INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Školné na střední a vysoké škole, speciální grafický tablet, počítač pro zdravotně handicapované nebo příspěvek na povinnou uniformu. To je jen několik příkladů podpory znevýhodněných mladých lidí, kterým dnes vůbec poprvé rozdělil prostředky Fond ARMEX děčínské společnosti ARMEX ENERGY. Celkem 100.000 korun si rozdělilo sedm mladých lidí z Ústeckého kraje, kteří by jinak ze sociálních či zdravotních důvodů nemohli studovat. Fond ARMEX spravuje prestižní Ústecká komunitní nadace.

„My všichni, kteří můžeme své děti při studiu podporovat si takovouto samozřejmost ani neuvědomujeme. Jsou však rodiče, kteří chtějí dopřát svým dětem vzdělání, bohužel však nemají dostatek financí. Fond ARMEX chce alespoň některým z mladých lidí dopřát to, aby se mohli odrazit a splnit si své sny. Věřím, že svou šanci využijí,“ řekl při předání grantů Jan Nesměrák, ředitel ARMEX ENERGY.

Fond ARMEX založila letos společnost ARMEX ENERGY, která je předním dodavatelem energií. V prvním grantovém kole do fondu vložila 100.000 korun. O příspěvek na speciální učební pomůcky nebo třeba stipendium se mohli hlásit mladí lidé mezi šesti a 25 lety. Žádat mohli ti, kterým sociální podmínky nebo zdravotní hendikep neumožňují dosáhnout na požadované vzdělání. Na severu Čech mohli o podporu žádat mladí z okresů Chomutov, Most, Teplice, Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín. Žádat mohli také mladí lidé z dalších zhruba 20 měst, kde má ARMEX ENERGY svou pobočku.

Maximální výše podpory pro jednoho zájemce byla 15.000 korun na jeden školní rok či jednorázový nákup pomůcek. „Žádat mohli mladí lidé, kteří se například ocitli v nepříznivé finanční situaci, jsou v náhradní rodinné péči jako dětské domovy či SOS vesničky, nebo jsou tělesně či mentálně znevýhodněni,“ upřesnila Kateřina Valešová z Ústecké komunitní nadace. Příspěvek je možné použít na úhradu speciálních učebních pomůcek, školného, stipendium či vzdělávací kurzy nebo jiné doprovodné aktivity prokazatelně přispívající k odstraňování handicapu při vzdělávání.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3