INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Více než 700 školáků a dalších zájemců především z Ústeckého kraje se zúčastnilo dne otevřených dveří, který20. června pořádaly společnosti UNIPETROL RPA a ČESKÁ RAFINÉRSKÁ. Součástí programu byly autobusové okružní jízdy po chemickém areálu v Záluží, ukázky hodin moderní chemie nebo interaktivní výukový program Cesta za tajemstvím ropy.

„Jako již tradičně jsme ze strany základních a středních škol Ústeckého kraje zaznamenali o akci velký zájem. Věříme, že se nám podařilo opět prezentovat chemii zajímavým a moderním způsobem a že v regionu postupně poroste zájem studentů o tento obor,“ říká Łukasz Piotrowski, jednatel společnosti Unipetrol RPA. „Žijeme tu s Vámi, nejen vedle Vás – to je také významné poselství celé akce,“ doplňuje Anna Wydrzyńska, předsedkyně představenstva a generální ředitelka České rafinérské.

Na dni otevřených dveří se mimo jiné prezentovaly i Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT) nebo střední odborná škola EDUCHEM. Unipetrol také žákům mohl poprvé ukázat prostory nově zrekonstruovaného výzkumného a výukového centra UniCRE, které by se mělo slavnostně otevřít na podzim letošního roku.

Hlavní program Dne otevřených dveří probíhal před administrativní budovou společnosti Unipetrol RPA. Velkým lákadlem pro návštěvníky byly autobusové okružní jízdy po chemickém areálu, kam má jinak veřejnost přístup zakázán a také „Minutka moderní chemie“, kterou organizovala VŠCHT. Pro děti i dospělé byly v průběhu celého dne připraveny zajímavé akce a soutěže o ceny. V hlavní soutěži, v rámci které mohli žáci pro svou školu vyhrát vybavení chemické učebny v hodnotě 5 000 Kč, nakonec uspěl tým paní učitelky Jaroslavy Hrdé z 18. ZŠ v Mostě.

Den otevřených dveří v Chemparku Záluží probíhá pravidelně jednou za dva roky, první se uskutečnil 8. června 2002.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 3700 lidí.

(tz)

 

 

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3