INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny má za sebou první kolo grantového programu, ve kterém bude mezi 22 úspěšných projektů rozděleno celkem 1 517 380 korun. Připomeňme, že hlavním tématem aktuálního ročníku, jehož první kolo bylo vyhlášeno 26. března 2014, je zlepšování sousedských vztahů.

Dvěma nejlépe hodnocenými projekty jsou Probuzení prostranství u obnovovaného litinového křížku u Ratenic (Středočeský kraj) a Druhý krok pro vnitroblok (Praha 10). Mezi tři nejúspěšnější kraje se v prvním kole programu zařadily Středočeský, Jihomoravský a Hlavní město Praha. Ve Středočeském kraji uspělo 5 projektů, v Jihomoravském kraji a Praze to byly shodně 3 projekty.

Regionální fond rozvoje Poštovní spořitelny rozděluje prostředky ve dvou navazujících grantových kolech (jarním a podzimním). O podporu v nich mohou usilovat nekomerční projekty, které zapojí občany v daném regionu do veřejného a společenského života a současně vytvoří podmínky pro rozvoj pozitivních mezilidských vztahů. V grantovém programu jsou letos připraveny k rozdělení až 4 miliony korun, přičemž maximální výše jednoho grantu činí 100 tisíc korun.

Do Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny se mohou se svými projekty hlásit nevládní neziskové organizace (spolky, obecně prospěšné organizace, ústavy, nadace, nadační fondy, účelová zařízení církví), příspěvkové organizace i obce. Regionální fond rozvoje navazuje na předchozí grantový program ČSOB a Era pro podporu regionů, který fungoval v letech 2007 až 2013.

Druhé letošní kolo programu bude vyhlášeno 10. září a uzávěrka proběhne 15. října.

Nejlépe hodnocené projekty v prvním kole programu:

Ratenická včela: Probuzení prostranství u obnovovaného litinového křížku u Ratenic

Litinový křížek je jednou z mála drobných sakrálních staveb ve volné krajině v katastru obce Ratenice. V projektu se jeho iniciátoři zaměří na zapojení okolí křížku do fungování místní komunity. Do úpravy prostranství a vybavení místa kolem křížku lavičkou, odpadkovým košem a informační tabulí se zapojí šikovní občané Ratenic.

Ke spolupráci budou přizváni i místní pamětníci a starousedlíci, kteří se setkají s nově příchozími obyvateli. Projekt ukončí sousedské setkání, společná akce komunity vedoucí k reálnému probuzení místa.

Projekt byl podpořen částkou 40 000 korun.

Zaostřeno na Desítku: Druhý krok pro vnitroblok

Projekt skloubí potřeby a přání obyvatel bloku v Praze 10. Tamější sousedská komunita přesvědčila vlastníka pozemku, Městskou část Praha 10, ke změně původních plánů týkajících se vybudování basketbalového hřiště. Namísto něj vznikne ve vnitrobloku multifunkční sportoviště, komunitní záhon a pobytový trávník, o který bude sama místní komunita dále pečovat. Projekt tak přispěje nejen ke všestrannějšímu využití vnitrobloku, ale i k upevnění sousedských vazeb. Projekt je zároveň krásným příkladem tzv. participativního plánování.

Projekt byl podpořen částkou 99 600 korun.

Od roku 2007 rozdělila ČSOB na komunitní projekty v regionech již více než 22 milionů korun.

Více informací o grantovém programu je k dispozici na webových stránkách www.csob.czwww.nadacevia.cz.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3