INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Společnost SAP (v rámci pobočky SAP BSCE) v České republice spouští program  Autism  at  Work.  Cílem  programu  je  umožnit  lidem  s autismem  získat kvalifikovanou práci. Ti totiž v běžném výběrovém řízení nedokážou svoje schopnosti dobře prezentovat. Česká republika je jednou z prvních zemí, které byly vybrány pro spuštění programu, který již rok a půl úspěšně běží v Německu, Indii, Irsku, Kanadě a USA,  a  letos  kromě  ČR  startuje  také  v Brazílii.  Na  výběru  vhodných  kandidátů spolupracuje SAP BSCE s organizacemi Specialisterne a APLA.

Lidé s autismem vynikají dovednostmi využitelnými například pro testování softwaru či analýzu dat.  „Většina lidí si stále všímá pouze toho, co všechno handicapované osoby nemohou či nedokážou dělat. My se však chceme zaměřit naopak na to, v čem tito lidé vynikají, a co umí lépe, než ostatní, čím nás mohou obohatit,“ říká Stefanie Nennstiel, Global Co-Lead Autism at Work, SAP.

SAP celosvětově spolupracuje na výběru uchazečů s dánskou neziskovou organizací Specialisterne, která je světovým lídrem v oblasti vyhledávání talentovaných lidí s autismem vhodných pro zaměstnání v technicky zaměřených oborech. „SAP je první z mezinárodních korporací, se kterou jsme navázali spolupráci při vyhledávání technických talentů. Věřím, že úspěch  kampaně  a  inovace,  které  s sebou  přinese,  budou  motivovat  také  další  velké společnosti,  aby  příklad  SAP  následovaly,“  uvedl  za  Specialisterne  Henrik  Thomsen. V České   republice   bude   Specialisterne   spolupracovat   s   Asociací   pomáhající   lidem s autismem (APLA).

„APLA  nabízí  již po  několik  let  širokou  škálu  aktivit  pomáhajících  zlepšit  postavení  lidí s poruchou autistického spektra na trhu práce. Jsme velmi rádi, že se na nás SAP společně se  Specialisterne  s důvěrou  obrátily  s nabídkou  spolupráce  na  tomto  projektu,  který nepochybně přispěje k získání praktických zkušeností se zaměstnáváním lidí s poruchou autistického spektra. Na druhou stranu tím podpoří sebevědomí lidí s poruchou autistického spektra, kteří se díky svému znevýhodnění hůře prosazují na otevřeném trhu práce,“ uvedla Jana Sirotková, APLA.

Původně bylo plánováno, že lidé s autismem budou zaměstnáni zejména při testování softwaru, jako programátoři či datoví analytici. „Po pilotním programu jsme však zjistili, že díky vynikající paměti, výjimečnému logickému myšlení a důrazu na detaily, mají šanci na uplatnění v téměř jakékoli pracovní pozici,“ uvedla Andrea Hepnerová, managing director SAP BSCE.

Zúčastnění zaměstnanci SAP projdou tréninkem pod dohledem profesionálního mentora, který pomáhá překonávat komunikační bariéry a naučí je správně jednat s novými kolegy.

Autism at Work je součástí programu Diversity and Inclusion, díky kterému SAP vyhledává pracovníky se specifickými vlastnostmi a dovednostmi, kteří přinášejí jiný způsob myšlení  inovativní  nápady.  Pilotní  program  v SAP  ukázal,  že  zapojení  lidí  s autismem  zvýšilo výkonnost týmu, například díky tomu, že přímé jednání lidí s autismem vedlo k nastavení lepších způsobů komunikace. Společnost SAP by se ráda v počtu zaměstnanců s poruchou autistického spektra přiblížila poměru v populaci, tedy 1 %. Celosvětově se SAP do rok 2020 zavázal zaměstnat 650 osob s autismem, od roku 2013 se díky programu Autism at Work podařilo uplatnit 40 zaměstnanců.

(tz)

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3