INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Více než 700 školáků a dalších zájemců především z Ústeckého kraje se zúčastnilo dne otevřených dveří, který20. června pořádaly společnosti UNIPETROL RPA a ČESKÁ RAFINÉRSKÁ. Součástí programu byly autobusové okružní jízdy po chemickém areálu v Záluží, ukázky hodin moderní chemie nebo interaktivní výukový program Cesta za tajemstvím ropy.

„Jako již tradičně jsme ze strany základních a středních škol Ústeckého kraje zaznamenali o akci velký zájem. Věříme, že se nám podařilo opět prezentovat chemii zajímavým a moderním způsobem a že v regionu postupně poroste zájem studentů o tento obor,“ říká Łukasz Piotrowski, jednatel společnosti Unipetrol RPA. „Žijeme tu s Vámi, nejen vedle Vás – to je také významné poselství celé akce,“ doplňuje Anna Wydrzyńska, předsedkyně představenstva a generální ředitelka České rafinérské.

Na dni otevřených dveří se mimo jiné prezentovaly i Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT) nebo střední odborná škola EDUCHEM. Unipetrol také žákům mohl poprvé ukázat prostory nově zrekonstruovaného výzkumného a výukového centra UniCRE, které by se mělo slavnostně otevřít na podzim letošního roku.

Hlavní program Dne otevřených dveří probíhal před administrativní budovou společnosti Unipetrol RPA. Velkým lákadlem pro návštěvníky byly autobusové okružní jízdy po chemickém areálu, kam má jinak veřejnost přístup zakázán a také „Minutka moderní chemie“, kterou organizovala VŠCHT. Pro děti i dospělé byly v průběhu celého dne připraveny zajímavé akce a soutěže o ceny. V hlavní soutěži, v rámci které mohli žáci pro svou školu vyhrát vybavení chemické učebny v hodnotě 5 000 Kč, nakonec uspěl tým paní učitelky Jaroslavy Hrdé z 18. ZŠ v Mostě.

Den otevřených dveří v Chemparku Záluží probíhá pravidelně jednou za dva roky, první se uskutečnil 8. června 2002.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 3700 lidí.

(tz)

 

 

 

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3