INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

logo RČSOK copyNa minulém zasedání Valné hromady Rusko-České smíšené obchodní  Komory bylo kromě jiného schváleno založení Nadačního fondu při Rusko-České smíšené obchodní Komoře o čemž na jaře letošního roku rozhodlo Představenstvo Komory.

Účelem zřízení Nadačního fondu je všestranně přispívat ke zlepšení a rozvoji česko-ruských vzájemných vztahů a spolupráce na projektech Rusko-České smíšené obchodní Komory k podpoře kultury, vzdělání a odborné přípravy pro děti a dospělé, ale také  podpora sportovních a sociálních projektů, kde bude věnována pozornost také veteránům, náboženským církvím a společností  registrovaným podle zákona č.3/2002 Sb., o  církvích a jejich společnostech.

První  pracovní zasedání Fondu proběhlo ve druhé polovině září. Do čela Nadačního fondu při RČSOK byl na něm zvolen Předsedou správní rady Fondu Ing.Hugo Kysilka, marketingový ředitel společnosti Vemex, s. r. o. , který o vzniku Fondu řekl: „ Vznik Nadačního fondu při RČSOK jen podtrhuje obrovský význam této obchodní Komory pro celou  naši společnost a pro  česko-ruské vzájemné vztahy všeobecně. V nejbližších dnech musíme vykonat ještě řadu organizačních kroků a následně zahájíme svojí činnost“.

(nov)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3