INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Více než 700 školáků a dalších zájemců především z Ústeckého kraje se zúčastnilo dne otevřených dveří, který20. června pořádaly společnosti UNIPETROL RPA a ČESKÁ RAFINÉRSKÁ. Součástí programu byly autobusové okružní jízdy po chemickém areálu v Záluží, ukázky hodin moderní chemie nebo interaktivní výukový program Cesta za tajemstvím ropy.

„Jako již tradičně jsme ze strany základních a středních škol Ústeckého kraje zaznamenali o akci velký zájem. Věříme, že se nám podařilo opět prezentovat chemii zajímavým a moderním způsobem a že v regionu postupně poroste zájem studentů o tento obor,“ říká Łukasz Piotrowski, jednatel společnosti Unipetrol RPA. „Žijeme tu s Vámi, nejen vedle Vás – to je také významné poselství celé akce,“ doplňuje Anna Wydrzyńska, předsedkyně představenstva a generální ředitelka České rafinérské.

Na dni otevřených dveří se mimo jiné prezentovaly i Vysoká škola chemicko-technologická (VŠCHT) nebo střední odborná škola EDUCHEM. Unipetrol také žákům mohl poprvé ukázat prostory nově zrekonstruovaného výzkumného a výukového centra UniCRE, které by se mělo slavnostně otevřít na podzim letošního roku.

Hlavní program Dne otevřených dveří probíhal před administrativní budovou společnosti Unipetrol RPA. Velkým lákadlem pro návštěvníky byly autobusové okružní jízdy po chemickém areálu, kam má jinak veřejnost přístup zakázán a také „Minutka moderní chemie“, kterou organizovala VŠCHT. Pro děti i dospělé byly v průběhu celého dne připraveny zajímavé akce a soutěže o ceny. V hlavní soutěži, v rámci které mohli žáci pro svou školu vyhrát vybavení chemické učebny v hodnotě 5 000 Kč, nakonec uspěl tým paní učitelky Jaroslavy Hrdé z 18. ZŠ v Mostě.

Den otevřených dveří v Chemparku Záluží probíhá pravidelně jednou za dva roky, první se uskutečnil 8. června 2002.

UNIPETROL, a.s., ovládá společnosti, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina Unipetrol se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.  Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. Skupina Unipetrol je v České republice jedna z největších z hlediska obratu a zaměstnává 3700 lidí.

(tz)

 

 

 

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3