INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

 Společnost Unipetrol se stala stříbrným partnerem 21. ročníku ankety Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele České republiky školního roku 2013/2014. Ten bude zvolen z kandidátů, které do ankety nominují žáci základních a středních škol a členové dětských zájmových sdružení. Jednou z letošních novinek soutěže se stane volba nejoblíbenějšího učitele chemie.

 

 „Jsme rádi, že můžeme podpořit tradiční anketu Zlatý Ámos, která se již dvě desítky let snaží přispět ke zvýšení prestiže učitelské profese v České republice. Jednou z priorit Unipetrolu je popularizace chemie u veřejnosti a mezi studenty základních a středních škol. Proto chceme v rámci ankety ocenit také nejoblíbenějšího učitele chemie.“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski

"Vážíme si podpory tak významné společnosti, jakou je Unipetrol. Věříme, že přispěje ke kvalitě ankety Zlatý Ámos, která vstupuje do třetího desetiletí své existence. Naše vzájemná spolupráce přináší na startu nového ročníku i novinku do průběhu ankety - volba nejoblíbenějšího učitele chemie. Už teď jsem zvědavý, kolik chemikářů do ankety žáci navrhnou a kdo titul získá," doplňuje ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal.

Unipetrol se dlouhodobě snaží zvýšit povědomí veřejnosti o významu chemie v každodenním životě člověka a podpořit zájem mladé generace o studium chemie. Již dvanáctým rokem je skupina Unipetrol strategickým partnerem VŠCHT Praha, spolupracuje se střední školou EDUCHEM v Meziboří, je partnerem soutěže Mladý chemik a v letošním roce podpořila vznik expozice Chemie kolem nás, která je veřejnosti přístupna v budově Národního technického muzea v Praze. Více o aktivitách na podporu chemie na stránkách www.unipetrol.cz/zodpovednafirma.

Anketu Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. Vítěz letošního ročníku bude znám v pátek 28. března 2014.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 3700 lidí.

(tz)


Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3