INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Pragulic KarimÚspěšný projekt Pragulic, který zaměstnává osoby bez domova jako průvodce hlavním městem, slaví své první narozeniny. Každý týden se na prohlídku skrytých zákoutí Prahy vydává v průměru pět prohlídkových skupinek, možnost vidět město z neobvyklé perspektivy již využilo více než 2000 zájemců.

Originální projekt Pragulic již rok dokazuje, že s bezdomovci lze úspěšně pracovat a že mají společnosti co nabídnout. Pro velký ohlas veřejnosti nyní obohatil řady svých průvodců o pět dalších, rozšiřuje revír, kterým bezdomovci budou provázet, a přidává nová témata, například squatting, drogovou scénu či pouliční umění.

Pragulic má přitom jako sociální podnik nemalé ambice - sám si na sebe vydělat a být nezávislý na finanční podpoře zvenčí. Z tohoto důvodu se rozhodl kromě nových tras a průvodců nabízet i další doplňkové služby:

24 hodin bez domova

Z interního dotazníkového průzkumu Pragulicu vyplynulo, že téměř polovina stávajících zákazníků má zájem si život na ulici skutečně na určitou dobu vyzkoušet. Na základě brainstormingových setkání s průvodci vznikl koncept unikátního zážitku, po jehož absolvování budou jeho účastníci zbaveni veškerých dosavadních mýtů a předsudků. "Bezdomovectví plně pochopí pouze ten, kdo ho na vlastní kůži zažije,“ vysvětluje spoluautor originální služby, průvodce Petr.

Bezdomovecký teambuilding

Teambuilding s Pragulicem je založen na transferu know-how ze sféry bezdomovectví do každodenní firemní praxe. Nová služba je primárně zaměřená na manažery a zaměstnance z korporací, kteří se v rámci strukturovaného bezdomoveckého pětiboje mohou od člověka, od něhož by to pravděpodobně nikdy nečekali, naučit řadu praktických dovedností. Připraveny jsou úkoly z oblasti marketingu, prodeje, logistiky, financí a lidských zdrojů.

City game „Prague Homeless Challenge“

Celodenní interaktivní program pro skupiny mladých lidí je zaměřen na podporu ekologie, udržitelnosti a sociálního uvědomění. Součástí je praktické vzdělání týkající se přežití na ulici, návštěva bezdomovecké komunity a velké množství zábavných, kreativních a smysluplných aktivit.

„Zároveň je pro nás velmi důležité s lidmi bez domova efektivně pracovat a zlepšit jejich životní situaci do takové míry, abychom jim umožnili integraci zpátky do společnosti. Z tohoto důvodu jsme vytvořili podpůrný program „Homeless Accelerator“, v rámci něhož průvodcům nabízíme atraktivní zaměstnanecké benefity,“ řekla Tereza Jurečková z Pragulicu.

To, že je díky nové strategii reálné z nadějného projektu vybudovat udržitelný sociální podnik, si myslí i rakouská investorka a zakladatelka soukromé nadace Katharina Turnauer: „Pragulic považujeme za skvělý nápad, který může vnímání problematiky bezdomovectví skutečně změnit. Je úžasné, že projekt kombinuje řešení palčivého sociálního problému s podnikatelskými nástroji tak, aby se stal ekonomicky nezávislým.“

Pragulic rovněž spojil své síly s kreativním grafickým studiem Butterflies & Hurricanes. Společně vytvořili nový firemní design, který bude i nadále bavit, provokovat a nutit k přemýšlení. Všechny novinky i informace najdou zájemci na zbrusu novém webu www.pragulic.cz.

O Pragulic

Pragulic je sociální podnik, který umožňuje veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím bořit zažité stereotypy. V současné době projekt nabízí unikátní prohlídky Prahy, během kterých ukazuje bezdomovecký průvodce turistům netradiční místa, kam běžný návštěvník hlavního města nezavítá a propojuje je se svým životním příběhem. Pragulic byl založen v roce 2012 třemi univerzitními studenty a během prvního roku svého fungování získal několik ocenění – Social Impact Award 2012, Cenu Nadace ERSTE za přínos sociální integraci 2013, Fidelity Future Impact Prize a cenu za sociální inovace SozialMarie. Více na www.pragulic.cz

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3