týdenního stacionáře lidí s těžkým kombinovaným postižením. I letos navštívili pracovníci Modrého klíče centrálu MP a nabízeli výrobky chráněných pracovních míst. Zaměstnanci nakoupili výrobky v hodnotě 8030 Kč.

V rámci druhého ročníku charitativního golfového turnaje Nadace KB Jistota spojili golfisté z řad zaměstnanců a partnerů Komerční banky příjemné s užitečným: výtěžek v celkové výši 235 319 Kč rozdělí Jistota mezi projekty Hospicové péče sv. Zdislavy, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a týmu vozíčkářů – ragbistů na jejich účast na Mistrovství Evropy.

 (tz)

 

Slovo ke dni

  • Do roku 2023

    Prognostici se nemohou shodnout. Bude leden tohoto roku bodem obratu k lepšímu, nebo se krize ještě prohloubí a vygraduje? Předpovědi vypadají podobně jako dlouhodobé předpovědi počasí před zimou. Jedni slibují, že bude velmi mírná, jiní nás ujišťují, že zrzneme. Samozřejmě si přejeme, abychom už nastartovali růst a překonali důsledky konfliktu ve východní Evropě, sankcí a omezených zdrojů energie. Nepochybně, lidé, firmy, celá společnost po překonání pandemie potřebují nabrat nových sil. Kdo už vidí světlo na konci tunelu? Optimisté! Jsou to všichni, kteří se nechtějí poddat nepříznivým okolnostem, nevadí jim, že budou muset víc pracovat v horších podmínkách a možná si na určitý čas utáhnout opasky. Jim patří budoucnost. A aby to měli snazší, i sv. Petr jim dopřál o Vánocích a novoročních svátcích příliv téměř jarního vzduchu,...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3