INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Mezinárodní logistický operátor DB Schenker dlouhodobě patří mezi společnosti, které při své činnosti respektují životní prostředí a aktivně napomáhají jeho ochraně. Ekologické chování směřující k trvale udržitelnému vývoji tak není cizí ani jeho zaměstnancům. Takřka 30 z nich včetně členů nejvyššího managementu se rozhodlo, že se v rámci dobrovolnického dne zapojí do jarního úklidu a úpravy naučné stezky ve Skryjích na Křivoklátsku.

„Na Křivoklátsko jsme se vrátili již podruhé, vloni na podzim jsme v podobném počtu upravovali terén na naučné stezce Paraplíčko, která se nachází ve velkém svahu a v některých místech byla poškozena sesuvy. Strávit den v přírodě, poznat při práci další kolegy a pomoci dobré věci, je velice naplňující. Jsme rádi, že jsme navázali dlouhodobou spolupráci s místní CHKO, a že sem budeme dvakrát ročně vracet,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker v České republice.

Strávit firemní dobrovolnický den, který v DB Schenker připadl na 24. dubna 2015, právě ve Skryjích se rozhodly skoro tři desítky zaměstnanců. Letos upravily a zvelebily terén geologické zážitkové stezky Po stopě trilobita a natřely na všech 15 stanovištích dřevěné prvky, zábradlí, tabule a konstrukce. Dobrovolníci také pomohli v místním Muzeu Joachima Barranda při přípravách na turistickou sezónu.  

Obec Skryje se rozprostírá v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko nedaleko Rakovníka, je oblíbeným místem geologů a badatelů z oboru paleontologie. První zkameněliny zde byly nalezeny již v roce 1832 a skryjské trilobity zkoumal i Joachim Barrande, věhlasný paleontolog, podle něhož dostal své jméno pražský Barrandov.

(tz)

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3