INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

 Společnost Unipetrol se stala stříbrným partnerem 21. ročníku ankety Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele České republiky školního roku 2013/2014. Ten bude zvolen z kandidátů, které do ankety nominují žáci základních a středních škol a členové dětských zájmových sdružení. Jednou z letošních novinek soutěže se stane volba nejoblíbenějšího učitele chemie.

 

 „Jsme rádi, že můžeme podpořit tradiční anketu Zlatý Ámos, která se již dvě desítky let snaží přispět ke zvýšení prestiže učitelské profese v České republice. Jednou z priorit Unipetrolu je popularizace chemie u veřejnosti a mezi studenty základních a středních škol. Proto chceme v rámci ankety ocenit také nejoblíbenějšího učitele chemie.“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski

"Vážíme si podpory tak významné společnosti, jakou je Unipetrol. Věříme, že přispěje ke kvalitě ankety Zlatý Ámos, která vstupuje do třetího desetiletí své existence. Naše vzájemná spolupráce přináší na startu nového ročníku i novinku do průběhu ankety - volba nejoblíbenějšího učitele chemie. Už teď jsem zvědavý, kolik chemikářů do ankety žáci navrhnou a kdo titul získá," doplňuje ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal.

Unipetrol se dlouhodobě snaží zvýšit povědomí veřejnosti o významu chemie v každodenním životě člověka a podpořit zájem mladé generace o studium chemie. Již dvanáctým rokem je skupina Unipetrol strategickým partnerem VŠCHT Praha, spolupracuje se střední školou EDUCHEM v Meziboří, je partnerem soutěže Mladý chemik a v letošním roce podpořila vznik expozice Chemie kolem nás, která je veřejnosti přístupna v budově Národního technického muzea v Praze. Více o aktivitách na podporu chemie na stránkách www.unipetrol.cz/zodpovednafirma.

Anketu Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího učitele České republiky vyhlašuje a organizuje nevládní a nezávislé občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. Jejím posláním je především popularizace pedagogů, kteří podle hodnocení dětí, žáků a studentů významně přispívají k utváření kvalitního vztahu mezi žáky a učiteli (vychovateli), dětmi a jejich vedoucími. Vítěz letošního ročníku bude znám v pátek 28. března 2014.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 3700 lidí.

(tz)


Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3