INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Kartu dobré vůle v současnosti využívá přes 550 klientů ČSOB Private Banking. Její výtěžek za první pololetí 2015 činí již 850 tisíc korun. Karta dobré vůle je speciální debetní bezkontaktní karta World Elite, která odvádí z každé transakce 0,6 % na charitu, přičemž klienti ČSOB Private Banking ji mohou používat již více než rok. Peníze získané touto formou budou využity na projekty významných neziskových organizací - Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, Nadace VIA, Nadačního fondu Českého rozhlasu - projektu Světluška, Nadace Václava a Livie Klausových a Nadace Charty 77 - Konta Bariéry.

„Mám radost, že naši klienti Kartu dobré vůle využívají stále ve větším měřítku a přijali ji s odhodláním pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Klienti se přitom nemusí v podstatě o nic starat, karta odvádí uvedené procento z jejich nákupů a takto získaný obnos putuje tam, kde ho je potřeba,“ říká Tomáš Jelínek, ředitel teplické pobočky ČSOB Private Banking, který stojí za vznikem Karty dobré vůle. „Zatím kartu využívá 553 klientů a my doufáme, že jich bude nadále přibývat. Chtěl bych poděkovat každému, kdo se rozhodl pro tuto kartu a chce jejím prostřednictvím pomáhat,“ dodává Tomáš Jelínek.

Za loňský rok vydělala karta dobré vůle téměř 670 tisíc korun. Peníze putovaly tam, kde byly nejvíce potřeba. S pomocí klientů pomohla ČSOB různým skupinám lidí – dětem s mozkovou obrnou nebo těm, kterým se stal nějaký těžký úraz. Pomohla také zajistit asistenční pomoc pro nevidomé děti i dospělé a také přispět na různé prospěšné regionální projekty. Dále jsme přispěli na zájmové kroužky pro děti ze sociálně slabších rodin. Výtěžek z Karty dobré vůle z roku 2014 pomohl mimo jiné také Lence, Pavlíně či Ivanovi.

Lenka po osudovém skoku do bazénu skončila na invalidním vozíku. Celý život se jí obrátil vzhůru nohama. Lenka se proto obrátila na Konto bariéry. Jejím velkým přáním byla tříkolka na ruční pohon. A právě díky partnerství Konta Bariéry a společenské odpovědnosti ČSOB získala Lenka příspěvek ve výši 41 tisíc korun z výtěžku Karty dobré vůle. „Chtěla bych poděkovat ČSOB Private Banking a hlavně uživatelům Karty dobré vůle. Díky Vám jsem si mohla pořídit tříkolku na ruční pohon, která je pro mě jedinou možností, jak si vyjet „na kolo“ ven, aniž bych se musela nějak zaobírat invalidním vozíkem,“ říká Lenka, která by si tříkolku bez tohoto příspěvku sama nemohla dovolit.

Další pomoc směřovala paní Pavlíně, která zůstala po nehodě upoutána na elektrický invalidní vozík.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3