INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

IMG 9205V Káthmandú v minulém týdnu přistálo letadlo s humanitární pomocí, kterou pro své nepálské kolegy spontánně shromáždili zaměstnanci logistické společnosti DB Schenker. Ničivé zemětřesení, jež na konci dubna zasáhlo Nepál, si podle odhadů vyžádalo více než sedm tisíc lidských životů, další tisíce lidí utrpěly zranění. Přírodní živel napáchal katastrofické škody na budovách, ale také na infrastruktuře.

Týdenní finanční a materiální sbírka pro Nepál, kterou iniciovali zaměstnanci DB Schenker za podpory vedení společnosti, probíhala ve všech pobočkách v České republice. „O potřebném materiálu jsme se informovali u humanitárních organizací a také přímo u našich kolegů v Nepálu, kteří jsou hlavními příjemci této pomoci,“ uvedl k charitativní iniciativě Jan Rákosník z oddělení speciálních přeprav v DB Schenker.

Prostřednictvím sbírky se pracovníkům DB Schenker podařilo shromáždit devět krabic s humanitární pomocí zahrnující například energeticky výživné potraviny, deky, plachty, masky a pracovní rukavice, pláštěnky, gumové holínky či kbelíky. Za finanční dary v celkové výši 22 tisíc korun pak byly zakoupeny stany, karimatky, spací pytle či solární svítilny.

Celkem 12 krabic o hmotnosti 250 kg s potravinami, provizorními přístřešími a materiálem nezbytným pro odklízení škod napáchaných zemětřesením míří do nepálského hlavního města Káthmandú. „Jako přepravní společnost jsme samozřejmě leteckou přepravu humanitární pomoci do Nepálu zajistili zdarma,“ dodal Martin Bacílek, Brand Manager DB Schenker.

Otřesy o síle 7,8 stupně Richterovy škály zasáhly Nepál a v menší míře
i sousední země 25. dubna letošního roku. Pro zemi pod pohořím Himálaj
se jedná o nejtragičtější přírodní katastrofu od roku 1934. Zemětřesní postihlo osm milionů z celkových 28 milionů obyvatel země a Nepál se bude s jeho následky vypořádávat mnoho let.

Ničivý živel, který za sebou zanechal tisíce mrtvých a zraněných, také připravil mnoho lidí o střechu nad hlavou, proměnil budovy škol, nemocnic a dalších institucí v sutiny a nevratně zdevastoval značné množství starobylých památek a turistických atrakcí. Mezi oběťmi katastrofy jsou také téměř dvě desítky horolezců, které zasypala lavina vyvolaná otřesy země, když se snažili zdolat nejvyšší horu světa Mt. Everest.

(tz)

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3