INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny má za sebou první kolo grantového programu, ve kterém bude mezi 22 úspěšných projektů rozděleno celkem 1 517 380 korun. Připomeňme, že hlavním tématem aktuálního ročníku, jehož první kolo bylo vyhlášeno 26. března 2014, je zlepšování sousedských vztahů.

Dvěma nejlépe hodnocenými projekty jsou Probuzení prostranství u obnovovaného litinového křížku u Ratenic (Středočeský kraj) a Druhý krok pro vnitroblok (Praha 10). Mezi tři nejúspěšnější kraje se v prvním kole programu zařadily Středočeský, Jihomoravský a Hlavní město Praha. Ve Středočeském kraji uspělo 5 projektů, v Jihomoravském kraji a Praze to byly shodně 3 projekty.

Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny rozděluje prostředky ve dvou navazujících grantových kolech (jarním a podzimním). O podporu v nich mohou usilovat nekomerční projekty, které zapojí občany v daném regionu do veřejného a společenského života a současně vytvoří podmínky pro rozvoj pozitivních mezilidských vztahů. V grantovém programu jsou letos připraveny k rozdělení až 4 miliony korun, přičemž maximální výše jednoho grantu činí 100 tisíc korun.

Do Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny se mohou se svými projekty hlásit nevládní neziskové organizace (spolky, obecně prospěšné organizace, ústavy, nadace, nadační fondy, účelová zařízení církví), příspěvkové organizace i obce. Regionální fond rozvoje navazuje na předchozí grantový program ČSOB a Era pro podporu regionů, který fungoval v letech 2007 až 2013.

Druhé letošní kolo programu bude vyhlášeno 10. září a uzávěrka proběhne 15. října.

Nejlépe hodnocené projekty v prvním kole programu:

Ratenická včela: Probuzení prostranství u obnovovaného litinového křížku u Ratenic

Litinový křížek je jednou z mála drobných sakrálních staveb ve volné krajině v katastru obce Ratenice. V projektu se jeho iniciátoři zaměří na zapojení okolí křížku do fungování místní komunity. Do úpravy prostranství a vybavení místa kolem křížku lavičkou, odpadkovým košem a informační tabulí se zapojí šikovní občané Ratenic.

Ke spolupráci budou přizváni i místní pamětníci a starousedlíci, kteří se setkají s nově příchozími obyvateli. Projekt ukončí sousedské setkání, společná akce komunity vedoucí k reálnému probuzení místa.

Projekt byl podpořen částkou 40 000 korun.

Zaostřeno na Desítku: Druhý krok pro vnitroblok

Projekt skloubí potřeby a přání obyvatel bloku v Praze 10. Tamější sousedská komunita přesvědčila vlastníka pozemku, Městskou část Praha 10, ke změně původních plánů týkajících se vybudování basketbalového hřiště. Namísto něj vznikne ve vnitrobloku multifunkční sportoviště, komunitní záhon a pobytový trávník, o který bude sama místní komunita dále pečovat. Projekt tak přispěje nejen ke všestrannějšímu využití vnitrobloku, ale i k upevnění sousedských vazeb. Projekt je zároveň krásným příkladem tzv. participativního plánování.

Projekt byl podpořen částkou 99 600 korun.

Od roku 2007 rozdělila ČSOB na komunitní projekty v regionech již více než 22 milionů korun.

Více informací o grantovém programu je k dispozici na webových stránkách www.csob.czwww.nadacevia.cz.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3