INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Společnost SAP (v rámci pobočky SAP BSCE) v České republice spouští program  Autism  at  Work.  Cílem  programu  je  umožnit  lidem  s autismem  získat kvalifikovanou práci. Ti totiž v běžném výběrovém řízení nedokážou svoje schopnosti dobře prezentovat. Česká republika je jednou z prvních zemí, které byly vybrány pro spuštění programu, který již rok a půl úspěšně běží v Německu, Indii, Irsku, Kanadě a USA,  a  letos  kromě  ČR  startuje  také  v Brazílii.  Na  výběru  vhodných  kandidátů spolupracuje SAP BSCE s organizacemi Specialisterne a APLA.

Lidé s autismem vynikají dovednostmi využitelnými například pro testování softwaru či analýzu dat.  „Většina lidí si stále všímá pouze toho, co všechno handicapované osoby nemohou či nedokážou dělat. My se však chceme zaměřit naopak na to, v čem tito lidé vynikají, a co umí lépe, než ostatní, čím nás mohou obohatit,“ říká Stefanie Nennstiel, Global Co-Lead Autism at Work, SAP.

SAP celosvětově spolupracuje na výběru uchazečů s dánskou neziskovou organizací Specialisterne, která je světovým lídrem v oblasti vyhledávání talentovaných lidí s autismem vhodných pro zaměstnání v technicky zaměřených oborech. „SAP je první z mezinárodních korporací, se kterou jsme navázali spolupráci při vyhledávání technických talentů. Věřím, že úspěch  kampaně  a  inovace,  které  s sebou  přinese,  budou  motivovat  také  další  velké společnosti,  aby  příklad  SAP  následovaly,“  uvedl  za  Specialisterne  Henrik  Thomsen. V České   republice   bude   Specialisterne   spolupracovat   s   Asociací   pomáhající   lidem s autismem (APLA).

„APLA  nabízí  již po  několik  let  širokou  škálu  aktivit  pomáhajících  zlepšit  postavení  lidí s poruchou autistického spektra na trhu práce. Jsme velmi rádi, že se na nás SAP společně se  Specialisterne  s důvěrou  obrátily  s nabídkou  spolupráce  na  tomto  projektu,  který nepochybně přispěje k získání praktických zkušeností se zaměstnáváním lidí s poruchou autistického spektra. Na druhou stranu tím podpoří sebevědomí lidí s poruchou autistického spektra, kteří se díky svému znevýhodnění hůře prosazují na otevřeném trhu práce,“ uvedla Jana Sirotková, APLA.

Původně bylo plánováno, že lidé s autismem budou zaměstnáni zejména při testování softwaru, jako programátoři či datoví analytici. „Po pilotním programu jsme však zjistili, že díky vynikající paměti, výjimečnému logickému myšlení a důrazu na detaily, mají šanci na uplatnění v téměř jakékoli pracovní pozici,“ uvedla Andrea Hepnerová, managing director SAP BSCE.

Zúčastnění zaměstnanci SAP projdou tréninkem pod dohledem profesionálního mentora, který pomáhá překonávat komunikační bariéry a naučí je správně jednat s novými kolegy.

Autism at Work je součástí programu Diversity and Inclusion, díky kterému SAP vyhledává pracovníky se specifickými vlastnostmi a dovednostmi, kteří přinášejí jiný způsob myšlení  inovativní  nápady.  Pilotní  program  v SAP  ukázal,  že  zapojení  lidí  s autismem  zvýšilo výkonnost týmu, například díky tomu, že přímé jednání lidí s autismem vedlo k nastavení lepších způsobů komunikace. Společnost SAP by se ráda v počtu zaměstnanců s poruchou autistického spektra přiblížila poměru v populaci, tedy 1 %. Celosvětově se SAP do rok 2020 zavázal zaměstnat 650 osob s autismem, od roku 2013 se díky programu Autism at Work podařilo uplatnit 40 zaměstnanců.

(tz)

Slovo ke dni

  • Vláda chce znovu znárodňovat

    Mimořádná situace žádá mimořádné činy. Bezprecedentní zdražování základních životních potřeb a růst výrobních nákladů nemůže zůstat bez pozornosti a zásahu vládního kabinetu. Proslýchá se, že se chystá základní energetický tarif, jenž by snížil cenu elektřiny pro odběratele s nízkou spotřebou. K tomu by však stát potřeboval mít na dodavatele elektrického proudu potřebnou páku. Jenže největší z nich, polostátní ČEZ, má soukromé vlastníky, a tak si politici s ním nemohou dělat, co chtějí. Nabízí se tedy řešení na znárodnění společnosti, respektive na její rozdělení – na část v majetku státu a část privátní. Ano, je to řešení, i když přichází se zpožděním a jistě vyjde draho. Bude zřejmě třeba akcionáře vyplatit, a to v době, kdy jsou na burze akcie hodně vysoko. Nabízí se i otázka, zda bylo správné dát ze státních rukou také plynárenskou...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč IP mediátor naslouchá stranám 10. květen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s první fází mediace, ve které se IP mediátor stranám představí, vysvětlí jim proces IP mediace a roli, kterou v rámci mediace zastává. Současně se také domluví se stranami na základních pravidlech, která budou při mediaci dodržovat.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3