INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

logo RČSOK copyNa minulém zasedání Valné hromady Rusko-České smíšené obchodní  Komory bylo kromě jiného schváleno založení Nadačního fondu při Rusko-České smíšené obchodní Komoře o čemž na jaře letošního roku rozhodlo Představenstvo Komory.

Účelem zřízení Nadačního fondu je všestranně přispívat ke zlepšení a rozvoji česko-ruských vzájemných vztahů a spolupráce na projektech Rusko-České smíšené obchodní Komory k podpoře kultury, vzdělání a odborné přípravy pro děti a dospělé, ale také  podpora sportovních a sociálních projektů, kde bude věnována pozornost také veteránům, náboženským církvím a společností  registrovaným podle zákona č.3/2002 Sb., o  církvích a jejich společnostech.

První  pracovní zasedání Fondu proběhlo ve druhé polovině září. Do čela Nadačního fondu při RČSOK byl na něm zvolen Předsedou správní rady Fondu Ing.Hugo Kysilka, marketingový ředitel společnosti Vemex, s. r. o. , který o vzniku Fondu řekl: „ Vznik Nadačního fondu při RČSOK jen podtrhuje obrovský význam této obchodní Komory pro celou  naši společnost a pro  česko-ruské vzájemné vztahy všeobecně. V nejbližších dnech musíme vykonat ještě řadu organizačních kroků a následně zahájíme svojí činnost“.

(nov)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3