INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Společnost SAP (v rámci pobočky SAP BSCE) v České republice spouští program  Autism  at  Work.  Cílem  programu  je  umožnit  lidem  s autismem  získat kvalifikovanou práci. Ti totiž v běžném výběrovém řízení nedokážou svoje schopnosti dobře prezentovat. Česká republika je jednou z prvních zemí, které byly vybrány pro spuštění programu, který již rok a půl úspěšně běží v Německu, Indii, Irsku, Kanadě a USA,  a  letos  kromě  ČR  startuje  také  v Brazílii.  Na  výběru  vhodných  kandidátů spolupracuje SAP BSCE s organizacemi Specialisterne a APLA.

Lidé s autismem vynikají dovednostmi využitelnými například pro testování softwaru či analýzu dat.  „Většina lidí si stále všímá pouze toho, co všechno handicapované osoby nemohou či nedokážou dělat. My se však chceme zaměřit naopak na to, v čem tito lidé vynikají, a co umí lépe, než ostatní, čím nás mohou obohatit,“ říká Stefanie Nennstiel, Global Co-Lead Autism at Work, SAP.

SAP celosvětově spolupracuje na výběru uchazečů s dánskou neziskovou organizací Specialisterne, která je světovým lídrem v oblasti vyhledávání talentovaných lidí s autismem vhodných pro zaměstnání v technicky zaměřených oborech. „SAP je první z mezinárodních korporací, se kterou jsme navázali spolupráci při vyhledávání technických talentů. Věřím, že úspěch  kampaně  a  inovace,  které  s sebou  přinese,  budou  motivovat  také  další  velké společnosti,  aby  příklad  SAP  následovaly,“  uvedl  za  Specialisterne  Henrik  Thomsen. V České   republice   bude   Specialisterne   spolupracovat   s   Asociací   pomáhající   lidem s autismem (APLA).

„APLA  nabízí  již po  několik  let  širokou  škálu  aktivit  pomáhajících  zlepšit  postavení  lidí s poruchou autistického spektra na trhu práce. Jsme velmi rádi, že se na nás SAP společně se  Specialisterne  s důvěrou  obrátily  s nabídkou  spolupráce  na  tomto  projektu,  který nepochybně přispěje k získání praktických zkušeností se zaměstnáváním lidí s poruchou autistického spektra. Na druhou stranu tím podpoří sebevědomí lidí s poruchou autistického spektra, kteří se díky svému znevýhodnění hůře prosazují na otevřeném trhu práce,“ uvedla Jana Sirotková, APLA.

Původně bylo plánováno, že lidé s autismem budou zaměstnáni zejména při testování softwaru, jako programátoři či datoví analytici. „Po pilotním programu jsme však zjistili, že díky vynikající paměti, výjimečnému logickému myšlení a důrazu na detaily, mají šanci na uplatnění v téměř jakékoli pracovní pozici,“ uvedla Andrea Hepnerová, managing director SAP BSCE.

Zúčastnění zaměstnanci SAP projdou tréninkem pod dohledem profesionálního mentora, který pomáhá překonávat komunikační bariéry a naučí je správně jednat s novými kolegy.

Autism at Work je součástí programu Diversity and Inclusion, díky kterému SAP vyhledává pracovníky se specifickými vlastnostmi a dovednostmi, kteří přinášejí jiný způsob myšlení  inovativní  nápady.  Pilotní  program  v SAP  ukázal,  že  zapojení  lidí  s autismem  zvýšilo výkonnost týmu, například díky tomu, že přímé jednání lidí s autismem vedlo k nastavení lepších způsobů komunikace. Společnost SAP by se ráda v počtu zaměstnanců s poruchou autistického spektra přiblížila poměru v populaci, tedy 1 %. Celosvětově se SAP do rok 2020 zavázal zaměstnat 650 osob s autismem, od roku 2013 se díky programu Autism at Work podařilo uplatnit 40 zaměstnanců.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3