INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Pilotní grantový program Era pomáhá regionům ukázal, že lidé se aktivně zajímají o dění v regionech, kde žijí, a zajímavé projekty jsou ochotni podpořit i finančně. Drobní dárci přispěli během měsíce a půl na dobročinné projekty z devíti regionů částkou 298 878 korun. Era mezi účastníky grantového programu rozdělila ještě další 1 035 000 korun.

„Zájmem drobných dárců, kteří se do programu Era pomáhá regionům zapojili, jsme byli velmi příjemně překvapeni. Jelikož se jednalo o pilotní projekt, nečekali jsme, že se během měsíce a půl vybere bezmála 300 000 korun,“ říká Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Ery. „Projekt vnímáme jako velmi úspěšný, nejen kvůli finančnímu přínosu, který je pro regionální neziskovky mnohdy klíčový, ale také z pohledu oživení komunitního života v mikroregionech. Momentálně proto plánujeme, že bychom program Era pomáhá regionům napříště zorganizovali v celorepublikovém měřítku,“ dodává Švejcarová.

Nejvíce peněz míří do Českých Budějovic

Díky podpoře Ery i drobných donátorů budou zrestaurovány sochy, vybavena chráněná dílna, provozována ptačí stezka, upraví se dětské hřiště, vybaví se veřejné ohniště, vysadí se alej a na mnoha místech zmizí bariéry pro tělesně postižené. Největší úspěch nakonec zaznamenal studentský projekt z Českých Budějovic, který se ucházel o grant pro osvětlení kostela sv. Rodiny. Studenti Biskupského gymnázia J. N. Neumanna, kteří ve spolupráci s farou a architektem Josefem Pleskotem kostel opravují, získali celkem 97 799 korun. „Snažíme se mít kostel hodně otevřený, hlavně pro studenty a jejich aktivity a přednášky. Peníze, které jsme získali v rámci programu Era pomáhá regionům, přidáme k těm, jež jsme vybrali v adventním čase. Společně poslouží k osazení druhé části osvětlení v kostele," říká Josef Prokeš, spirituál českobudějovického biskupského gymnázia.

Druhým nejúspěšnějším projektem se staly barokní sochy ze zbořeného kostela v Hustopečích, na jejichž záchranu poputuje celkem 90 398 korun. A trojici nejúspěšnějších uzavírá projekt Diakonie Českobratrské církve evangelické zaměřený na pečovatelskou službu. Vybranou částku ve výši 77 451 korun použije diakonie na koupi nového auta, které bude pracovníky pečovatelské služby vozit za klienty.

Era pomáhá regionům – podpora pro jednotlivé mikroregiony:

region

 

celkově vybraná částka

(včetně grantů)

Prácheňsko

148 451 Kč

Povltaví

175 577 Kč

Lužnice

133 008 Kč

Poodří

132 699 Kč

Haná

120 598 Kč

Slezsko

162 250 Kč

Břeclavsko a Hodonínsko

156 159 Kč

Znojemsko

185 015 Kč

celkem

1 333 878 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapojit se znamená získat

Pilotní program pomohl v devíti regionech celkem 27 neziskovým a příspěvkovým organizacím. Era jim věnovala nejen peníze, ale také mediální podporu a webovou platformou pro výběr peněz od soukromých dárců. Projekt, který získal v daném regionu nejvyšší podporu od drobných dárců, dosáhl rovněž na nejvyšší grant od Ery. Organizace tedy měly samy šanci svou aktivitou výsledky ovlivnit. V každém regionu se rozdělovalo 115 000 korun, a to podle následujícího klíče: projekt, který měl nejvyšší finanční podporu, dostal grant 50 000 korun, druhý 40 000 korun a třetí 25 000 korun. „Jelikož jde o regionální či komunitní granty, chtěli jsme, aby se zapojili místní lidé – aby právě oni rozhodli, na který projekt přispějí, a který máme nejvíce podpořit i my,“ doplňuje Jitka Švejcarová.

Více na www.erapomaharegionum.cz

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Nefoukalo, tak se přiložilo pod kotlem

    Zelená energie prý dostala ránu. V Německu totiž letos museli opět sáhnout ke spalování uhlí, protože větrné elektrárny nemohly dodat potřebné množství energie do sítě. Smutné číslo 27 představuje procento elektřiny z tepelných elektráren, tedy nejvyšší podíl z energetického mixu. Loni, kdy foukalo dostatečně, vítězily lopatky větrných elektráren. Ještě štěstí, že si naši severní sousedé nechali uhlí v rezervě, protože jinak by odsávali elektriku od nás a výpadky by nás neminuly. Co se bude dít, až bude odstaveno i jádro, si každý dokáže domyslet. Obnovitelné zdroje jsou sice IN, ale jejich slabinou je nevyrovnanost a nespolehlivost. EU tlačí na elektrifikaci individuální osobní dopravy, ale až dojde elektromobilům „šťáva“, bude šlapat jen na bicyklech a nebo prostě sedět doma. No, nechme se překvapit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Malým a středním podnikům chybí strategie v oblasti ochrany duševního vlastnictví Pomůže dotační program COSME FUND? 13. září 2021

O ochraně duševního vlastnictví musí každý malý či střední podnik uvažovat především jako o investici. Měl by proto zahrnout do svých úvah celý proces existence MSP počínaje jeho založením přes rozvoj, včetně případné zahraniční expanze, až po jeho předání následovníkům nebo prodej třetím osobám. To platí i pro rodinné podniky.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE