INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Sbírka Splněná přání, kterou tradičně před Vánocemi mezi svými zaměstnanci pořádá skupina Unipetrol, vynesla na dobročinné účely 109 070 korun. Polovinu z této částky věnovali sami zaměstnanci, firma pak příspěvek zdvojnásobila. Vybrané peníze byly věnovány neziskovým organizacím na Mostecku, v Pardubicích a Praze, tedy v regionech, kde skupina Unipetrol působí.

 

„Naši zaměstnanci tímto příspěvkem prokázali smysl pro solidaritu, jelikož se sami rozhodli věnovat část svého platu těm, kdo finanční pomoc potřebují. Během tří let naší vánoční sbírky Splněná přání se nám již podařilo vybrat více než 270 000 korun, které byly věnovány neziskovým organizacím,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Nejvíce peněz z vybrané částky (68 200 Kč) poputuje do Oblastní charity Most v Ústeckém kraji. Ta tyto finanční prostředky použije na nákup školních pomůcek a hygienických potřeb pro děti a mládež z nízkoprahových zařízení v mosteckém regionu. Konkrétně půjde o nízkoprahová zařízení Sovička v Mostě, Domino v Litvínově - Janově a Pastelka při „Centru Rodina v tísni“ v Oseku.

Dalších 33 670 korun pak zamíří do Střediska rané péče v Pardubicích, které je použije na nákup potřebných stimulačních či didaktických hraček a kompenzačních pomůcek, které budou zapůjčovány přímo do rodin s dětmi, jejichž vývoj je nepříznivě ovlivněn předčasným narozením, tělesným nebo mentálním postižením. Poslední část z vybrané částky, 7 200 korun, bude předáno pražskému Domovu pro seniory Sue Ryder. Díky této částce bude  zajištěno20 hodin péče gerontopsychiatra, který do Domova dochází za klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence, nebo zdravotnický materiál na lůžkové oddělení na 11 dní.

Na konci letošního roku plánuje společnost Unipetrol sbírkovou akci Splněná přání mezi svými zaměstnanci opět zopakovat.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

 

 

Slovo ke dni

  • Nefoukalo, tak se přiložilo pod kotlem

    Zelená energie prý dostala ránu. V Německu totiž letos museli opět sáhnout ke spalování uhlí, protože větrné elektrárny nemohly dodat potřebné množství energie do sítě. Smutné číslo 27 představuje procento elektřiny z tepelných elektráren, tedy nejvyšší podíl z energetického mixu. Loni, kdy foukalo dostatečně, vítězily lopatky větrných elektráren. Ještě štěstí, že si naši severní sousedé nechali uhlí v rezervě, protože jinak by odsávali elektriku od nás a výpadky by nás neminuly. Co se bude dít, až bude odstaveno i jádro, si každý dokáže domyslet. Obnovitelné zdroje jsou sice IN, ale jejich slabinou je nevyrovnanost a nespolehlivost. EU tlačí na elektrifikaci individuální osobní dopravy, ale až dojde elektromobilům „šťáva“, bude šlapat jen na bicyklech a nebo prostě sedět doma. No, nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Malým a středním podnikům chybí strategie v oblasti ochrany duševního vlastnictví Pomůže dotační program COSME FUND? 13. září 2021

O ochraně duševního vlastnictví musí každý malý či střední podnik uvažovat především jako o investici. Měl by proto zahrnout do svých úvah celý proces existence MSP počínaje jeho založením přes rozvoj, včetně případné zahraniční expanze, až po jeho předání následovníkům nebo prodej třetím osobám. To platí i pro rodinné podniky.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE