INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Pilotní grantový program Era pomáhá regionům ukázal, že lidé se aktivně zajímají o dění v regionech, kde žijí, a zajímavé projekty jsou ochotni podpořit i finančně. Drobní dárci přispěli během měsíce a půl na dobročinné projekty z devíti regionů částkou 298 878 korun. Era mezi účastníky grantového programu rozdělila ještě další 1 035 000 korun.

„Zájmem drobných dárců, kteří se do programu Era pomáhá regionům zapojili, jsme byli velmi příjemně překvapeni. Jelikož se jednalo o pilotní projekt, nečekali jsme, že se během měsíce a půl vybere bezmála 300 000 korun,“ říká Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Ery. „Projekt vnímáme jako velmi úspěšný, nejen kvůli finančnímu přínosu, který je pro regionální neziskovky mnohdy klíčový, ale také z pohledu oživení komunitního života v mikroregionech. Momentálně proto plánujeme, že bychom program Era pomáhá regionům napříště zorganizovali v celorepublikovém měřítku,“ dodává Švejcarová.

Nejvíce peněz míří do Českých Budějovic

Díky podpoře Ery i drobných donátorů budou zrestaurovány sochy, vybavena chráněná dílna, provozována ptačí stezka, upraví se dětské hřiště, vybaví se veřejné ohniště, vysadí se alej a na mnoha místech zmizí bariéry pro tělesně postižené. Největší úspěch nakonec zaznamenal studentský projekt z Českých Budějovic, který se ucházel o grant pro osvětlení kostela sv. Rodiny. Studenti Biskupského gymnázia J. N. Neumanna, kteří ve spolupráci s farou a architektem Josefem Pleskotem kostel opravují, získali celkem 97 799 korun. „Snažíme se mít kostel hodně otevřený, hlavně pro studenty a jejich aktivity a přednášky. Peníze, které jsme získali v rámci programu Era pomáhá regionům, přidáme k těm, jež jsme vybrali v adventním čase. Společně poslouží k osazení druhé části osvětlení v kostele," říká Josef Prokeš, spirituál českobudějovického biskupského gymnázia.

Druhým nejúspěšnějším projektem se staly barokní sochy ze zbořeného kostela v Hustopečích, na jejichž záchranu poputuje celkem 90 398 korun. A trojici nejúspěšnějších uzavírá projekt Diakonie Českobratrské církve evangelické zaměřený na pečovatelskou službu. Vybranou částku ve výši 77 451 korun použije diakonie na koupi nového auta, které bude pracovníky pečovatelské služby vozit za klienty.

Era pomáhá regionům – podpora pro jednotlivé mikroregiony:

region

 

celkově vybraná částka

(včetně grantů)

Prácheňsko

148 451 Kč

Povltaví

175 577 Kč

Lužnice

133 008 Kč

Poodří

132 699 Kč

Haná

120 598 Kč

Slezsko

162 250 Kč

Břeclavsko a Hodonínsko

156 159 Kč

Znojemsko

185 015 Kč

celkem

1 333 878 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapojit se znamená získat

Pilotní program pomohl v devíti regionech celkem 27 neziskovým a příspěvkovým organizacím. Era jim věnovala nejen peníze, ale také mediální podporu a webovou platformou pro výběr peněz od soukromých dárců. Projekt, který získal v daném regionu nejvyšší podporu od drobných dárců, dosáhl rovněž na nejvyšší grant od Ery. Organizace tedy měly samy šanci svou aktivitou výsledky ovlivnit. V každém regionu se rozdělovalo 115 000 korun, a to podle následujícího klíče: projekt, který měl nejvyšší finanční podporu, dostal grant 50 000 korun, druhý 40 000 korun a třetí 25 000 korun. „Jelikož jde o regionální či komunitní granty, chtěli jsme, aby se zapojili místní lidé – aby právě oni rozhodli, na který projekt přispějí, a který máme nejvíce podpořit i my,“ doplňuje Jitka Švejcarová.

Více na www.erapomaharegionum.cz

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Skoro půl miliardy nebo nic

    Případ s elektronickými dálničními známkami mnohé vypovídá o tom, jak se v české kotlině nakládá s penězi (daňových poplatníků). Příležitost, jak na zakázce vydělat 400 milionů korun, si pochopitelně nemohli nechat ujít „šmejdi“ - ne ti, co kradou tisíce, ale desítky a stovky milionů. Jenže tentokrát to jaksi nevyšlo. Ozvali se totiž programátoři, kteří se nabídli, že fungující systém stvoří zadarmo. A vláda, respektive její premiér, mohl ukázat, že si s korupcí briskně poradí a vyhodil (ne)odpovědného ministra dopravy. Udělal další chytrý tah. Schopného Karla Havlíčka pověřil i řízením uvolněného resortu. Ještě by se mi líbilo, aby se na výplatě ušetřilo nejen za 1 ministra, ale aby zeštíhlil celý resortní aparát.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE