INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Sbírka Splněná přání, kterou tradičně před Vánocemi mezi svými zaměstnanci pořádá skupina Unipetrol, vynesla na dobročinné účely 109 070 korun. Polovinu z této částky věnovali sami zaměstnanci, firma pak příspěvek zdvojnásobila. Vybrané peníze byly věnovány neziskovým organizacím na Mostecku, v Pardubicích a Praze, tedy v regionech, kde skupina Unipetrol působí.

 

„Naši zaměstnanci tímto příspěvkem prokázali smysl pro solidaritu, jelikož se sami rozhodli věnovat část svého platu těm, kdo finanční pomoc potřebují. Během tří let naší vánoční sbírky Splněná přání se nám již podařilo vybrat více než 270 000 korun, které byly věnovány neziskovým organizacím,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Marek Świtajewski.

Nejvíce peněz z vybrané částky (68 200 Kč) poputuje do Oblastní charity Most v Ústeckém kraji. Ta tyto finanční prostředky použije na nákup školních pomůcek a hygienických potřeb pro děti a mládež z nízkoprahových zařízení v mosteckém regionu. Konkrétně půjde o nízkoprahová zařízení Sovička v Mostě, Domino v Litvínově - Janově a Pastelka při „Centru Rodina v tísni“ v Oseku.

Dalších 33 670 korun pak zamíří do Střediska rané péče v Pardubicích, které je použije na nákup potřebných stimulačních či didaktických hraček a kompenzačních pomůcek, které budou zapůjčovány přímo do rodin s dětmi, jejichž vývoj je nepříznivě ovlivněn předčasným narozením, tělesným nebo mentálním postižením. Poslední část z vybrané částky, 7 200 korun, bude předáno pražskému Domovu pro seniory Sue Ryder. Díky této částce bude  zajištěno20 hodin péče gerontopsychiatra, který do Domova dochází za klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence, nebo zdravotnický materiál na lůžkové oddělení na 11 dní.

Na konci letošního roku plánuje společnost Unipetrol sbírkovou akci Splněná přání mezi svými zaměstnanci opět zopakovat.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává téměř 4000 lidí.

 

 

Slovo ke dni

  • Za prací k nám

    Rostoucí životní úroveň se může projevovat různým způsobem. Český statistický úřad zjistil, že přibývá cizinců, kteří k nám přijíždějí za prací. Láká je slušný plat a dobré pracovní i životní podmínky. Tradičně nejvíc zaměstnanců pochází ze Slovenska, víc než polovina, následují Poláci a Rumuni. Na tom by snad nebylo nic tak překvapivého. Ale naši republiku si oblíbili i mnozí Němci, Francouzi, Italové a Britové. Převažují samozřejmě občané z Evropské unie, co nepotřebují pracovní povolení. Také co se věkového složení týká, mezi zahraničními pracovníky najdeme všechny kategorie, studenty a seniory nevyjímaje. To považuji za docela příznivou zprávu. Zvláště v době, kdy česká ekonomika potřebuje každou šikovnou ruku a hlavu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Ochrana duševního vlastnictví v kontextu Inovační strategie ČR na léta 2019–2030 31. leden 2020

Vláda České republiky schválila počátkem roku 2019 klíčový dokument Inovační strategie České republiky 2019–2030 (Country for the Future), který RVVI zpracovala v úzké spolupráci s týmem osobností z řad podnikatelů, vědců, akademiků a zástupců veřejné správy. Dokument vytyčuje nové priority, jejichž naplnění by mělo Českou republiku do roku 2030 zařadit mezi nejinovativnější země Evropy. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE