INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Sbírka Splněná přání, kterou tradičně před Vánocemi mezi svými zaměstnanci pořádá skupina Unipetrol, vynesla na dobročinné účely 109 070 korun. Polovinu z této částky věnovali sami zaměstnanci, firma pak příspěvek zdvojnásobila. Vybrané peníze byly věnovány neziskovým organizacím na Mostecku, v Pardubicích a Praze, tedy v regionech, kde skupina Unipetrol působí.

 

„Naši zaměstnanci tímto příspěvkem prokázali smysl pro solidaritu, jelikož se sami rozhodli věnovat část svého platu těm, kdo finanční pomoc potřebují. Během tří let naší vánoční sbírky Splněná přání se nám již podařilo vybrat více než 270 000 korun, které byly věnovány neziskovým organizacím,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Nejvíce peněz z vybrané částky (68 200 Kč) poputuje do Oblastní charity Most v Ústeckém kraji. Ta tyto finanční prostředky použije na nákup školních pomůcek a hygienických potřeb pro děti a mládež z nízkoprahových zařízení v mosteckém regionu. Konkrétně půjde o nízkoprahová zařízení Sovička v Mostě, Domino v Litvínově - Janově a Pastelka při „Centru Rodina v tísni“ v Oseku.

Dalších 33 670 korun pak zamíří do Střediska rané péče v Pardubicích, které je použije na nákup potřebných stimulačních či didaktických hraček a kompenzačních pomůcek, které budou zapůjčovány přímo do rodin s dětmi, jejichž vývoj je nepříznivě ovlivněn předčasným narozením, tělesným nebo mentálním postižením. Poslední část z vybrané částky, 7 200 korun, bude předáno pražskému Domovu pro seniory Sue Ryder. Díky této částce bude  zajištěno20 hodin péče gerontopsychiatra, který do Domova dochází za klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence, nebo zdravotnický materiál na lůžkové oddělení na 11 dní.

Na konci letošního roku plánuje společnost Unipetrol sbírkovou akci Splněná přání mezi svými zaměstnanci opět zopakovat.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

 

 

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3